Helix Blue 62 MK II czy Magnat Bull Power 216?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!

Planuję zakup i instalacje do przodu jednego z tych zestawów. Nie mam wzmacniacza a radio to JVC 4x35W. Z tego co wiem to Helix ma zawieszenie gumowe a Magnat piankowe. Podobno helix ma tez lepsza zwrotnice. Za Magnatem przemawia z kolei nizsze pasmo czestotliwosci, bo gra juz od 35 Hz a Helix od 55 Hz. Czekam na opinie na ten temat.
  
 
Bierz Helixa szczerze to nie słyszałem zadnego z tych zestawów ale ten magnat jest z nizszej półki i rzeczywiście masz racje zawieszenie gumowe jest lepsze (poprostu trwalsze) teraz zerknełem na zwrotnice jakie sa w tych zestawach to magnat ma kiche najprostrze rozwiazanie kondensatorek Helix ma bardziej zawansowana zwrotnice naprawdopodobniej ma 12dB odciecie co pozytywnie wplywa na jakosc przetwarzanych dzwiekow przez gwizdek. A co do przetwarzania niskoch tonów to sie tym nie sugeruj w rzeczywistosci rezultaty moga byc podobne a jeśli moge cos zasugerować to nalezalo by wogóle odciac te niskie tony około 80 w dół to odciazy te glosniki od czestotliwosci z którymi i tak sobie nie poradzi a tylko moze je zniekształcac i w zwykłych dzrzwiach bez kick panela i wygłuszenia wszystko bedzie rezonować i rzęzić (oczywiście ta opcja odcięcia ma sens gdy masz bas w bagazniku). p.s. U mnie fuduszy mało i też zastanawiam sie nad kupnem tych Helixów.
Pozdrawiam.
  
 
Czołem, co do przednich zestawów głośnikowych to ż(rz? ) adkością jest żeby w przedziale do 500zł pokrywały one pełne pasmo nawet od 90Hz w górę, dlatego nie patrz na liczby podawane przez producenta na pudełku...35Hz to już pasmo zarezerwowane dla dobrych Subwooferów i nie uwierzę że te Magnaty potrafią tak nisko zejść. Jeśli jednak jesteś w stanie uskładać te 500zł to chyba najlepszym wyjściem będzie zestaw PhaseAcoustick PA 1601 - mogłem zrobic literówkę bo dokładnie nie pamiętam nazwy, zdobył on bardzo przychylne noty redakcji "auto HiFi Tuning" i w teście głośników do 700zł wyprzedził takich kozaków jak Dego i Axton a to już o czymś świadczy Pozdrawiam, a po dokładniejsze informacje odsyłam do wyżej wymienionego magazynu.
  
 
Czołem, co do przednich zestawów głośnikowych to ż(rz? ) adkością jest żeby w przedziale do 500zł pokrywały one pełne pasmo nawet od 90Hz w górę, dlatego nie patrz na liczby podawane przez producenta na pudełku...35Hz to już pasmo zarezerwowane dla dobrych Subwooferów i nie uwierzę że te Magnaty potrafią tak nisko zejść. Jeśli jednak jesteś w stanie uskładać te 500zł to chyba najlepszym wyjściem będzie zestaw PhaseAcoustick PA 1601 - mogłem zrobic literówkę bo dokładnie nie pamiętam nazwy, zdobył on bardzo przychylne noty redakcji "auto HiFi Tuning" i w teście głośników do 700zł wyprzedził takich kozaków jak Dego i Axton a to już o czymś świadczy Pozdrawiam, a po dokładniejsze informacje odsyłam do wyżej wymienionego magazynu.
  
 
O ile pamietam w "Auto HiFi&Tuning" jako najlepszy subwoofer podali Boschmana w cenie budżetowej .

Więc tak do końca nie opierał bym się na opinii z tego czasopisma.


Zgadzam sie z Rookie1984, te magnaty nie są w stanie zejść do 35Hz.


P.S znajomy kupił takiego boschmanna
  
 
Wiarygodnośc niektórych artykułów to zagadka. Artykuły sponsorowane zdarzaja sie ale komus trzeba wierzyć w koncu nie ma mozliwosci posłuchac samemu choc części tego co opisuja w gazetach. A co do zejscia głośników to sprawa oczywista to sa parametry testowe i przy zastosowaniu blizej nieznanych sposobów pomiaru. No ale o czym rozmawiamy w końcu to MID bas niech przenosi dobrze powyzej 80hz i do kopniaka wystarczy.
  
