Jaki wzmacniacz do Hertz ESK 165:(((

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Noszę się z zamiarem kupna głosników hertz ESK 165. Czytając forum wiem już że musze wytłumić drzwi i do tego panel. Kłopot tkwi w tym że nie wiem co to panel. Chcę również do tego dokupić jakis wzmacniacz w cenie 300-500 zł (używany oczywiście). Proszę o radę jaki mam kupić wzmacniacz oraz wyjaśnienie co to jest panel. Posiadam radio Blaupunkt Acapulco RDM 168 (w niedalekiej przyszlości zamierzam zmienic na Pionner 3600 lub 5600, ewentualnie jakiegos Clariona). Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.
  
 
Hertze charakteryzują sie tym iz , dobrze grają pod samym radiem w porównaniu do innych zestawów.
Ja jak bym planował zakup wzmaka to również planował bym zakup głośników które optymalnie pod tym zmakiem zagrają.
Np.rainbow,dego,dls.

Co nie zmienia faktu że, jak dołożysz wzmak do esk165 to zagraja lpiej niz pod końcówkami z radia.

Co do wzmacniacza to rozejzyj sie za firmami:axton,signat może xetec,steg.

Panel jest to kawał mdf-u wstawiony w drzwi, ładnie wyprofilowany. Panele zakłada sie gdy orginalne miejsca na głośniki mają np. 120mm ,a my chcemy załozyć 160mm.
Zresztą sam zobacz.Zdj.4 dotago masz ładnie pokazane pożądne wytłumienie drzwi.

http://www.forum.tuning.pl/viewtopic.php?t=65519&highlight=panel
  
 
Dz MWMblack za odpowiedź. ale z tymi palenami jest nadal kłopot gdyż piszesz ze montujemy je gdy chcemy zrobic przejscówkę np z 12cm na 16. A co w przypadku gdy nie mam wogóle otworów na głośniki w drzwiach?? Musze zamontować głosnik w panelu?? Posiadam samochód Daewoo Nexia. Jeszcze jakbys mógł podpowiedzieć jaki optymalny zestaw głośników ze wzmakiem proponujesz do 700 zł??
  
 
Jezeli w nie masz otworu na glosniki to troche roboty cie czeka ja w moim żużlu tez nie mialem. Na poczatek rozbiez boczek drzwi popatrz czy tam gdzie przewaznie jest miejsce montazowe nie zaslania jakas blacha albo mechanizm o okien lub cokolwiek czego nie mozesz ruszyc. Jezeli jest ok to rob dziure w plastkiu odpwiednio pod panel(pierscien) i solidnie przymocuj obij ten mdf jakims materialem i montuj glosnik.

[ wiadomość edytowana przez: marcin126rulezz dnia 2004-11-30 16:20:13 ]
  
 
Cytat:
2004-11-29 23:44:20, kraszak24 pisze:
A co w przypadku gdy nie mam wogóle otworów na głośniki w drzwiach?? Musze zamontować głosnik w panelu?? Posiadam samochód Daewoo Nexia.



Faktycznie, Nexia nie posiada otworów w drzwiach, należałoby wyciąć ten otwór i przygotować panel stabilizacyjny pod głośnik. Zabawa dla majsterkowicza ale nie takie trudne.
  
 
Witam. za 700zł, kupił bym hertzeesk165 i wytłumił drzwi. Jak będziesz sam wytłumiał powinno Cie wynieść ok.150zł.

Jak lubisz techno to hertze będą ok. Jak nie to możesz sie zastanowic nad DegoST650, MB-Q,signat,kick.
(mogłem troche nazwy przekrecić)
Wzmaka nie ma po co kupować , jak nie wytłumisz drzwi wiec tym zająbym sie w pierwszej kolejności.
Własnie przegladałem allegro i ze wzmaków nic poza audisonem(499), i clarionem (200) nie widze ciekawego. Poszukać możesz takich firm jak Axton,signat.

Ale mówie najpierw wygłuszanie, Panel hhmmm
Możesz wyciąć dziure w tapicerce , wyciąć blache , na blache zamątować głośnik a między nim a blacha umieścić pierścień z mdf-u w celu usztywnienia i wypchnięcia głosnika. Na dziure w tapicerce grilla.

Lub zamiast pierścienia zamatować panel, czyli mocujesz do blachy , ale również mocujesz do tapicerki , żeby była sztywniejsza. rodzajów jak to zrobic jest tyle co samochodów.

P.S. Jak znajde jakieś fotki to podeśle.