TANIM KOSZTEM DOBRE BRZMIENIE

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszytkich! W moim kadeciku posiadam seryjne papierowki z przodu 87mm tyl male jajeczka nie iwem jakiej moga byc mocy! Dodatkowo dokupilem glosniki 135mm 150watt glosniki dalco + 2 gwizdki no i zwrotnice! radio jakie posiadam to blaupunkt rdm lolndon 169 ( na jego temat niebede sie wypowiadac) w przyszlosci zamierzam wymienic papierowki na 87 jakies dwudrozne do tylu wrzucic jakiej wooferki i wzmaczniacz! CO polecacie! zaznaczam ze moj budzet jest skromny ok 300 zl na wszystko! czy cos powyieniac cos pozostawic?? Pomozcie! BO jestem zielony a dobry dzwiek to postawa lepszej jazdy na drodze POzdrawiam wszystkich! czekam na wypowiedzi!
  
 
Zaczal bym od radia, no chyba ze glosniki na pozimoie tego...
  
 
Radio zostaw Blaupunkty maja przyzwoite brzmienie niejednoktotnie lepsze od pioneerów czy JVC (nie wiem do czego pije Gsi rulez). Nie popełniaj błedu wielu psełdo amatorów car audio którzy zmienają radia jak telefony a głośniki maja kasztaniaste. Proponuje kup uzywany wzmacniacz na allegro (markowy nie buszmen czy first) podłączenie głośników pod dobry wzmacniacz to najskuteczniejsza poprawa brnienia w samochodzie. Przy istalacji nie zapomnij o porzadnych grubych kablach pradowych i sygnałowych. Jeśli dalej chcesz inwestowac w poprawe brzmienia to tylko i wyłącznie głośniki. Dalco nie polecam bo to jedna z tych lipnych firm ale jak juz masz to niech grają w przyszłości kup lepsze Jeszcze jedna rada nie kombinuj z iloscia glosnikow wystarczy jeden porzadny zestaw z przodu i skrzynka w bagazniku najlepiej odlacz te papierówki które są w desce rozdzielczej i nie uzywaj wogóle tego miejsca. W dobrym brzmieniu nie chodzi o ilosc lecz o jakość z tyłu tez nie polecam montowania głośników chyba ze pasazerowie jeźdzacy z tyłu bardzo sie domagają ale jesli jeździsz sam to daruj sobie.
Pozdrawiam.
  
 
dziekuje za rzetelna wypowiedz takich odp wiecej a bede zobowiazany! Najgorsze jest to ze oprocz miejsca w desce nie znajde nigdzie indziej bo kadetty maja to do siebie ze w drzwiach chocbym nie wiem jak sie staral to niczego nie zmajstruje! Te dalco mam zamiar wymienic tylko na co?? Jezeli chodzi o tanie to czy byszmeny moga byc albo alphardy? Dziekuje za zainteresowanie tematem! Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
  
 
Nie załamuj sie płowa samochodów ma tragicznie zaplanowane fabryczne miejsca na glosniki albo wcale ich nie ma. http://www.audiocar.pl/extras/galeria/kadet/kadet.htm ten link dla przykladu jak zrobili panel w przednich drzwiach nie musisz go nawet robic wystarczy zdemontowac schowek w boczku zrobic dziure zamontowac glosnik (oczywiscie po uprzednim rozeznaniu jaka jest konstrukcja drzwi i czy wejdzie głosnik i czy opuszczona szyba nie przeszkadza) i ten boczek. Jesli on bedzie załaniał glosnik w 20-25 procentach to tragedii nie bedzie. A jesli chcesz troche porzezbic w płycie MDF to zrób tak jak na zdjęciach to rozwiazanie jest dosc proste widac tam sklejone warstwy MDFu (chyba dwie) przycinasz kawałek schowka szlifujjesz płyte oklejasz materiałem, skórą czy skajem i gitara. Pamiętaj aby panel w jakis sposób przykrecic bezposrednio do drzwi razem z boczkeim. Przed zamontowaniem zalecane jest chocby podstawowe wygłuszenie drzwi matami (koszt niewielki ok 50zł). Głosniki buszmena, gms, cdi, dalco itp to jedna familia słabych głośników czasami nektóre ich modele potrafia troche lepiej zagrac ale tez bez rewelacji. A jakie głosniki masz kupic ciezko powiedziec pochodz po dobrych sklepach z car audio moze ci cos doradza Jesli obok ciebie jest media markt to moze kup Helixa blue 62 MK2 przyzwoite głosniki za chyba niecałe 350zł Jesli na allegro to nie ma zbyt duzego wyboru duzo jest Hertz-ów model DSK160 ok 300zł sa ok choc gorsze od helixa Jesli masz wiecej kasy to proponuje Axton czy Infinity ale w sklepach masz o wiele większy wybór.
Pozdrawiam.
  
 
dzieki Maryo! Tylko jak zauwazyles(as) moj budzet jest skromny! CO myslisz o alphardach? Slyszalem ze niektore serie graja calkiem przyzwoicie! Postanowiolem zakupic na allegro gotowa skrzynie na subwoofer o sr 30 cm! Zastanawiam sie jaki glosnik wybrac! Na dobra sprawe to nie bede kupowac na pale wszystkiego powoli sukcesywie bede dokupowac kolejny sprzet! co myslisz o blaupunkcie gta2100b bo mam zamiar sie w niego zaopatrzyc! pozdrawiam!! i z goiry dziekuje za zainteresowanie
  
 
Tasiano19 a może zamiast tego alpharda , poszukasz GMS-a. Też są tanie a grają o niebo lepiej. Sądze ze Blaupunkt gta wystarczy w zupełności do tego zestawu, ew. Magnat (troszke bardziej dynamiczny).

