Szukam Laptopa _ co polecacie?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. NAstał ten czas ze bez Laptopa juz trudno mi sie poruszac, studia, firma, kontakty, wywiady i wizyty w zakładach pracy, ....poprostu ten sprzet jest mi obecnie niezbedny!

I teraz pojawia sie drobny problem ( no moze poza drugim czyli $$ ). Ze wzgeldu na gospodarke wolnorynkową, i dostep do wszelkich mozliwych firm, poprostu gubie sie w tym wszystkim!

Z komputerami nie jestem do konca "za pan brat"m wiec potrzebuje waszej pomocy. Oczywiscie ma byc najlepszy, najszybszy, najbardziej ergonomiczny, relatywnie tani, oferowac jak najwiecej mozliwosci, tani wserwisowani...słowem poszukuje laptopa IDEALNEGO do okreslonej kwoty.

Fundusze na ten sprzet to:3500-4000


z góry dziekuje za pomoc
  
 
Cytat:
Ze wzgeldu na gospodarke wolnorynkową, i dostep do wszelkich mozliwych firm, poprostu gubie sie w tym wszystkim!



No tak, za komuny miałbyś jeden, słuszny radziecki laptop o wadze 16,5 kg
  
 
masz wymagania
a tak serio to TEN wydaje sie calkiem przystepny no i firmowy tylko mi sie wydaje ze troszke jakby "gruby, wysoki"

chyba ze cos na Amd-ku 1
zreszta w tym sklepie internetowym jest dosc duzy wybor i mozna sobie popatrzec na spokojnie
  
 
Cytat:
2004-12-01 10:23:57, Qba pisze:
Witam. NAstał ten czas ze bez Laptopa juz trudno mi sie poruszac, studia, firma, kontakty, wywiady i wizyty w zakładach pracy, ....poprostu ten sprzet jest mi obecnie niezbedny! I teraz pojawia sie drobny problem ( no moze poza drugim czyli $$ ). Ze wzgeldu na gospodarke wolnorynkową, i dostep do wszelkich mozliwych firm, poprostu gubie sie w tym wszystkim! Z komputerami nie jestem do konca "za pan brat"m wiec potrzebuje waszej pomocy. Oczywiscie ma byc najlepszy, najszybszy, najbardziej ergonomiczny, relatywnie tani, oferowac jak najwiecej mozliwosci, tani wserwisowani...słowem poszukuje laptopa IDEALNEGO do okreslonej kwoty. Fundusze na ten sprzet to:3500-4000 z góry dziekuje za pomoc



moge Ci sciagnac dowolnego laptopa z usa .....bedzie z pewnoscia taniej niz w PL i np Toshiba ma miedzynarodowa gwarancje . Obecnie mam Dell-a z prockiem 2.2 celeron , 256 ramu , 32mb karta grafiki .....za 3200. Jak masz jakies pytania wal na priv. W przypadku gdybys chcial cos sciagac z USA masz b.duza przebitke w porownaniu z cenami w PL ....nawet polowe. Moge Ci tez pomoc cos wybrac.


[ wiadomość edytowana przez: BULLITT dnia 2004-12-01 10:57:53 ]
  
 
jesli ma byc jezdzony na bateri a nie z zasilacza czesciej to celerony i p4 odpadaja ja ma nowke p4 2,8 i jest strasznei prado zjadliwy
najlepszy bylby centrino w usa mozesz juz kupic za 1100$
jesli cos tanszego polecam athlona mobile procka 2,8 mozna juz dostac za 800$ nowke cenowo podobnie do centrino stoja athlony 64-bit fajny sprzet

ja za sony dalem 750$ p4 2.8 512mb dvd i inne pierdoly z seri vaio
poszukaj a na bank cos trafisz
  
 
toshiby nie kupuj bo sa strasznie mulowate...
mialem do c zynienia z dwoma laptopami tej firmy i chodza duzo wolniej niz by na to wskazywaly ich prarametry...
  
