Mocne uderzenie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam mozecie mi doradzic w pewnej sprawie chce do auta zalozyc glosnik lanzara 12 calowy o mocy 1000w /500w rms wzmacniacz blaupunkta gta 2100 i kondensator 1 f z pelna elektronika czy jest to dobry zestawik zeby uderzylo naprawde wielkim basem ? jesli nie to co zalozyc aby tak bylo moze ktos mi doradzi w tej sprawie jednostka sterujaca jest alpine 9801r do tego przod magnaty a co z tym tylem czy to dobre zestawienie?? czym najlepiej wygluszyc drzwi w samochodzie z przodu ?
  
 
Cześć! Głośnik to juz twój wybór, ale podany przez Ciebie Blaupunkt niestety nie udźwignie obowiązku "ruszenia" tego wooferka. Gdy głośnik ma 500 watt mocy RMS to wskazane jest zastosowanie monobloka,ewentualnie naprawde mocnej 2-kanałówki, ale są przeważnie dosyć drogie konstrukcje. Nie rozumiem po co Ci tak mocny głośnik, 250-300watt RMS w zupełnosci wystarcza żeby porządnie "pozamiatać" w samochodzie i do takich głośników zdecydowanie łatwiej dobrać odpowiednio dopasowany wzmacniacz. Pozdro.
  
 
W sprawie drzwi to wygłuszenie jest jak najbardziej wskazane, natomiast montowanie głośników z tyłu możesz sobie odpuścić. Lepiej zainwestować oszczędzone w ten sposób pieniądze w np. lepszy wzmacniacz. Pozdro.
  
 
Najlepiej wygłuszyc dzwi matami bitumicznymi z aluminium i do tego posłuzyc sie spreyem Np Noise Killer Rocford Fosgate do tego zastosowac odpowiednie Gąbki, ale to juz takie wygluszenie EXTREM Przecietnemu słuchaczowi wystarczy pozadne wyklejenie drzwi matami bitumicznymi
  
 
Dzieki za odpowiedz wiec co mam zalozyc aby bylo dobrze mam tu pare opcji tylko jaka bedzie dobra? dotychczas mialem zalozone w aucie tube macaudio mx30 tube i wzmacniacz feenera gralo nawet nawet ale nie bylo takie naprawde mocnego uderzenia no i do tego przygasaly swiatla w rytm basu teraz nie mam nic tylko same radio i glosniki wiec nie chce sie rozpedzac zabardzo z zalozeniem tego wszystkiego bo chce sie dowiedziec jaknajwiecej nim to zrobie
mysle nad glosnikiem
PIONEER TS-W305C 30cm 800w/400w rms
PIONEER VCCS TSW 254 25cm 500w/250w rms
LANZAR max st 30cm 1000w/500w rms
LANZAR max st 25cm 800w/400w rms

jaki zalozyc do tego wzmacniacz ?
moze ALPINE V12?
MAGNAT Gladiator?
bo ten blaupunkt sie nie nadaje raczej?

a odnosnie kondensatora czy musi to byc jakis nie wiem super czy wystarczy 1F w zupelnosci ?

  
 
Cześć! Jeśli mógłbym coś zaproponaować odnośnie basu to poleciłbym Pioneer'a TS-W 101SPL (ewentualnie 121SPL ale wieksza membrana to większe obciążenie dla wzmaka). Co do wzmacniaczy, seria V-12 to solidne piece, raczej nie powinieneś sie zawieść (nie napisałeś czy wzmacniacz ma być tylko do basu czy może interesuje cię jakaś wielokanałówka). Nie rozumiem skąd przekonanie że 1farad to mało (pralki w domu mają po około 0,4 i chodzą... ) Zamiast inwestować w 2F Alphrada lepiej kupić 0,5 farada Dietz'a, Helix'a, Rockforda...lub jakiejś innej uznanej firmy. Mówiąc prosto: 1farad spokojnie wystarczy...światła napewno nie będą przygasać. Narka