Jaka TUBA do BECKERA ???????????????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć mam zainstalowany sprzęt ,CD BECKER MEXICO PRO, posiada wyjście na SUB w pełni sterowane , pytanie jaką mam dobrać do niego TUBĘ czym się kierować, wiadomo że musi być aktywna, ale gdy miałem pożyczoną TONSIL 150 praktycznie nie chciała grać, wogóle się nie wyróżniała, nie było jej słychać. Mam Omegę B Combi , wytłumione matami dzwi głośniki we wszystkich drzwiach (wystarczające) no i chciałbym uzupełnić ( poprawić)dzwięk a konkretnie BAS. A może tuba własnej konstrukcji?
Przypominam że chciałbym to sterować prosto z radia ,bo wzmacniacz (MAGNAT 4X90) napędza wszystkie głośniki w drzwiach
  
 
Tube zdecydowanie odradzam... lepiej zainwestowac w skrzynie Napewno bedzie lepiej grało...
  
 
Vyzn-R chodzi ci o skrzynie własnej roboty????
  
 
A co to za różnica, czy własnej roboty, czy kupna?? Własnej roboty robisz sobie jaką chcesz i pewnie wyjdzie Ci troszke taniej :]
  
 
Ta tuba aktywna tonsila SAS150 jest stanowczo za słaba do powyższego systemu, bo przednie głośniki w oplu to 165mm a tuba z 20cm głośnikiem i końcówką od radia się nie przebije bo jej moc jest porównywalna z przednimi głośnikami.
A subwoofer żeby spełnił swoją role musi być conajmniej 2-3razy mocniejszy od reszty systemu czyli w tym wypadku min 25cm głośnik i 100W (tylko prawdziwe 100Wrms ).
  
 
Widzisz POWGREG z tobą idzie pogadać bo BZYSIEK mógłby się wcale nie odzywać, Interesuje mnie jedno niewiem jaka skrzynia i dlaczego ta 150-ka grała tak cicho, może w moim bagażniku była za wielka przestrzeń? a może że jest tubą zamkniętą. Jesteś zwolennikiem skrzyni oryginalnej ze sklepu, czy wolisz samoróbki? Pozdrawiam
  
 
A co ja mam Ci napisać? Wejdź na allegro, kup sobie głośnik Infinity 30 cm o mocy 600 Watt za 300 zł, a ludzie którzy sie na tym znają wyliczą Ci i zrobia skrzynie z mdf'u za 150 zł. Teraz lepiej, czy mam sie rozwodzić dlaczego beznadziejna tuba Cie nie zadowalała??
  
 
Cytat:
Widzisz POWGREG z tobą idzie pogadać


Cieszę sie
Ale wracając do tematu subwofer tak jak niżej napisałem musi być odpowiednio dobrany do reszty systemu tj
-głośnik musi znacznie większy od reszty głośników
-wzmacniacz musi mieć odpowiedni zapas mocy (przynajmniej 2-3 niż moc reszty systemu)
-dobór subwoofera musi uwzględnić rodzaj auta preferencje urzytkownika (jak głośno słucha jakiej muzyki itp)
Cytat:
dlaczego ta 150-ka grała tak cicho


Czy ona grała cicho (może kwestia nie dopasowania poziomów sygnałów?) czy brakowało jej mocy (wypluwała się)?
Ale to nie istotne bo od razu widać że ten subwoofer nie spełni swojej roli w tym aucie
-za mały głośnik 20cm
-za mała moc równa dwum kanałom twojego radia a w radiu masz 4kanały i głośniki grają w kabine a sub w bagażniku!!
Ten sub jest dobry ale do małego auta np seiczento z 10cm przednimi głośnikami.
Z tonsila mógłbyś spróbować SAS250
Cytat:
Jesteś zwolennikiem skrzyni oryginalnej ze sklepu, czy wolisz samoróbki?


Nie ma to znaczenia byle by dobrze było zrobione z kupowanem na Allegro radził bym ostrożnie szczgólnie ze sprzętem używanym oraz super tanią chińszczyzną, tam lepiej kupować od firm lub pewnych sprzedawców.
Cytat:
a ludzie którzy sie na tym znają wyliczą Ci i zrobia skrzynie z mdf'u za 150 zł.


Za te pieniądze nikt raczej nie zaprojektuje Ci skrzynki z MDF tylko sprzeda gotową (pierwszą lepszą z magazynu a to już może różnie zagrać) na potwierdzenie tego wystarczy fakt że osoby handlujące nie podają objetości skrzynek długości basrefleksów itp a to podstawowe parametry skrzyń!!
  
 
Cytat:
2004-11-01 23:53:37, powgreg pisze:
Za te pieniądze nikt raczej nie zaprojektuje Ci skrzynki z MDF tylko sprzeda gotową (pierwszą lepszą z magazynu a to już może różnie zagrać) na potwierdzenie tego wystarczy fakt że osoby handlujące nie podają objetości skrzynek długości basrefleksów itp a to podstawowe parametry skrzyń!!



No w Rzeszowie może nie, ale we Wro nie ma z tym problemu. Ostatnio sie dowiadywałem o to i koleś krzynął mi 150 zł. Jaki to dla niego problem zrobić skrzynie na wymiar, jak i tak to robi...