Omega A caravan problemy z antena i elektrycznymi lusterkami

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam
mam pytanko moze ma ktos schemat wtyczki z tylu radia w omedze A (tam sa dwie jedna to wyjscia na glosniki to ok ale ta druga) chodzi mi o radio montowane seryjnie

i drugie pytanko slyszalem ze do anteny (caravan -antena z tylu na dachu) byl seryjnie montowany wzmacniacz sygnalu antenowego , gdzie moge znalesc kabelek z zasilania tego wzmacniacza bo antena cos slabo odbiera i mysle ze cos jest zepsute

3 pytanko gdzie jest podlaczone zasilanie elektrycznej regulacji lusterek (ktory bezpiecznik) napiecie nie dochodzi do wlacznika w drzwiach niestety z tych obrazkow na klapce z bezpiecznikow nic nie da sie rozszyfrowac
  
 
Co do wtyczki - jej schematu nie mam. Zasilanie wszystkich wzmacniaczy antenowych to wg schematu elektrycznego czerwono-biały przewód, siódmy w 16-wtykowym złączu radia. Co do lusterek to jest to chyba bezpiecznik F28.
Pozdrawiam
  
 
najprędzej rozłączył ci się wzmacniacz pod podsufitką.
lustra zasilane są razem z tylną szybą.
  
 
oki dzieki za pomoc lusterka naprawilem
a co do tego wzmacniacza to rozlaczyla sie wtyczka 10 cm od anteny, zlozylem i nic ,sprawdzilem napiecie bylo ok 1V podlaczylem osobny obwod 12V ale tez nic chyba antena jest walnieta (chyba powinna byz roznica po wlaczeniu trego zasilania do anteny)
  
 
Ja mam coś podobnego, ale czeka mnie wymiana przewodu antenowego, bo poprzedniemu właścicielowi nie chciało się kupić przelotki i obcharatał oryginalną wtyczkę, wyciągając przy okazji ze 20cm drucika sygnałowego - a nie sądzę, że był w środku zapas . Nawet po przylutowaniu nowej wtyczki działa podobnie, jak po włożeniu kawałka drutu w gniazdo antenowe radia. A radio mam żadna rewelacja, w poprzednim "aucie" na byle antenie bez wzmacniacza działało bez zająknięcia do 30 km od nadajnika . Tak więc muszę wciągnąć nowy koncentryk... albo skorzystac z anteny na szybie. Może u Ciebie jest coś podobnego ? Przewód załamany, alboco
Spróbuj może podłączyć prowizorycznie jakąś inną antenę i zrobić rundkę, czy nie zrywa odbioru, albo przynajmniej sprawdzić na ciągłość i występowanie zwarcia drutu wewnętrznego i oplotu kabla antenowego.

SaLMoN

[ wiadomość edytowana przez: salmon dnia 2002-12-30 21:45:42 ]
  
 
witam
dziwna zecz z tymi lusterkami wczoraj je naprawilem ale nie swiecila ta kontrolka kolo sterowania na drzwiach (ale chodzily) dzis rano zauwzylem ze jak wlacze ogrzewanie tylnej szyby to zaczyna swiecic ta kontrolka (a lustarka dalej dzialaja calkiem sprawnie) nigdzie nie widac zadnych domowych przerobek
  
 
Co do kontrolki, to mam tak samo i nic mi sie nie psulo ani niczego nie naprawialem .........
  
 
Źle by było, gdyby było inaczej, bo ta kontrolka sygnalizuje właśnie załączenie obwodu podgrzewania lusterek...
  
 
regulacja swoją drogą a podgrzewanie luster swoją. ma tak właśnie być jak napisał Salmon.
  
 
Witam posiadam taki opis dla Omegi A. Podaj maila to prześlę.
Pozdrawiam
gieROY
  
 
dokladnie to jaki ? jak masz dokladnie rozrysowany schemat lusterek to mozesz przeslac ale jak masz ten ogolny do omegi z wszystkimi mozliwymi bajerami i urzedzeniami to zostaw bo tez go mam i nic z niego niewiem wa.ski@wp.pl[addsig]
  
 
Koledzy ta kontrolka przy przełączniku lusterek pali się tylko jak włączone jest ogrzewanie.
Pozdrawiam
gieROY
  
 
Dokładnie tak - inaczej przecież nie byłaby kontrolką podgrzewania lusterek...