 
Na stronie Acera jest cały cennik notebooków tej firmy, całkiem porządne sprzęty, coś między gównem typy Maxdata a wypasami jak Dell czy inne HP.
  
 
polecam ThinkPad'y.. mam 5 letniego 770ED zdecydowanie nie rakieta, ale do netu i filmów starczy..naprawde niezawodny sprzęt..no i ma TrackPointa a nie idiotycznego tałczpada..
  
 
Elo

http://www.notebooki.pl

Tam jest calkiem porzadny HP za 4000 z malym haczykiem, sam kupuje go na swieta Wiec za jakis miesiac moge zdac relacje z uzywania)

Pozdrowka
Lapek
  
 
Ja ostatnio miałem do czynienia z amerykańskim VPRMatrix.
Laptop wysokiej klasy zarówno pod wzgledem sprzętu jak i wyglądu (Design by Porshe) w rozsądnych cenach...

LINK
  
 
Ogolnie to polecam HP. Wybierajac laptopa oprocz szybkosci trzeba zwrocic uwage na wytrzymalosc i baterie.
Maxdata marne. Callifornia acces porazka. Co do Fujitsu & siemens to powiem szczerze takie sobie. Ogolnie dość lichej konstrukcji zeby niepowiedziec ze te male modele sa miekie jak gowno.
Z delami nie mialem duzo doczynienia, ale z tego co wiem nie sa zle.
Ja polecalbym HP. Widzialem juz wiele uzywane przez ludzi ktorzy sie nie patyczkuja mowiac delikatnie; Ogolnie daja rade.
Co do technologii to isc w mobilna taka jak centrino. Mniej pradu je i ma wbudowanego wifi co dzis sie przydaje jednak
  
 
Ostatnio kupowałem siostrze iwybrałem Toshibe....
Przyszła ze stanów wystarczyło wgrac Xpka i miodzio.
Przywiózł ją facet do domu koszt 500 zł ( dowozu ze stanów ) - bez cla itp nie wiem jak to robią brałem poprzez allegro - tzn kontakt z allegro a cala usluga wykonana poza aukcjami bo prowizja 5 iwtedy by byla doplata kilkaset złotych .

Co do ceny laptopa sie nie wypowiadam ....Bo ciutke przewyzsza ta co podał Qba..
  
 
Ja wychodze z zalozenia ze kazdy powinien robic to co umie najlepiej ..czyli HP np drukarki a nie laptopy....siemens termometry dla dzieci Sony kalkulatory a nie lustrzanki cyfrowe z obiektywami C.Zaissa ktore sa tylko z nazwy zaissem itd itd. Wiec Dell i Toshiba sa najlepszymi rozwiazaniami ......


[ wiadomość edytowana przez: bullitt dnia 2004-12-04 11:11:07 ]
  
 
Hm jesli chodzi o Delle to chyba jak kto trafi mam i jestem zadowolona (chociaz bateria niezbyt daje rade) ale niestety znam osoby ktore z identycznymi ciagle maja jakies przeboje
  
 
Cytat:
2004-12-03 20:51:44, BULLITT pisze:
Ja wychodze z zalozenia ze kazdy powinien robic to co umie najlepiej ..czyli HP np drukarki a nie laptopy....siemens termometry dla dzieci Sony kalkulatory a nie lustrzanki cyfrowe z obiektywami C.Zaissa ktore sa tylko z nazwy zaissem itd itd. Wiec Dell i Toshiba sa najlepszymi rozwiazaniami ...... [ wiadomość edytowana przez: bullitt dnia 2004-12-04 11:11:07 ]


