Zblocze hamulcowe 2107 przod

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie do specjalistow - czy da sie wymienic jakies cylinderki w zbloczu hamulcowym w 2107? czy tego sie nie rozbiera i trzeba wymienic cale? Bo cos mi tak szumialo z prawej strony zawsze, ale kolo sie krecilo- myslalem ze tylko oslone tarczy przygiolem i ona szumiala, ale dzis postawilem Lade na podnosnik i juz ledwo co kolem pokrecilem rekami.
Aha- i czy na ogol pomaga sama wymiana cylinderkow, czy trzeba zrobic inne rzeczy?- kolo z drugiej strony kreci sie pieknie!
Z gory wielkie dzieki za porady.
  
 
Znasz moje możliwości jako mechanika
Niwstety nie wiem , a mam to samo w samarze z tylnim kołem , które czasem ledwo sie kręci, co gorsza wyracxnie to czuję np w trakcie ruszania z miejsca -czasem strasznie cięzko idzie
Może ktoś z posiadaczy siódemek...
Pozdrawiam
Paweł
 
 
Da sie bez wiekszych problwemow to wymienic.Nawet mi sie to udalo.
Jezeli masz zdjete kolo,to popatrz na przaednia czesc cylinderka.U gory jest takie wciecie na gwozdz,cienki srubokret czy cos w tym stylu.Musisz wbic znajdujacy sie tam koleczek blokujacy cylinderek.Jest on najczesciej tak zabrudzony,czy zapieczony,ze po wcisnieciu juz tam zostaje i nie przeszkadza w wybiciu cylinderka do tylu.A potem zostaje juz tylko wsuniecie nowego cylinderka z nowym koleczkiem i sprezynka w zacisk.
Oczywiscie w tym szybkim i krotkim opisie pominalem kwestie wyjecia klockow,rozlaczenia przewodow i odpowietrzenia ukladu po wszystkim,ale o tym chyba nie musze nikomu mowic.
Co do drugiego kola,jezeli chodzi ladnie to moze zostac.Ja wymienilem tylko z jednej strony i samochodu mi nie sciaga przy hamowaniu.