Dobrze Ci radze zastanów sie nad tym GMS.
np.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34435590

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=35035733


Odrazu sprzedawca podaje parametry i możesz sobie skrzynke obliczyć . A jak nie wiesz jak to daj znać , znajomy miał taki głośnik i napewno pomoże w projektowaniu skrzynki.
  
 
Cytat:
2004-11-17 13:49:35, tasiano19 pisze:
dzieki Maryo! Tylko jak zauwazyles(as) moj budzet jest skromny! CO myslisz o alphardach? Slyszalem ze niektore serie graja calkiem przyzwoicie! Postanowiolem zakupic na allegro gotowa skrzynie na subwoofer o sr 30 cm! Zastanawiam sie jaki glosnik wybrac! Na dobra sprawe to nie bede kupowac na pale wszystkiego powoli sukcesywie bede dokupowac kolejny sprzet! co myslisz o blaupunkcie gta2100b bo mam zamiar sie w niego zaopatrzyc! pozdrawiam!! i z goiry dziekuje za zainteresowanie



Czy ja dobrze rozumiem? skrzynke juz kupiłeś a teraz chcesz dopasować głośnik
  
 
Widze ze sie troche nie rozumiemy rzezbienie w MDFie nie jest kosztowne kilka kawałków bedzie cie kosztowac max 50zł. Daj spokoj z gotowymi skrzynkami Ogólnie rzecz biorąc połowa allegro z car audio to wiejski jarmark nie poddawaj sie tej tandecie Do basu zabierasz sie od dupy strony Primo to głośnik dopiero potem skrzynia (najlepiej zamknięta ale mysle ze dla ciebie odpowiedniejsza bedzie basreflex) obliczona pod ten głośnik. Co do glosnikow to nie mam pojecia czy alphardy dobrze grają nikt tych tajwanskich kasztanów regularnie nie testuje w gazetkach jedyne testy które widziałem to jeden buszmen i GMS ale z gmsa sie nasmiewali ze dali mu szerokie zawieszenie gumowe na górze a cala konstrukcja nie jest dostosowana do takich wychyłów czyli poprostu to zawieszenie to pic na wode zeby zajarac kupujacego (dobre firmy tak nie robią). Co do wzmacniacza to dobry masz trop grunt to markowy nie First czy Cdi.
  
 
nie kupilem skrzyni napisalem ze zaierzam czyli proponujesz najpierw kupic suba a potem dopasowac skrzynie dziekuje za porady! Jezeli kodzi o koszt to nie mialem na mysli rzezbienia w mdf-ie! dzeki za porady trzymajcie sie! Zbieram kase ostro! pozdrawiam
  
 
Ostatnie konkretne pytanie! Mam zamiar przeznaczyc 1000 zlotych na wyzej wymieniony sprzet! Czyli tak: wzmak skrzynka i zestaw na przod! Podkreslam iz niejestem typem osob ktore najpierw slychac a potem widac! Chodzi tylko oczysta przykemnosc ze sluchania muzyki w miare porzadnym car audio! Bardzo mile widziane rozsadne odpowiedzi i uwagi! pozdrawiam wszstkich bez wyjatkoe nawet ostrych krytykantow!
  
 
A czy w tego 1000 wliczone jest wygluszenie drzwi panele i kable jezeli tak to proponowal bym Tobie zebys najpierw kupil pożadny zestaw na przod np http://www.allegro.pl/show_item.php?item=35053074 i do tego zrobic panele wygluszyc drzwi i potem dozbierac na suba ze wzmacniaczem. Zapomnialem ze te Hertze to powinien zasilac jakis wzmacniacz mysle ze Blaupunkt gta 4100 powinnien pociagnac te glosniki ale jeszcze jak sub do tego dojdzie to bedzie potrzebne cos mocniejszego i stabilnego

[ wiadomość edytowana przez: marcin126rulezz dnia 2004-11-21 19:13:31 ]
  
 
tysiac i ani grosza wiecej! tak wliczone musza byc jeszcze okablowania i wygluszenie!! Pozdrawiam
  
 
Marcin ma racje. Powinieneś zacząć od przodu + wygłuszenie.

Z zestawów to nie wiem co ci polecić. Mi osobiście nie podobają sie hertze ESK165 bo grają jakoś tak metalicznie
Fakt ,że do techno są akurat. Ale do bardziej wyrafinowanych utworów to nie pokazują żadnej rewelacji. Jeżeli słuchasz techno to będzie to najlepszy wybór.

