Blacharka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Moi drodzy powoli zaczynam rozglądać się za częsciami do mojej Niuni. Dziś podzwoniłam po placach składowych w Jasienicy i...czarno to widzę. Ciężko kupic cokolwiek. Póki co mam namiar na błotniki i progi. Mam gorącą prośbę: gdyby ktoś wiedział gdzie można kupić części blacharskie do japończyków - proszę o info (najlepiej tu w temacie). Może coś z internetu?? Bardzo chętnie
Z góry dziękuję za każdą pomoc. Pozdrawiam!
  
 
Jedyne co mi przychodzi do głowy to "toyoty na szrocie.." z działu technicznego kilk. Szczególną uwagę zwróć na firmę Ambit.
Rozglądaj się tez na allegro. Często aukcje w stylu "toyota-części" rozpoczynające sie od 1zł to tylko reklama, a po wysłaniu maila okazuje się ze mają sporo części....

Powodzenia.
  
 
Sprawdź tutaj: AUTOMOTOSKLEP

Myślę, że najlepiej pytać w sieci sklepów JC, ewentualnie ELIT.
  
 
Cytat:
2004-11-11 22:27:24, Golden_Flyer pisze:
Sprawdź tutaj: AUTOMOTOSKLEP Myślę, że najlepiej pytać w sieci sklepów JC, ewentualnie ELIT.



Golden - tam już sprawdzałam...ceny części przyprawiają o zawrót głowy. Dzięki za info, mam ich link na mojej www.
Pozdrawiam.
  
 
hmm ja do swojej kupilem reperaturke tylnego blotnika w sklepie ktory sie miesci na ul. Kaczeńca w wawie. z tego co pamietam mieli calkiem sporo czesci do starych japoncow. (takze blach)
  
 
czesc Madziu daj znac co potrzeba kiedyś jak miałem DX 80 to kupiłem fakt podróbki błotników ale były OK
  
 
Cytat:
2004-11-15 21:18:58, WlodekCarina pisze:
czesc Madziu daj znac co potrzeba kiedyś jak miałem DX 80 to kupiłem fakt podróbki błotników ale były OK



Włodziu jesteś wielki!! No wszystko potrzebuję... szczególnie drzwi, błotniki, progi tylko maska w sumie nie bedzie ruszana, tylko klapa i dach a tak to wszystko. Nawet nie wspomną, że chciałabym zderzak wymienić na lepszy bo ten mój ktoś polał jakimś kwasem czy czymś takim i został brzydaczny zaciek i nie umiem go niczym zamazać. Gdybyś umiał mi pomóc - byłabym wdzięczna. Misiek dał mi fajny link - do sprzedania jest DX po "małym" wypadku. Autko jest w Niemczech - wolałabym kupić części w Polsce bo srowadzanie go kosztowałoby sporo. Blacharkę mam zamiar przeporowadzić wiosną ale juz teraz się rozglądam bo potem będzie mnie czas naglił Włodek do mnie masz, ja do Ciebie też gdyby co daj znać))
  
 
Ktoś kiedyś pisał na forum, ze nie warto brac podróbek ... że szybko je korozja wciąga Zdaje się że chodziło o drzwi...
Z drugiej jednak strony używana blacha będzie już miała swoje lata, a pewnego rodzaju korozji nie da się uniknąć - wiek robi swoje. Już nie pamiętam fachowej nazwy, ale chodzi o to, że blacha sama z siebie nie jest zrobiona z materiału o jednolitym składzie - powstają mikroogniwa i nic nie pomagają zabezpieczenia materiału z zewnątrz. Ale na Toyotę to chyba jeszcze za wcześnie na przejmowanie się tym....

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2004-11-16 19:01:51, MisiekII pisze:
Ktoś kiedyś pisał na forum, ze nie warto brac podróbek ... że szybko je korozja wciąga Zdaje się że chodziło o drzwi... Z drugiej jednak strony używana blacha będzie już miała swoje lata, a pewnego rodzaju korozji nie da się uniknąć - wiek robi swoje. Już nie pamiętam fachowej nazwy, ale chodzi o to, że blacha sama z siebie nie jest zrobiona z materiału o jednolitym składzie - powstają mikroogniwa i nic nie pomagają zabezpieczenia materiału z zewnątrz. Ale na Toyotę to chyba jeszcze za wcześnie na przejmowanie się tym.... Pozdrawiam



Szybsza korozja podróbek bierze się chyba z tego, ze do ich produkcji używa się blachy zrobionej ze stali o dużej zawartości węgla (a może małej). Ja osobiście brałbym podróbki - zawsze co nowe to nowe. Jeśłi dobrze zabezpieczysz, to ruda chyba tak szybko nie wyjdzie. Sam się przymierzam do wymiany reperaturek tylnych nadkoli na wiosnę.
  
 
Hej! znalazłam fajną stronę z częściami do samochodów.
Wpisz model, rocznik i to czego szukasz i już masz

TU KLIK
  
 
No tak, znam to m-ce. Ale to są części ze złomowców.
  
 
Cytat:
2004-11-18 08:15:23, Golden_Flyer pisze:
No tak, znam to m-ce. Ale to są części ze złomowców.



Tz. że nie nadaja sie na odrestaurowanie auta?? Bo tanio tam jest. Chciałabym aby te części nie byłu pordzewniałe.
  
 
Cytat:
2004-11-18 08:23:00, madzia_83 pisze:
Tz. że nie nadaja sie na odrestaurowanie auta?? Bo tanio tam jest. Chciałabym aby te części nie byłu pordzewniałe.



Tego nie napisałem. Zależy w jakim są stanie. Jeśli całe to ok.
  
 
Cytat:
2004-11-18 11:42:48, Golden_Flyer pisze:
Tego nie napisałem. Zależy w jakim są stanie. Jeśli całe to ok.



Golden a widziałeś na Corolli Clubie są nowe info dotyczące blacharki. Chyba pojadę po części do W-wy
  
 
Mogę się rozejrzeć po Grupie jak chcesz
  
 
Już coś mam oryginalny przedni lewy błotnik sprowadzony z Holandii lub Japonii (nie pamiętam dokładnie) od Pana Wernera - ja to mam szczęście! Teraz rozeznaję ceny w firmach zajmujących się sprowadzaniem i sprzedażą części blacharskich.
  
 
A można wiedzieć ile kosztował?

Pozdrawiam
  
 
A można 220 zł hm jeszcze nie uregulowałam ale Wernerowi się nie spieszy no i mogę zawsze oddać.
  
 
O choroba.
Jak ja bym chciał żeby oryginalne błotniki w ASO kosztowały 200zł...
Gratuluje

Pozdrawiam
  
 
No ale Michu to nie jest ASO to Pan Werner diagnosta i ogólny mechanik Toyoty i tylko Toyoty
Kiedyś pewnej kobiecie sprowadził oryginalny błotnik z Japonii z 3 tys bo facet wjechał w jej wiekową Toyotę a ona chciała oryginalny Oj nieźle się tamten wykosztował, ma nauczkę do końca życia żeby nie wjeżdżać w Toyoty A ile do Xariny to nie wiem ale pewnie wiecej, wiesz to Carina
Pozdro