Pomocy buduje car audio

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
chciałbym poprawnie zbudować zestaw w samochodzie peugeot 406
posiadam firmowe głośniki z przodu i radyjko(kaseta) philips kupione razem z autem, oraz zestaw tonsil1700 speed (2xgdn120W nominał i 2 tweetery 120W nominał + zwrotnica w przyszłosci mysle o odtwarzaczu mp3 alpine. Co z tym zrobić? Ten zestaw odseparowany z przodu czy z tyłu?
  
 
Cytat:
2004-11-18 19:04:37, horror pisze:
chciałbym poprawnie zbudować zestaw w samochodzie peugeot 406



Jezeli dobrze zrozumialem Twoje życzenie, to powinieneś najpierw zmienić zestaw głośników, co jest najwęższym gardłem w brzmieniu, standardem jest dwudrożny, odseparowany system. Rodzaj brzmienia uzależniony jest od wydanej gotówki, następnym krokiem jest zakup wzmacniacza i tu zaczynają się schody, czy wzmacniacz ma napędzać tylko przód, czy też przód i tył (subwoofer), wg ogólnie stosowanych zasad najbardziej popularnym zestawem jest dwudrożny system przedni + subwoofer, i od tego powinieneś zacząć. Wymiana głośników + wymiana bądź dołożenie wzmacniacza ma bardzo duży wpływ na wierne przekazywanie dźwięków. Do tego mozemy dołożyć umiejscowienie przetworników i zaprojektowanie zwrotnic. Nie zapominając o wygłuszeniu.
To ogóle zagadnienia, które w trakcie projektowania systemu są rozwijane w znacznym stopniu. i nie ma gotowych schematów ze względu na zróżnicowanie przestrzeni wewnętrznej samochodów.
  
 
Czy nie wystarczy wzmacniacz z radyjka 4x40. Nie należę do tych co to najpierw ich słychać a potem widać. Czy zestaw tonsilu jest naprawdę taki zły? Chcę go wykorzystać z tyłu (zamontować w deskę) i z przodu zmienić głośniki tylko nie wiem jaka firma i czy na dwudrożne czy basLP+tweeterLP+zwrotnica do tego?
  
 
Moc znamionowa takiego radia, to około 4x12 Watt. To nie wystarcza. Moc radia sie kończy i zaczynają sie zniekształcenia i pierdzi wszystko, a nie gra.
  
 
Wzmacniacz słuzy do wygenerowania własnie jakosci a nie głośnosci Najwieksza czesc budzetu przeznacz na przednie głosniki i wzmacniacz Reszta juz ma mniejszy wpływ na sama jakosc dzwieku