Instalacja radjowa w TICO - POMOCY!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wita wszystkich i prosze o pomoc!
Instalowalem dzis w TICO radjo i niby wszystko wporzadku bo radjo gra ale zginely postojówki z lewej strony i podswietlenie deski rozdzielczej. Czy ktos moze mi powiedziec co zepsulem???? Prąd wziolem z kostki która byla przeznaczona do zasilania radia, byly tam trzy przewody: masa, satly plus i plus z kluczyka. druga kostka byla od glosników, byly w niej cztery przewody od dwóch przednich glosników. Obciolem stare nietypowe kosci podpiolem kostki Iso. Pominolem przewód z plusem z kluczyka i podpiolem zasilanie radja i paiec radja pod staly plus. Radjo zagralo, niby wszystko ok, a zginely postojówki z lewej strony i podswietlenie deski rozdzielczej i centralki duchawy. Sprawdzilem bezpieczniki ale wszystkie sa sprawne. Prosze pomużcie mi i podpowieccie co oglem zepsuć.
Pozdrawiam Greg
  
 
Do oryginalnej kostki radiowej jest doprowadzony plus od świateł pozycyjnych, bo radia daewoo po włączeniu świateł podświetlały gałkę lub klawisze.
Mógł się ten przewód zewrzeć z masą i spalił się bezpiecznik od pozycji, sprawdz jeszce raz bezpieczniki (miernikiem) bo mogą wyglądać na dobre a bedą miały przerwę.
  
 
Ale do tej orginaalnej kostki dochodzily tylko trzy przewody:staly plus, plus z kluczyka i masa. Niebylo tam czwartego przewodu od podswietlenia klawiszy radja. Poza tym bezpieczniki sprawdzilem mierniiem i wszystkie byly sprawne.
  
 
w kostce jest : stały plus, zmienny plus( po kluczyku), iluminacja(podswietlenie deski...) i ten ostatni wydaje sie byc masą do momentu włączenia swiateł wtedy pojawia sie 12v. mase w tico bierze sie z karoserii.wymien bezpieczniki zmien instalacie i będzie ok
  
 
No skoro tak to sami przyznajcie ze troche to dziwne.
Zrobie tak i mam nadzieje ze poskutkuje.
Dzieku za podpoiec i pozdrawiam