Zabudowa bagażnika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hejka wszystkim! Mam zamiar w okresie wakacyjnym zająć się zabudową bagażnika w moim Golfiku, a dokładniej "podnieść podłogę" w celu zamontowania w niej wzmacniacza i kondensatora. Czasu na planowanie troche mam ale wychodzę z zazłożenia że lepiej go nie marnować i zacząć od razu. W związku z powyższym mam kilka pytań, po pierwsze: jakiej płyty najlepiej użyć?? MDF, wiórowej,a może czegoś innego ...?? Materiał obiciowy planuje taki jak na skrzyni basowej, czyli od DLS'a, ewentualnie okleina od Jacky - "carbonlook" .Jak doprowadzic zasilanie do wiatraczków przy wzmaku, żeby nie gryzły sie z instalacja elektryczną w samochodzie?? Jak "kazac" wiatraczkom włączać się kiedy zrobi sie za ciepło na wzmacniaczu (wystarczy podłączyc termistor, czy to jakas bardziej zaawansowana sprawa?? ). Jak rozwiązać problem z dostępem do koła zapasowego??... Byłbym bardzo wdzięczny jeśli Ktokolwiem z forum podałby mi linki do stron ( oczywiście o ile takie istnieją ) gdzie możnaby znaleźć projekty podobnej zabudowy, albo jeszcze lepiej wykonanie "krok po kroku". Czekam niecierpliwie na odzew (MWMblack wieżę w Ciebie ) Pozdro.
  
 
Strzalka.
Co sie tyczy "wiatraczkow" i takich tam podstawowych rzeczy sprobuj na
www.bcae1.com (jez. angielski)

a dokladnie temat nr 132 - Circuits -> Thermally controlled fan driver
troszke kolorowe ale ujdzie .. powodzenia
  
 
Cytat:
2004-11-30 17:06:39, Rookie1984 pisze:
po pierwsze: jakiej płyty najlepiej użyć?? MDF, wiórowej,a może czegoś innego ...?? Materiał obiciowy planuje taki jak na skrzyni basowej, czyli od DLS'a, ewentualnie okleina od Jacky - "carbonlook" .Jak doprowadzic zasilanie do wiatraczków przy wzmaku, żeby nie gryzły sie z instalacja elektryczną w samochodzie?? Jak "kazac" wiatraczkom włączać się kiedy zrobi sie za ciepło na wzmacniaczu (wystarczy podłączyc termistor, czy to jakas bardziej zaawansowana sprawa?? ). Jak rozwiązać problem z dostępem do koła zapasowego??... Byłbym bardzo wdzięczny jeśli Ktokolwiem z forum podałby mi linki do stron ( oczywiście o ile takie istnieją ) gdzie możnaby znaleźć projekty podobnej zabudowy, albo jeszcze lepiej wykonanie "krok po kroku". Czekam niecierpliwie na odzew (MWMblack wieżę w Ciebie ) Pozdro.



Najczęściej do zabudowy bagażnika stosowana jest płyta MDF, można użyć sklejki albo jeżeli to ma być zabudowa typu exclusive można zastosować jakieś szlachetne drewno (dla zawawansowanych).Do obicia nadaje się skóra (bardzo ładny efekt), można też zastosować typowy materiał stosowany w tapicerkach samochodowych albo wykwintna i droga alcantara. Problem dostępu do koła zapasowego można zlikwidować poprzez zabudowę subwoofera właśnie w tym kole z kołnierzem unoszonym na zawiasach względem głównej podłogi - jest to dość popularne. Co do chłodzenia wzmacniaczy kiedyś się spotkałem z specjalnie zaprojektowanym czujnikiem/załącznikiem, który miał zakres regulacji około 40-70st.C ale to cacko było dość drogie. Niektóre wzmacniacze mają już wbudowane czujniki, które automatycznie przy odpowiedniej temp. załączają wentylatory np. Audison.
  
 
Co do problemu z kołem zapasowym to nie da rady w ten sposób jak to zaproponowałeś Bolls, mój sub składa sie z dwóch "dwudziestek" i raczej pozostanę przy skrzyni. Co do drogich i wykwintnych materiałów to raczej podziękuję, to nie na moją kieszeń...nadwyżkę gotówki wolę przeznaczyć na sprzęt .

Wielkie dzieki za szybką odpowiedź i za link. Pozdro.
  
 
Cytat:
2004-11-30 21:01:29, Rookie1984 pisze:
Co do problemu z kołem zapasowym to nie da rady w ten sposób jak to zaproponowałeś Bolls, mój sub składa sie z dwóch "dwudziestek" i raczej pozostanę przy skrzyni.



W takim razie dobrym pomysłem jest zrobić dwie komory dla subbasów w boczkach bagażnika (przeważnie 20cm głośniki nie potrzebują dużego litrażu i można to wykonać z żywic epoxydowych) a wzmacniacze umieścić na konstrukcji przylegającej do oparcia tylnych foteli lub też w podłodze okalającej wnękę koła zapasowego.
  
 
Witam Rookie1984.
Zabudowa to fajny pomysł, troche kombinowania,kupa zabawy.
Sam chciałem sobie zrobic zabudowe , lecz finanse nie pozwoliły i gabaryty bagażnika.
Znalazłem na innym forum linka do kilku projektów.
Miłego przeglądania.

http://www.reallymeansounds.com/allcars.php?car=ice


P.S tez myslałem o włożeniu 2x20cm w boczki. możesz je jeszcze wpakować za oparcia ,ale w pierwszej wersji ładniej będzie wyglądało.
Planujesz zamkniete skrzynki?