[Polonez] [historia] od kiedy spoiler

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie do miłośników poloneza.Chodzi mi o spoiler tylny,czarny,ze starszych wersji.Oficjalnie podobno został usunięty w 1987 roku,ale np. dzisiaj widziałem wersję 1500 z metalowymi
kołpakami(między nami auto piękne,jak spod igły),który takiego spoilera nie miał.Jak to było?Czy zależało to od wersji wyposażenia?
Które lata?

[ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2007-03-16 21:11:43 ]
[ powód edycji: Zmieniałem tytuł ]
  
 
Na początku produkcji Polonez też nie posiadał takiego spojlera dokładnie nie wiem w którym roku go wprowadzili.
  
 
Mozliwe ze to byla wersja zubozona z okresu stanu wojennego.
Moj znajomy ma taka wersje. Oprucz braku spojlera nie byla montowana tylna wycieraczka, spryskiwacz i obrotmierz.
Auto chyba takze nie mialo ochronnych plastikow na dzwiach.
  
 
A może po prostu koleś sam sobie dołozył ten spojler. Z tego co wiem jakby się dobrze uprzeć to można przełozyć całą klapę od starego do nowego Caro, ale to już zabawa nie warta zachodu, no chyba że własnie ktoś koniecznie chce stylizować swoje autko na "klasyka" z lat 80ych
  
 
Kolega miał Poloneza rocznik 1988 lub 89 i jeszcze miał taki spoiler na klapie. Był to dość rzadki model, bo miał juz okienko w tylnym słupku, a jeszcze starą klapę i stary przód.

[ wiadomość edytowana przez: Janio dnia 2002-12-29 21:25:51 ]
  
 
Co do spojlera to ładnie wygląda biały od skorpio na poldzie ze starym tyłem
  
 
Wiec ze spoilerem bylo tak:
Czarny spoiler wg projektu Wlochow mial zdobic tylko wersje trzydrzwiowe i Coupe. I tak bylo: wszystkie te unikalne Polonezy mialy wlasnie taki spoiler.
W modelu 5-drzwiowym pojawil sie w lepszych wersjach ok. 1981 roku, ale wystepowal jeszcze rzadko. Od 1983 roku pojawial sie glownie w modelach L, LS, LE, X, ale z biegiem lat montowano go juz wlasciwie w wiekszosci egzemplarzach. W 1987 roku spoiler tworzywowy zastepuje przetloczenie w klapie, wraz ze zmiana oznaczen (naklejki zamiast znaczkow z tworzywa). I tak zostalo do 1997 roku, kiedy to w modelu Plus pojawila sie ponownie nakladka plastikowa, tym razem lakierowana na kolor nadwozia.

Pozdrowka
Adamus