Jeżeli wolisz bardziej spokonego brzmienia , ładniejszej sceny..
Rozejzj sie za Dego, Mb Quart, może jeszcze signat (ale tych nie słyszałem), dodać można jeszcze niektóre modele DLS-a.

Do tego na początek daj suba JL 10W0(nie wymaga dużo mocy) i wzmak 4 kanałowy.


Chyba że chcesz ciśnienie wtedy proponuje Hertz ES250 lub tańszy EQ DB tylko żę w tym wypadku zaoszczędzisz na głośniku, zyskasz mocy ale wzmacniacz będzie troche kosztował.

Napisz dokładniej jaką muzyke preferujesz? To postaram sie bardziej konkretnie wypowiedzieć.
  
 
GENERALNIE TO MUZYKA JAKIEJ SLUCHAM NALEZY WYLACZNIE OD NASTROJU! JEDANK JAK MAM SPRECYZOWAC TO NAPISZE ZE INTERESUJA MNIE MOCNE I GLEBOKIE BASY! SALUCHAM DUZO HOUSE (SZCZEGOLNIE FRANCUSKIEGO) TROCHE MUZY KLUBOWEJ! Z TYM ZE SAM PRZOD TO WYDATEK OK 400 ZYLA DOCHODZI SUB ZABUDOWANY WYDATEK OK 350 NO I RESZTA ZOSTAJE NA MATY I WZMAK ( TO NAJWAZNIEJSZE) POZDRAWIAM
  
 
Cześć!! Powiem Ci kolego że masz problem, 1000zł to niewiele i nie zrozum mnie żle nie nabijam sie czy coś w tym stylu bo sam zaczynałem od przyjęcia podobnego pułapu na własne potrzeby.Problem w tym że szkoda marnowac kase na zakup słabego sprzętu. Ja po pierwszych próbach z Pioneerami za 200zł i wzmacniaczem za 250Zł przekonałem sie, że to nie o to mi chodziło. To co mam w samochodzie obecnie to 6 miesięcy pracy w wakacje i kupa wyrzeczeń przez prawie 2 lata, ale nie żałuję żadnej złotówki. W imię przekonania że pośpiech to słaby doradca proponuję żebyś na poczatek zakupił porządny zestaw na przód i zajął się wygłuszeniem drzwi, cała ta operacja pochłonie jakieś 600-800zł, głośniki na początek możesz podpiąć pod radio (szkoda że nie napisałeś jakie posiadasz). Powinno Ci zostac jakieś 200-400zł, poczekaj dozbieraj (zbliżają się święta, mikołajki itp.) i zainwestuj we wzmacniacz, w miare przyzwoity to wydatek rzędu 600zł( używany oczywiście )...potem sub( JL Audio to bardzo dobry, lecz nie tani wybór - pozdro MWMBlack).Naprawdę czsami lepiej poczekać i wydać te parę złotych więcej niż rozczarować się słabą jakością zakupionego sprzętu. Pozdowionka.
  
 
Masz 1000zł. Polecam ci 3 rozwiązania.

1.Zakup Hertz ESK165 i do tego wzmacniacz. Np. signat,Rto,axton.
+ wygłuszenie. w przyszłości drugi wzmak + sub.

2.Kup Hertze ESK165 podłącz pod radio, (wzmak + sub.)

3.Kup Dego Po650, wygłusz drzwi , a w przyszłości podłącz je pod wzmak. Sub nawet będzie zbędny.

Ja bym wybrał 3 opcje bo to są naprawde rewelacyjne głośniki, lecz pod radiem grają na 40% swoich możliwości. Ale w przyszłości uzbierał bym na wzmacniacz np. m-dimension jr. A wtedy to by była już rewelka.

Drugożednie wybrał bym opcje 1 , czyli odrazu wzmak +hertze, odrazu przyzoicie by te głośniki zagrały. Może odrazu dostał bym wzmaka 4 kaałówke i 2 kanały czekały by na suba.

Nie zdecydował bym sie na 3 opcje bo: głośniki bez wytłumionych drzwi będą srac bassem razem z całym panelem, bo bez wzmaka przy końcowej skali radia będą pierdzieć bo radyjko już nie wydala z mocą i robi zniekształcenia. Praktycznie żadne głośniki nie zagrają dobrze bez tych dwóch elemętów.
Tylko że w tej opcji będziesz miał odrazu suba i do niego wzmacniacz , ale nie bass jest najważniejszy. Po co ci sub jak nie będziesz miał ładnego środka i kicbassu. Bez sensu podgłośnisz radio a sub będzie zagłuszał bassem pierdzące głośniczki z przodu.

Chyba że chodzi ci o bass i nawalanke, ale rozumiem że NIE.
Dobrze ci radze , sam zobaczysz że sub po czasie zacznie cię denerwować a wtedy go ściszysz i usłyszysz jak przednie głośniki nieładnie grają i będziesz chciał coś z tym zrobić.

Polecamy ci z Rookiem1984 takie rozwiązania bo już to wszystko przeszliśmy. Ale zrobisz jak chcesz . Mam nadzieje że nie rozpisałem się zabardzo Pozdro Rookie1984
uff..