Wibracje w 307

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
POMOCY POMOCY POMOCY

Mam Peugeota 307 XT Premium 1.6 benzyna z instalacją gazową, 307 z 06.2002 roku, na liczniku lekko ponad 45.000 km

1). Jakiś czas temu zaczęło mi coś "warczeć" koło skrzyni biegów (ogólnie na zewnątrz samochodu też to słychać), gdy obroty silnika
{Carman i FeuVert} i oczywiście nic z tym nie zrobili.

Następnie,

2). Przed zamontowaniem instalacji gazowej, P307 na wolnym biegu (jałowym) lekko wibrował (lekko trzęsło go i było to czuć na fotelach), a po zamontowaniu instalacji gazowej, po przejechaniu ponad 1000km trzęsie się jeszcze mocniej, monter instalacji gazowej podłączył go pod kompa i stwierdził że wszystko jest ok., ale wibracje są coraz to większe.

Proszę o pomoc kogo kolwiek, kto spotkał się z tymi objawami w swoich lwiątkach, i wyjaśnienie mi co mam robić.


Pozdrawiam
Marcin - Lloyd
Lloyd@neostrada.pl



[ wiadomość edytowana przez: adasco dnia 2005-02-10 10:39:49 ]
[ powód edycji: zmienilem tytul watku ]
  
 
Witam
Mam ten sam problem w 307 XS 1.6 tylko ,że u mnie jest ten dzwięk słyszalny od 2800 do 3000 tyś/obr. W moim przypadku cos rezonuje ale nie wiadomo co, doradzono mi aby zacząc od wymiany poduszki pod silnikiem, wydaje mi się , że to nie jest to ale koszt zakupu orginału jest nie duży więc może sie skuszę.
Pozdrawiam
  
 
ja tez zaczalbym od sprawdzenia zawieszen silnika.... i skrzyni
  
 
Witam
Nareszcie udało się ustalić jaka była przyczyna rezonowanie i jaki to był banał. Przed tylną belką znajduje się trzymanie układu wydechowego ( przytwierdzonego do podwozia i przenoszącego drgania na nie ) z gumą, wystarczy zdjąć rurę z trzymania i tak pozostawić to nic nie przeszkadza a problem znika.
Pozdrawiam
  
 
wg mnie to wlasnie ta guma powinna chronic przed takimi wibracjami, ale kto wie... Francuzi dziwnie mysla czasem