Umowa darowizny

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Czy posiada ktos moze wzor umowy darowizny? Chodzi mi o uzyskanie statusu wspolwlasciciela fiata, ktorego rok temu kupilem na ojca,
nadarzyla sie okazja mozliwosci dopisania mnie za darmo do polisy (dzisiaj ja wlasnei przedluzalem) i gdybym to uczynil to w styczniu mialbym juz 10% znizki, nie pytajcie jak bo to juz sa jakies sztuczki ubezpieczyciela.

I chodzi o to ze ojciec musi mi podarowac polowe fiata bym z zaswiadczeniem z US mogl pojsc do wydzialu komunikacji i dokonac wpisu do dowodu rejetracyjnego,

Znalazlem cos ale jest to umowa pelnej darowizny pojazdu i nie wiem jak to przerobic do wlasnych potrzeb.
  
 
jeden wzor

Wskazówki

>>>> Źródło <<<<
czesciej z tego korzystać
  
 
A żeby było taniej, kup połowę tego samochodu... czyli wykorzystaj umowę kupna-sprzedaży - zapacisz wtedy tylko 2% od wartości umowy, a z tego co się ostatnio orientowałem to przy umowie darowizny sa jakieś koszty stale (bodajże 380 zeta).
  
 
Nie wiem jak teraz ale kiedyś było zero opłat za darowiznę-wiem bo nie jeden samochód dostałem od ojca był/jest jednak jakiś okres karencji kiedy ponownie nie można być obdarowanym zbyt często-w ciągu bodajże 5 lat suma darowizn nie może przekroczyć jakiejś kwoty
  
 
Cytat:
2004-11-26 18:06:27, LifeGuard pisze:
>>>> Źródło <<<< czesciej z tego korzystać


No wlasnie na google znalazlem tylko umowe pelnej darowizny i nie wiedzialem jak to przerobic
Cytat:
2004-11-26 18:14:13, Qbk pisze:
A żeby było taniej, kup połowę tego samochodu... czyli wykorzystaj umowę kupna-sprzedaży - zapacisz wtedy tylko 2% od wartości umowy



Ale jak z taka umowa podejde to wydzialu komunikacji to bezproblemu dopisza mnie jako wspolwlasciciela?
Dopisuja to jak LPG czy nowy dowod beda wytwarzali?
  
 
Cytat:
2004-11-26 18:14:13, Qbk pisze:
A żeby było taniej, kup połowę tego samochodu... czyli wykorzystaj umowę kupna-sprzedaży - zapacisz wtedy tylko 2% od wartości umowy, a z tego co się ostatnio orientowałem to przy umowie darowizny sa jakieś koszty stale (bodajże 380 zeta).


Ja dostalem swojego poldka na umowe darowizne. I zaplacilem tylko za znaczki skarbowe...
Dostalem poldka od s.p dziadka to byl jego ostatni podpis w zyciu...
  
 
Samael jesli chcesz to ja jeszcze gdzies mam na dysku ta umowe. Wiec moge ci ja przeslac jesli chcesz.
  
 
2% podatku PCC płaci się za samochód o wartości powyżej 1000pln
gdy wartość jest niższa, to płaci się znaczkami skarbowymi w wysokości 16pln.
Umowa darowizny w pierwszej grupie podatkowej do ~9500pln jest zwolniona z podatku, i też się kupuje znaczki skarbowe. Więc darowizna wychodzi taniej, o ile wart samochodu jest wyższa jak 1000pln
  
 
Cytat:
2004-11-26 18:29:43, Samael pisze:
Ale jak z taka umowa podejde to wydzialu komunikacji to bezproblemu dopisza mnie jako wspolwlasciciela? Dopisuja to jak LPG czy nowy dowod beda wytwarzali?


U mnie jak zostałem obdarowany połowa Poloneza od taty wymieniali, ale wtedy była zmiana dowodów, dopisek o tym jest w adnotacjach urzedowych. Teraz znowu zmieniają dowody więc moze będą chcieli wymienić. W urzedzie nic nie płaciło się o ile pamiętam warunkiem była pierwsza darowizna od pięciu lat.
Dwa lata wczesniej jednak dostałem Fiata od mamy tez bez żadnych opłat, przy darowniznie Poloneza nie miało znaczenia ze rodzice mają wspólnośc majątkową, to tak na marginesie.
  
 
Ja o ile dobrze pamietam wpisalem 1500 czy 1600 zl Babka w urzedzie od razu za ta ksiazeczke ze srednimi cenami chwycila i mowi ze cos malo wpisane. Ale powiedzialem jej ze na samochodzie jest wiecej rudej niz lakieru i podbila stempelek


[ wiadomość edytowana przez: Focus86 dnia 2004-11-26 19:45:21 ]