Znawcy poradzcie...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kupile auto z resztkami instalacji Car Audio... ma radyjko SONY 4x45W i podlaczone 4 glosniki (dwa cykacze i dwa 16,5cm, mocy ich nie znam, bo sa wklejone i nie chce grzebac - w kazdym razie nie schodza zbyt nisko). W tylnej polce sa dwa sprawne Blaupunkty 180W, model TCS 2018. Maja wejscia z dwoch stron (z jednej SUB, a z drugiej FULL RANGE). Chcialbym je podlaczyc do radyjka. Zapewne potrzebny by byl do tego jakis malutki wzmacniacz, czy cos w tym stylu. Nie znam sie. W kazdym razie bylbym zobowiazany, gdyby ktos mi powiedzial jakie parametry musialby miec taki wzmacniacz. A jesli nie jestescie w stanie mi pomoc, to cohciaz podajcie adres forum, albo jakies stronki, gdzie moglbym sie dowiedziec.

Aha, jak macie jakies dane szczegolowe dotyczace tych glosnikow blaupunkta to piszcie, bo ja nie moge nic znalezc.
  
 
Podlacz je pod radio na poczatek i zobacz jak graja pod radiem... Sadze ze do ich napedu wystarczy jakis nieduzy wzmacniacz 2x50W (RMS) w zupełnosci powinien wystarczyc
  
 
Z opisu głośników wynika że mają wbudowane zwrotnice odcinające wysokie i śerdnie tony, czyli podłączając pod sub zagrają samym basem a pod full range pełnym pasmem czyli ze średnimi i wysokimi.
W razie problemów zapraszam na forum www.forum.powe.pl/
  
 
Ok, czyli wzmiacniaczyk ma miec 2x50W. Czy sa jeszcze jakies dane zwiazane ze wzmacniaczem. Jaki to ma byc typ wzmacniacza, albo jeszcze inne dane techniczne. Tez tak czailem, ze jak sie podlaczy pod SUB to tylko niskie beda graly.
  
 
najpierw podlacz pod samo radio. Zobacz czy glosniki nie charcza i czy sie radio nie grzeje. Jak zauwazysz w/w objawy to niestety bedzie potrzebny wzmacniacz. Nie musi to byc produkt z wyzszej polki. jezeli rzeczywiscie maja zwrotnice to jest ich plus.
  
 
Voy, mozesz rozwinac mysl, ze jesli maja zwrotnice to ich plus. Tez mysle, ze to plus, a wygladan a to ze maja, bo sa wejscia z dwoch stron i opisane, tak jak pisalem na poczatku. Z tym, ze nie wiem, czy jak bede probowal bez wzmacniacza, to puscic na SUB, czy FULL RANGE. Aha, radio nawet na tych dwoch co sa w tylnych boczkach i gwizdkach troche sie grzeje, wiec raczej wzmacniacz jakis malutki bedzie potrzebny. Tylko dajcie jakies parametry...