Zawory

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć.
Czy może mi ktoś powiedzieć jaki powinien być
luz zaworów w polonezie GLE 1,6 benzyna.
ssacy-0,20 wydech 0,25 czy 0,15-0,20. ??

Pozdrawiam Jacek
 
 
do sierpnia 91r - ssący - 0,20
wydech - 0,25
od wrzesnia 91r - ssący - 0,15
wydech - 0,20

(zalecenie producenta)
 
 
No i oczywiscie jak wyregulujesz to nie znaczy, ze juz mozesz o tym zapomnic (jezdzisz tylko POLONEZEM!)
  
 
Cytat:
2002-12-29 22:02:37, sponsor pisze:
No i oczywiscie jak wyregulujesz to nie znaczy, ze juz mozesz o tym zapomnic (jezdzisz tylko POLONEZEM!)




Polonez to nie jedyny samochód w którym trzeba okresowo regulować zawory.
Co to znaczy tylko polonezem?
Masz jakiś kompleks?
  
 
Kompleksow raczej nie mam. Dobrze wyregulowane zawory naprawde rzadko wymagaja regulacji, a zarty zartami.
  
 
Cytat:
2003-01-03 18:38:55, sponsor pisze:
Kompleksow raczej nie mam. Dobrze wyregulowane zawory naprawde rzadko wymagaja regulacji, a zarty zartami.



Żarty żartami ale co to znaczy "dobrze wyregulowane zawory naprawdę rzadko wymagają regulacji"?
Co 10 kkm na benz i co 7-7,5 kkm na gazie a jak nie to robisz zawory.
Jeżeli regulujesz zawory naprawdę rzadko to życzę powodzenia w dalszym użytkowaniu poloneza
  
 
Skoncz sie dopierdalac. Moj Poldi ma najechane 254tys. km z czego ja przejechalem 85, a moj ojciec reszte i wg. twojej tezy powinny byc regolowane 25 razy, a byly moze 10 bo z tego 5 razy zaczely klapac, a reszte jak byla okazja bo dekiel byl sciagniety. To co ty mowisz to prawda, ale to jest zalecenie producenta, ktore powinno (i warto) przestrzegac, ale nie mosi byc od razu powodem do naprawy zaworow czy gniazd. Nie mam ochoty dyskutowac na takie tematy bo sa zbedne i wychodzi ze obaj doskonale wiemy o co chodzi a pieprzymy sobie tu bez sensu.
  
 
Cytat:
2003-01-05 20:59:32, sponsor pisze:
Skoncz sie dopierdalac. (...) Nie mam ochoty dyskutowac na takie tematy bo sa zbedne i wychodzi ze obaj doskonale wiemy o co chodzi a pieprzymy sobie tu bez sensu.



Na tym forum w ogole jest malo potrzebnych tematow a przynajmniej rzadko sie zdarzaja jak widze. Za to moderator jest konkretny ... pisze malo ale dosadnie.

To "dobrze" wplywa na rozwoj klubu i forum.
Brawo dla tego Pana.
  
 
Nie dopierdalam się a konkretnie chciałem wytłumaczyć o co chodzi w sprawie regulacji zaworów.Może jeszcze oczekujesz przeprosin?
Według mnie jesteś człowiekiem który boi się rzeczowej dyskusji bo brak ci fachowych wiadomości i nie kompetencję swoją pokrywasz chamstwem.
Na forum PRC rzadko coś się dzieje a jak widać próba ożywienia skutkuje bezpośrednim atakiem tylko dlatego że ktoś nie umie podjąć dyskusji
A te tematy nie są zbędne bo jak widać są ignoranci którzy traktują te sprawy lekko.
I jeszcze na temat pieprzenia-lubię to robić ale znam lepsze zeczy niż forum
Tak czy siak życzę powodzenia.
  
 
Laske klade.
  
 
Mj Poldek ma 78 tyś km. przebiegu. odkąd go mam zrobiłem z nim jkaieś 28 tyś km i jeszcze nie ustawiałem w nim zaworów bo nie ma takiej potrzeby, sprawdziłem wszystko jest w normie.
Panowie wyluzujcie bo szkoda Waszych nerwów po cholere sie tak gorączkować wrzód Wam pęknie
  
 
Sponsor ma racje niema sie oczym rozpisywać
Poprostu regulujesz i podczas eksplatacji widzisz czy się zmienia luz czy nie jeżeli sie nie zmienia to regulujesz żadziej
  
 
a jak masz hydraulike to nic nie ruszaj przez cały okres eksploatacji