No dlatego tez chyba HP wykupił compaq'a i radzi sobie z laptopami nie zle
  
 
Witam!
Jako ze siedze troche w komputerach to napisze swoja opinie.
Nie kupuj absolutnie "nie markowych" typu California, albo maxdata.
Ja odobiscie nie polecalbym toshiby -bo rozkleja sie w nich elektronika i jak skonczy ci sie gwarancja to mozesz go wywalic do smietnika, chyba ze zakupisz opcjonalna 3 letnia gwarancje, to wtedy bedziesz sie bujal przez trzy lata zanim wywalisz do smietnika.
HP - sa fajne i to tyle a ten temat (nie chcialbym HP)
DELL - del jest brzydki i siermiezny ale ma jedna podstawowa zalete: popsuje sie - dzwonisz po serwis - przyjezdza pan serwisant w miejsce ktore wskarzesz wymienia, sprawdza i koniec. Nie masz problemu ze stanie w kolejce w serwisie, ze wysylasz to przez pol polski do serwisu itp. Jednak trzeba uwazac na terminy gwarancji sa komputery z roczna i 3 letnia gwarancja, polecam oczywiscie ta 3letnia.
IBM - chyba najladniejsze komputery przenosne - ladny lekki design, dobrej jakosci klawiatura, trwale fajne i sympatyczne. Niestety jezeli chodzi o serwis to trzeba dostarczyc...

Problem z komputerami przenosnymi jest taki ze niestety sie psuja, a nie naprawi ci tego kazdy smarkacz na gieldzie komputerowej. Tak wiec przmysl to i bardzo bierz pod uwage dlugosc gwarancji.
Jezeli chodzi i ceny to sie nie wypowiem, poniewarz nie jestem sprzedawca i nie mam o tym pojecia ale 3500/4000 to malo na nowy nowoczesny komputer.
pzd c.
  
 
Cytat:
2004-12-09 10:37:51, qdlaty pisze:
Witam! Jako ze siedze troche w komputerach to napisze swoja opinie. Nie kupuj absolutnie "nie markowych" typu California, albo maxdata. Ja odobiscie nie polecalbym toshiby -bo rozkleja sie w nich elektronika i jak skonczy ci sie gwarancja to mozesz go wywalic do smietnika, chyba ze zakupisz opcjonalna 3 letnia gwarancje, to wtedy bedziesz sie bujal przez trzy lata zanim wywalisz do smietnika. HP - sa fajne i to tyle a ten temat (nie chcialbym HP) DELL - del jest brzydki i siermiezny ale ma jedna podstawowa zalete: popsuje sie - dzwonisz po serwis - przyjezdza pan serwisant w miejsce ktore wskarzesz wymienia, sprawdza i koniec. Nie masz problemu ze stanie w kolejce w serwisie, ze wysylasz to przez pol polski do serwisu itp. Jednak trzeba uwazac na terminy gwarancji sa komputery z roczna i 3 letnia gwarancja, polecam oczywiscie ta 3letnia. IBM - chyba najladniejsze komputery przenosne - ladny lekki design, dobrej jakosci klawiatura, trwale fajne i sympatyczne. Niestety jezeli chodzi o serwis to trzeba dostarczyc... Problem z komputerami przenosnymi jest taki ze niestety sie psuja, a nie naprawi ci tego kazdy smarkacz na gieldzie komputerowej. Tak wiec przmysl to i bardzo bierz pod uwage dlugosc gwarancji. Jezeli chodzi i ceny to sie nie wypowiem, poniewarz nie jestem sprzedawca i nie mam o tym pojecia ale 3500/4000 to malo na nowy nowoczesny komputer. pzd c.



z tym serwisem Della to chyba tak w wawce jest ;P
  
 
Cytat:
2004-12-09 10:58:49, KaJaWRC pisze:
z tym serwisem Della to chyba tak w wawce jest ;P



nie w calej Polsce. BArdzo niedawno temu zlecalem naprawe w Gdansku i odbywa sie to dokladnie tak samo.
  
 
Cytat:
2004-12-09 11:19:12, qdlaty pisze:
nie w calej Polsce. BArdzo niedawno temu zlecalem naprawe w Gdansku i odbywa sie to dokladnie tak samo.


hm u mnie w firmie byly przypadki ze sprzet musial byc wysylany.