 
Amen Maryo22, Amen...
  
 
Co do suba "buszmena" to trudno sie nie zgodzic z wyborem redakcji, przy cenie około 300zł głośnik ten wyglądał nad wyraz solidnie, duży odlewany kosz o otwartej stmetrii, pożądne terminale przyłączeniowe - śrubowe nie jak w wiekszości przypadków typu konektorowego ( jak w zwykłych głośniczkach )...solidny gumowy resor...itp. Jest jednak jeden poważny problem, żeby ruszyc takiego kolosa nie wystarczy 200watt rms...a dostatecznie dobry piec to wydatek rzedu 3-5 krotnie przewyszający jego cene ...i gdzie tu logika??
  
 
Trzeba sobie sprawić wmacniacz boschmana za 300zł , jakis 1000W i po kłopocie. Ale jak to zagra
  
 
MWM ale zes przywalil 1000w buszmena za 300zł luknełem teraz na jeden z buszmenow na aukcji cena 200 (to ten z tych slabszych mocarzy ) napisane 4X100W !!! a bezpiecznik 10A hehhehe i pewnie dlatego ze nie mieli mniejszego a jesli nawet 10A to bedzie 120W całośc bezpiecznik zawsze jest troche wiekszy a wiec przy dobrych wiatrach mamy 100W a wiec 4x25W ale mysle ze ten wzmacniacz nie ma przetwornicy i daje moc koncówek montowanych w radiach wiec bedzie jakies 4x14 piekielna moc.
  
 
Cytat:
rzeczywiście masz racje zawieszenie gumowe jest lepsze (poprostu trwalsze)


Z tym bym sie nie bardzo zgodził np. głośniki montowane w mercedesach vito, sprinter maja gumowe zawieszenie które sie szybko obrywa na obwodzie a w starych "beczkach" w123 piankowe graja po kilkanaście lat .
Więc wszystko zależy od technologi producenta a nie tylko od rodzaju materiału.
Druga sprawa gumowe zawieszenie z racji większej masy obniża czestotliwość rezonansową głośnika (oczywiście kosztem efektowności czyli zagra ciszej).
A porównywanie pasma przenoszenia głośników bez podania przy jakim spadku (-3dB czy -6dB) to tak jakby porównywać KM z KW w silniku .
  
 
ale to i tak nie zmianai faktu ze gumowe czy kalczukowe jest lepsze, a te buble montowane w fabryczne miejsca nie obalaja tezy ze guma jest trwalsza. To ja tez moge podac przyklad Kolega mial bas w skrzyni zamknietej z piankowym zawieszeniem i co pierwsze zaczeło sie pruć? oczywiscie zawieszenie.
  
 
Cytat:
ale to i tak nie zmianai faktu ze gumowe czy kalczukowe jest lepsze, a te buble montowane w fabryczne miejsca nie obalaja tezy ze guma jest trwalsza.


Zgadza się, ale twierdzenie że gumowe czy piankowe jest trwalsze lub lepsze bez uwzględnienia technologi i jakości wykonania jest nie dokońca prawdziwe bo oba zawieszenia dobrze wykonane spełnią swoją rolę.
A przy dostarczeniu odpowiedniej mocy zawsze można oberwać zawieszenie (z czego by nie było) dolne lub górne .
Mit o trwałości zawieszenia piankowego bierze sie ze starych tonsilowskich głośników w których po 10-15latach rozsypywało sie w proszek.
Dzisiaj technnologia poszła trochę do przodu i rodzajem zawieszenia tak bardzo bym się nie przejmował, lepiej posłuchać głośników i wybrać na podstawie dzwięku a nie guma czy pianka .
  
 
Panowie po co sie kłucić czy głośnik przeniesie 35 Hz czy nie przeniesie.I tak mało kto z nas jest w stanie taką częstotliwość usłyszeć.
Pozdro
  
 
To masz problem ze 35hz nie słyszysz tego nie trzeba słyszeć to czuć na plechach heheh
  
 
Jak chcesz z 16 centymetrowych głośników poczuć 35 Hz na plecach i to bez wzmaka to powodzenia w odsłuchy życze.
Pozdro
  
 
Cytat:
I tak mało kto z nas jest w stanie taką częstotliwość usłyszeć

Odnioslem sie do tego co napisałes a nie do tematu.
  
 
A to co innego ja pisałem o sprzecie jaki ten post porusza.
Pozdro