Sony CDX R3000 Czy warto

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zastanawiam się nad kupnem radia Sony CDX R3000 nowe.
  
 
Na twoim miejscu postawił bym na bardziej sprawdzone firmy jak JVC,Alpine czy Clarion.

Sony owszem posiada dużo funkji i bajerów ale tak na prawde nic nie znaczących.

Miałem kiedyś sony i było to moje pierwsze i ostatnie jakie miałem
  
 
Witam !
Powie Ci, że kupilem to samo radjo 3 miesiące temu. I jestem bardzo zadowolony ma dość mocny wzmacniacz 4x50w (narazie niemam kąkretnego pieca, więc moją tube na alphardzie cw1202c [ 200w nominalnej mocy] podpiołem jak "normalny" głośnik i śmiga jak sie patrzy), bardzo przejrzysty i przyjemny wyświetlacz (białe litery) , wyjście przed piec (wzmacniacz), w którym możemy ustawić czy podpinamy zwykłe głośniki czy subwoofera (w tedy możemy dla niego ustawić jeden z 2 filtrów 128Hz lub 78Hz te filtry robią naprawde kolosalną różnicę). Radyjko to gra bardzo czysto, ma jeszcze wiele innych bajerów i systemów takich jak X-plod, 100Db+,PreSub(wyjście przed piec), motion blade..... o RDS-ach i innych cudach już nie wspomne.
mimo to jest on naprawde łatwy w obsłudze.....

BARDZO, BARDZO POLECAM!!!
krótko: ŚWIETNE RADJO ZA NIEWIELKIE PIENIĄDZE (660zł w avansie)
  
 
Cytat:
2004-11-05 23:32:39, MWMblack pisze:
Na twoim miejscu postawił bym na bardziej sprawdzone firmy jak JVC,Alpine czy Clarion. Sony owszem posiada dużo funkji i bajerów ale tak na prawde nic nie znaczących. Miałem kiedyś sony i było to moje pierwsze i ostatnie jakie miałem



Każdy ma swoje odczucia, Moje co do cdx r3000 są jak najbardziej POZYTYWNE!!!
  
 
Hej! Jestem nowy na forum, ale coś niecoś o audio wiem i musze sie zgodzić z MWMblack, za podobną cenę można nabyc Pioneer'a DEH-3600MP który jest radiem dużo, według mnie, lepszym. Nie mówie tego przez moje widzimisie ale dlatego że miałem mozliwość posłuchania wielu radyjek. Tego soniaka słuchałem razem z w/w Pioneer'em i Clarionem DB 148 (mogłem sie pomylić chodzi mi o podstawowy model z nowej lini) i naprawdę jakość jest nieporównywalna. Jak na pierwsze odsłuch Sony gra fajnie ale jest to złudne wrażenie - wyostrza on wysokie i średnie tony sztucznie zwiększając dynamike przekazu. Pozostałe dwa modele graja zdecydowanie bardziej naturalnie.
  
 
Do KomarDownhill.

Niestety muusze cie zmartwić , twoje radio nie ma 4x50W na wyjściu
Piszesz że posiada 2 wyjścia na wzmak. Przykładowo Alpina lub clarion ma takich 4 i to 4v!
Tak jak piszesz sony ma filtr ale tylko dwa twarde ustawienia 128 i 78Hz. W Alpine masz płyną regulacje.
A według mnie systemy takie jak jak X-plod, 100Db+,PreSub to jest tylko ubarwianie drzwięku.

P.S
Do lytek.
Jak chcesz pod końcówki radia podłączać takie wynalazki jak Alfredy to jest to radio dla ciebie
  
 
Cytat:
2004-11-15 00:09:00, MWMblack pisze:
Do KomarDownhill. Niestety muusze cie zmartwić , twoje radio nie ma 4x50W na wyjściu Piszesz że posiada 2 wyjścia na wzmak. Przykładowo Alpina lub clarion ma takich 4 i to 4v! Tak jak piszesz sony ma filtr ale tylko dwa twarde ustawienia 128 i 78Hz. W Alpine masz płyną regulacje. A według mnie systemy takie jak jak X-plod, 100Db+,PreSub to jest tylko ubarwianie drzwięku. P.S Do lytek. Jak chcesz pod końcówki radia podłączać takie wynalazki jak Alfredy to jest to radio dla ciebie



co do clariona to zgoda, ma 4 wyjścia ale pozatym nie ma wbudowanego wzmacniacza i żeby czegokolwiek posłuchać musisz mieć pieca!!! (PRZYNAJMIEJ TAK TO WYGLĄDA NA KLARIONIE MOJEGO KUMPLA). Ale i tak clariony są rzeczywiście dożo lepsze pod tym wzglęgem....

Co do mocy 4x50 - wiem to doskonale, ma w rzeczywistości 17 lub 18w (jak prawie każde radio)

muwisz, że reszta bajerów to ubarwiacze dźwięków - Może w tym jest troche prawdy, ale powiem ci jedno, UBARWIAJĄ ZAJEBIŚCIE
  
 
Do komarDOWNHILL:


Co do tego Clariona to tylko najwyższa seria ( przy okazji niedostepna w Europie ) DRX to źródła dźwieku klasy DECK, pozostałe z najwyższym DZX 948 RMP to normalne radia z wbudowaną końcówką mocy ( od modelu 748 RMP istnieje funkcja jej odłączenia, co wpływa na zwiekszenie napiecia na wyjściach RCA i zmniejszenie zakłóceń ). Tak więć można smiało inwestować w Clariony...PS twój koleżka musi miec zaje... radyjko, aż dziwi że nie pomógł Ci w wyborze, napewno nie poleciłby Ci Soniaka. Pozdro.
  
 
Komar i o to w sumie chodzi. Tobie odpowiadają takie systemy jak ma soniak.Nie każdy musi mieć sprzęt audiofilski lub do tego dążyć.
Ale musze Cię przestrzec miałem soniaka i niestety padł mi laser a radio nie było stare . Dżwięk tez mi pasował ale wtedy pasowała mi także tuba(cicho) .

Jak usłyszałem clariona to sony wydało mi sie.......hmm
Ale o gustach sie nie rozmawia.
  
 
Cytat:
2004-11-22 21:14:41, MWMblack pisze:
...
Ale musze Cię przestrzec miałem soniaka i niestety padł mi laser a radio nie było stare
...


Co do padających laserów: Mam clariona, który ma 4 lata i też padł mu laser. 4 lata to duzo czy mało? Czy to że mi padł laser w clarionie oznacza że to kiepska marka?
To tylko takie uwagi obok dyskusji głównej.
  
 
po 4 latach uzytkowania wszystko ma sie prawo popsuc . A co do soniaka to mi padl laser po 2 miesiacach i sprzedalem uszkodzone.