Podłączenie radia | + po przekreceniu kluczyka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Mam pytanie w sprawie podlaczenia radyjka.
Z kostki wychodzą mi 2 przewody czerwony(+12 POWER) i żółty(+12 PERMANENT) i domyslilem sie ze sa 2 po to aby radio dzialalo po przekreceniu kluczyka w stacyjce.W taki wypadku ktory przewod podlaczyc do + stalego a ktory do + ze stacyjki? i tak wogole to gdzie moge znalesc w stacyjce + po przekreceniu kluczyka? Pomożcie

Pozdrawiam
  
 
Jaki Esssi
  
 
permanent + jest od pamiec radia. Musisz podlaczyc to do jakiegos zrodla pradu stalego. Tzn wlasnie nie czegos co odlacza stacyjke. Inaczej jak wylaczysz stacyjke to bedzie tracilo pamiec.
  
 
Essi MK5 1.4 CVH
  
 
hmm nie wiem czy mozna dac linka, no ale chyba mozna
jak ktos nie wie co i jak podlaczyc polecam lekture tego Pana: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable1/kable.htm opisane wyczerpujaco
  
 
To permanent to jesli sie nie mylę to podtrzymanie. ja mam u siebie power+ i podtrzymanie polączone razem z zasilaniem stałym no i działa wszystko odkąd mam essiego czyli od 97'
  
 
Polacz oba plusy z radia i podlacz do stalego plusa z auta, np z aku przez bezpiecznik. Bedzie radio dzialalo zawsze, nawet bez kluczyka.Nie masz tam instalacji fabrycznej?
  
 
u mnie zólty jest + po przekreceniu stacyjki.ALe nie kozystam z niego owiniety w izolacje. mam pociagniete od zapalniczki prad bo mi padla ale chyba bede troszku grubszy ciagnaol do radia od akumulatora