Sprężyny sportowe - jeszcze taniej

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam - wczoraj dostałem wiadomośc od Radka(właściciel samarki , która na chwilę pojwiła się na naszym zlocie -bordowa z zawieszeniem Sachs). Więc Radek był w tym sklepie w Warszawie na Kruczej i okazało sie , że gdy zamówimy więcej niż jeden komplet to dostajemy 20% ZNIZKI! .Przy obecnym kursie EURO wychodzi to coś koło 470 złotych. Ja będę to kupował, ale w marcu więc jeśli ktoś jeszcze chciałby sie zaopatrzyć w takie spręzynki mozemy załatwic to razem-może się jeszcze coś urwie
Przypominam ,ze chodzi o oryginalne sprężyny VENTURA (rajdowe), progresywnej charakterystyce, obniżajace o 40mm.
Mam tu na mysli SAMARĘ , choć wiem ,że w ofercie tej firmy są również elementy do klasycznych Ładzianek(sachs, bilstein)

Zastanówcie się
Paweł
 
 
Teraz to ja już sam nie wiem co robić? Cena 470zł to nie 700 i nie wiem czy nie lepiej kupić Ventury niż przerabiać stare sprężyny.
  
 
No własnie! Tak sobie liczę,ze zakup zwykłych spręzyn +obcinanie i ryzyko że coś będzie nie tak to chyba już nie tak bardzo się opłaca.Nie wiem ile kosztują nowe spręzyny fabryczne do samary bo moich obcinać sietroche boje ( już sa strasznie miękkie ) wiec jak je skróce to istnieje ryzyko ze może któraś strzelic. W końcu siła wzrasta dosyć dużo.
Ale ja moge sie załapac na spręzyny dopiero w marcu (finanse)
W kazdym razie zrobię wszysto żeby je mieć
 
 
Cytat:

Mam tu na mysli SAMARĘ , choć wiem ,że w ofercie tej firmy są również elementy do klasycznych Ładzianek(sachs, bilstein)

Zastanówcie się
Paweł



Z tego co ja wiem nie ma żadnych elementów do klasycznych ladzi ...Obym się mylił! Jeśli jest cokolwiek i da się w cenie podobnej jak do samary to ja się już ZASTANOWIŁEM. Wchodzę w ten interes. Dość już mam tych brutalnie obciętych sprężynek...
  
 
Dowiem się , ale raczej myślałem tu o sportowych amortyzatorach. Bilsteiny są na pewno. mam telefon do nich wiec zadzwonię .
Pozdrawiam
paweł
 
 
Cytat:
No własnie! Tak sobie liczę,ze zakup zwykłych spręzyn +obcinanie i ryzyko że coś będzie nie tak to chyba już nie tak bardzo się opłaca.Nie wiem ile kosztują nowe spręzyny fabryczne do samary bo moich obcinać sietroche boje ( już sa strasznie miękkie ) wiec jak je skróce to istnieje ryzyko ze może któraś strzelic. W końcu siła wzrasta dosyć dużo.


Słyszałem że w Wadowicach jest zakład niejaki "Bumar Łabędy" gdzie mogliby dorobić lub przerobić (skrócić i utwardzić) sprężyny. Niestety to nie jest pewna wiadomość, ale jak znajdę trochę czasu to to sprawdzę.
A co do zakupu Ventur przeze mnie to też najwcześniej koło marca (może trzynastka będzie?).
Pozdrawiam Michał.
  
 
Odeawał sie Radek w sprawie spreżyn i rozpórek. Więc tak:
Spręzyny możemy zmówić w Marcu(zarówno jemu jak i mnie ten termin odpowiada.)do tego czasu wszyscy, którzy chca kupić spręzyny ventura mogą sie zgłaszać.Chodzi o wspólne zamówienie i zniżkę.
jeśłi chodzi o rozpórki to cena będzie wynosić ok 250 PLN. Szcegółów o rozporkach jeszcze n ie znam ale zadzwonie do Radka i wszystko sie wyjasni.
Służę tu za pośrednika w przelazywaniu informacji bo Radek NIE MOŻE WEJŚĆ NA TO FORUM!!!!!tazn. nie może sie zalogować , pomimo wielu prób . O co tu chodzi????
Paweł
 
