MAC AUDIO MX TUBE 30 pomocy!!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam tube MAC AUDIO MX TUBE 30 MOC RMS 240W, MUZYCZNA 480W. jaki wzmacniacz do tego dokupic?????
czy wystarczy kenwood co w rms po zmostkowaniu ma 100w i czy duza ruznica bedzie przy firmowym wzmacniaczu a innym "dobrym" nie firmowym wzmacniaczu??? czy da sie obliczyc jakos do jakiego glosnika jaki wzmacniacz??? prosze o pomoc

[ wiadomość edytowana przez: pawel240 dnia 2004-11-04 12:42:03 ]
  
 
Ja mam do tuby JBL 400 Watt muzycznej wzmaczniacz Pionka i na tube idzie 95 Watt w RMS i i tak mam go troche skręconego, czyli 100 Watt RMS na pewno Ci wystarczy na 480 Watt muzycznej. Markowe wzmacniacze mają lepszej jakość dzwięk oczywiście, nie grzeją sie tak bardzo i w ogóle .
  
 
Aha i jeszcze mój znajomy ma Magnata 700 Watt muzycznej pod 100 Watt RMS i też na prawde sycie gra
  
 
oko to chyba kupie tego kenwooda on ma 200w ale w rms po zmostkowaniu pisze 100w a i chyba 150zł to dobra cena

???
  
 
No zbyt mocny, to On nie jest, ale pod samą tube Ci wystarczy. Cena całkiem przyzwoita.
  
 
Witam kolego! Osobiści uważam że jeśli chcesz żeby bas , bez znaczenia czy z tuby czy ze skrzyni , był dobrze kontrolowany to najlepiej dobrac moc wzmacniacza jak najbardziej zbliżoną do mocy głośnika, w twoim wypadku idealną wartościa byłoby 250 watt RMS przy 4Ohm ( skupiłbym sie na 2kanałowych wzmacniaczach przedziału mocy od 2*75 do 2*100 watt RMS przy 4Ohm - po zmostkowaniu kanałów powinny one dostarczac zadowalającą moc)Jeśli zakupisz słabszy wzmak to bas i tak będzie grał..., ale może nie nadążać za resztą głośników, a zapewne zależy ci na muzyce a nie na monotonnym łupaniu... Pozdro.
  
 
no i mam ten sprzet skapletowany co pisalem i ... LIPA bo wzmacniacz jest zamaly!!!!mam radio clarion db338r 4x51w i jak podlaczylem go pod jedno z wyjsc na wzmacniacz i jak podlaczylem i wziolem wzmacniacz na max to...zawiodlem sie . no ale jak wziolem wzmacniacz podpiolem pod jedno z wyjsc na glosniki to .... nawet gra, a i mam pytanie czy takie podlaczenie jest bezpieczne?????????????????????? i czy mozna jakos podpiac jakis zewnetrzny filtr dolnoprzepustowy??? bo ten wzmacniacz nie ma takiego filtra i glosnik jak gra to sie meczy troche prosze o podpowiedz
  
 
możesz zastosować zwrotnice między wzmak a głośnik.

Pamiętej że wzmacniacze gorszej klasy zaczynają robić zniekształcenia powyżej ok.80-90% (mowa o budżetowych).
A wtedy jak wykręcasz wmaka na maksa pojawią sie przysłowiowe pierdzenia zamiast basu. Dlatego raczej stosuje sie silniejsze wzmacniacze od przetworników.

może dlatego poczułeś różnice między RCA a wyjściami z radia.
Bo masz czuły wzmak na cinche, a sygnał z końcówek masz mocniejszy. Powodem mogą byc tez słabej jakości kable RCA lub słaby sygnał z radia. Można spróbować dać krótsze kable RCA np. do 2 metrów.

Jeżeli wzmacniacz ma mozliwość doprowadzenia sygnałó z końcówek mocy radia to nie widze problemu żeby tego nie robić . Coć jakoś czystego sygnału z RCA jest znacznie lepsza niż z konćówek.Pozdro.
  
 
Sory teraz przeczytałem twój pierwszy post.

Jak to gdzieś mówili wat watowi nierówny.
No 100 wat to raczej za mało, propopnuje jakieś 200RMS w mostku bo ta tuba też rewelacją nie jest i prawdziwe 240RMS mogło by być za dużo.
Chyba dobry by był jakiś magnat. Widziałem takich kilka i te tańsze w mostku chyba mają 180RMS. Znajomy ma coś takiego i tube magnata niby 260RMS a klęka przy tym wzmaku.

Lecz jak podłączyliśmy pod to Hertza Es250 to biedny wzmacniacz sie pocił i dyszał ale hertza nie rozbujał. Rade dał dopiero Hifonics 400RMS. Wtedy to Hertz klękał przy 350RMS .