Dwa gaźniki do samary!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Tak się ostatnio zastanawiałem co się stanie jak do Samarki wsadze dwa gaźniki. Podejżewam, że bez przeróbki zaworów i wałka sportowego to wiele chyba nie pomoże. A może ktoś z was już widział gdzieś podobny patent. Ja już kombinuje, że może by tak wsadzić gażniki od Hondy Civic 1.3, która była na dwóch gaźnikach - kwestia tylko kolektora.
  
 
Są gdzieś zdjęcia takiej Samary właśnie z dwoma standartowymi gaźnikami i z owalnym filtrem ale niemogę ich znaleźć . Jak się doszukam to je tu wsadzę. Ale jak widać jest to wykonalne
  
 
Fajnie. Ciekaw jestem, czy przy dwóch gaźnikach silnik nie będzie zalewany paliwem.
  
 
Nie wiem czy o tym słyszałeś Bartek , ale do samary ponoć świetnie nadaje się gaźnik z Fiata tempra 1,6. Polecił nam to Zotya (samara w wegierskim Klubie), który przewiduję troche problemów z dostrojeniem naszych webrów do samary.W przypadku gaxnila z Fiata (pewnie też weber , albo solex- nie wiem jaki był gaźnik w tamtych czasach montowany do tempry)
Jeśli chcesz to spróbuj popytac u mechaników - ja zapytam u Władka co on o tym mysli
 
 
Z gaźnikiem od Tempry to żaden problem, mogę go mieć jeszcze dzisiaj. Napewno pokombinuje - wielkie dzięki. A Samarke muszę kupić do końca lutego.