 
Napisał do mnie jeszcze jeden kolega , zainteresowany sprezynami więc na marzec było by nas już czterech(tak myślę)
Trzeba sie spręzyć(tak jak te sprężyny-progresywnie!) razem złozyc zamówienie i może będzie jeszcze lepiej?
Zeby tylko Euro Nie poszło do góry...
U nas to nigdy nic nie wiadomo, a jak sobie pomyślę,że przez saddama możemy miec droższe spręzyny to calkiem mnie szlag trafia
 
 
Wracam do tematu - bo juz koniec marca sie zbliża:)
Wiec tak : Zamawiamy progresywne spręzyny sportowedo ŁADY SAMARY(do kalsyków nie ma) firmy Ventura bezpośrednio u importera W Warszawie.Spręzyny obniżaja zawias o 40mm. Wymienilismy m,aile z Radkiem i właściwie ustaliliśmy trzeba juz złożyc zamowienie,zeby były przed zlotem. Niestety EURO oszalało i nie wierze żeby cena ze stycznia była aktualna. prosiłem Radka żeby sie zorientował jak to teraz wygląda ta cena.Prosze więc wszystkich chętnych o czujnośc bo juz niedługo sie wszystko musi wyjaśnić
PAweł
 
 
Panowie ! Dzis znalazłem jeszcze ciekawsza ofertę na spręzyny sportowe do samary.Byłem w Krakowie na ul Królowej Jadwigi 60 gdzie znajduje sie niezły sklepik z różnosciami to sportu samochcodowego. Otoż po zapoznaniu sie z oferta okazało się ,że są jeszcze tańsze spręzyny progresywne sredniej tawrdości za 415 zł ( przy minimum dwóch zamawiajacych). Sprężyny są do samary i obnizaja zawias o 45 mm. Produkuje je szwdzka firma ENZO znana głównie z produkcji felg alu.Postaram sie dotrzeć do jakichkolwiek porównań z konkurencyjna ofertą , którą mielismy dottychczas , czuli VENTURĄ.Zaliczke trzeba wpłacić (30 % ) i za dwa tygodnie bedą spręzynki.
Mam prośbe do Radka i do Miśka , abyscie dali znać co o tym sądzicie- bo roznica w cenie jest rzedu kilkudziesięciu złotych(ok 80) , a nie chciałbym kupić dziadostwa.
Misiek - ta firma ma siedzibę w Kalwarii na ul Jagiellońskiej 26 i nazywa się WEKTOR. Jak chcesz to możesz je tam zobaczyć.
 
 
Moim zdaniem trzeba by się upewnić jakiej klasy robi sprężyny firma ENZO. Z tego co wiem alufelgi mają całkiem niezłe. Napiszę prosto: moim zdaniem lepiej dołożyć 80 zł. i kupić sprężyny sprawdzone jeżeli te miały by się okazać kichą. Nie chcę również od razu przekreślać tych sprężyn bo mogą się okazać całkiem niezłe.
Pozdr Michał.
  
 
Cześć Misiek!
Dzwonił Radek i mówi ,że dla niego enzo są do przyjęcia.Poszukam jeszcze informacji na ten temat i wprzyszłym tygodniu zdecydujemy. Dzwoniłem tez do tego sklepu i gośc mówił mi,ze ma dostać nowy cennik,ze bedą wyższe ceny itp. Jeśli będą droższe to moim zdaniem trzeba brać Wentury, a jeśłi cena zostanie na poziomie 415 - to ja również jestem za ENZO.
Paweł
 
 
No iestety- pierwsze opinie jakie do mnie docierają od ludzi, którzy mieli juztakie spręzyny(chodzi mi o ENZO)nie są dobre. ponoc sa za miekkie. Ci co je mieli , ratowali sie wkładaniem gum m iedzy zwoje(skad my to znamy???. No wiec nie ma sie co porywac na to .
Radek i Misiek - bierzmy Wentury
paweł
 
 
Właśnie miałem Ci pisać że na stronie Tuning Pl. gość się chwali zakupem sprężyn ENZO do swojej TT-ki. Pomyślałem że jeżeli on do TT-ki kupił to muszą być dobre, ale w takim razie stało się to o czym mówiłem Ci wczoraj czyli oficjalnie: ZAMAWIAM JEDEN KOMPLET SPRĘŻYN VENTURA.
Pozdrawiam Misiek.
  
 
ja mam opinie z Autokącika, a dokladnie od włascieli samochodów MAtiz i seicento, którzy je mieli.jak cos trafisz to pisz misiek