Samara 1600

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czesć!

czy ktoś wie coś na temat samar z silnikami 1600 (dane, osiągi, seryjny czy nie???)
W Dąbrowie Górniczej stoi taka jedna 3-drzwiowa z oznaczeniem 1600 S.
Na początku lat 90 - tych samary 1600 startowały też w Polsce w rajdach.

Z pozdrowieniami.
  
 
tutaj jest jedna :

Samara 1600 rf

160 KM
Pozdrawiam

PS. Na klubowej znajduje się wykaz wszystkich silników Vaza
  
 
Ja kiedys widzialem 2107 ze znaczkiem 1,6 GLI, szkoda tylko ze obok bylo FSO polonez, wiec to ze se ktos znaczek przyczepi nie oznacza ze ma tam pod maska to co napisal na budzie!

A samarka 1600 na pewno niezla sprawa, ba 07 z 1600 jeszcze bardziej by mnie rajcowala, o wiekszych silnikach juz nie wspomne!
  
 
silnik 1.6 w samarze nosił oznaczenie 2108.3-1600 ma 100KM i moment 134 Nm i wtrysk
Niezła maszyna tam stoi jeśli to prawda co na niej pisze
  
 
Tyle że silnik 2108.3 - 1600 ma wtrysk a ten egzemplarz po jego wyglądzie zewnętzrnym wygląda co najwyżej na początek lat 90 - tych a wtedy Vaz nie oferował, z tego co wiem Lad z wtryskiem nawet na zachód. Oznaczenie 1600S a nie 1600I też sugeruje gaźnik. Jak bym kiedyś spotkał koło tego samochodu właściciela to z ciekowości spytam co on właściwie ma.
Słyszałem, też że Samary 1600 na początku lat 90-tych były przygotowywane na Litwie.
  
 
może poprostu ma plakietkę od 2106 przyczepioną bo otwory pasują (sprawdzałem) a tam w standardzie były 1.6 właśnie S
Pozdrawiam
  
 
No taką Samarke 1.6 do bym łyknął - ale dlaczego nie ma takiej w katalagach - ani POLSKIM ani NIEMIECKIM ??????
  
 
jest to chyba wersja sportowa N-grupowa, albo Policyjna
  
 
Policyjna to jest z Wanklem a 1.6 jeszcze nigdzie nie widziałem.
  
 
Nie wszystkie policyjne Samary są z Wanklem. Teraz wykonuje je firma TMS właśnie kożystając z silnika 1.6. Szczegóły TU
  
 
Kurcze, z ruskim u mnie marnie, ale bardzo ciekawe. Ciekawy jestem czy to są rozwiercone 1.5 czy zupełnie inny silnik???
  
 
chyba jednak to jest rozwiercany silnik z tego co tam przeczytałem





szkoda że u nas takich policja nie ma
  
 
Sympatycznie taka Samrara wygląda i jakie fajne ma felgi.
Szkoda, że nie ma ocynkowanego nadwozia, czy kilku poduszek (typu jasiek), bo chyba bym sobie taką sprawił. Ew. zamiast koguta umieściłbym sokoła (mniejszy opór dla strug powietrza i bardziej odpowiada mojemu image ).
  
 
Katalog "Samochody Świata 2001" wydawnictwa "prego" podaje dane techniczne do samary 1600. Silnik poj. 1568 ccm (średnica cylindra jak w 1500, zwiększony skok). Wtrysk paliwa, moc 80PS/4800obr, moment 123/2800, ogumienie seryjne 175/65 R14, przyśpieszenie 0-100km/h 13,5 sek, V max: 160 km/h, zużycie paliwa EU 6,7/10.3.
  
 
Te ksiązkowe dane w przypadku Ładzianek nie do konca są prawdą ...na niekorzyść. Nie wierzę ,zeby to auto robiło setke w 13,5 sek skoro moja 1,5 po 200kkm przebiegu miala do setki 10,45(mierzone czujnikiem rajdowym niezależnie od prędkościomierza). Z osiagnieciem tzw. Zamykania budzika tez nie było wiekszych problemow , chos to już według wskazan prędkościomierza, który może kłamać.
Ale myśłę ,że to policyjne autko na pewno jest dużo bardziej żwawe niż wskazują to ksiązkowe dane
Pozdr
Paweł
Nie podoba mi się to,ze tak strasznie wysoko to auto stoi
Ale to moje zdanie . Mariusznia na pewno jest zachwycony