Samara i Paryż dakar

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
ogladam codzień relacje z PARyż DaKAR na eurosporcie(o22.30) i codziń pokazują legendarne auta ztej imprezy sprzed kilkunastu lat. Nie wiem czy się orientujecie ale samara spisywała sie w tej imprezie całkiem nieźle w latach 1991-1993, zajmowała 5, 6 7 miejsca w klasyfikacji generalnej. A powozili nimi znani z obecnych rajdów WRC Didier Auriol, czy startujący obecnie w tym rajdzie SERVIA
Zresztą zobaczcie to
http://perso.wanadoo.fr/ladaniva4x4pickup/samara%201.htm
 
 
ohoho !na tej stronie są też krótkie filmiki pokazujące Niwę w akcji na rajdzie Paryż dakar
 
 
niestety gadają w jakimś obcym języku...
  
 
O - w Euro Sporcie są relacje - to super. Bo ja taki tego... niezorientowany jestem i oglądam to co jest na najłatwiej dostęptnych telewizjach (czyli Paryż-Dakar oglądam na TVP1). Ale mam też Cyfrę+, więc od dzisiej zaczynam oglądać na ES. To na pewno będzie lepsze. Po pierwsze, ze względu na to, że jedynkowe relacje trwają tylko po dziesięć minut dziennie, po drugie w ES komentatorzy to są zapewne fachowcy. A nie w jedynce... Kraśko (co do jego zachowania nic nie mam - ale rajdy przecież to nie jest jego dziedzina którą zajmuje się w tv) i Kamel, który też gówno się zna i w dodatku jest gupkowaty. Tak więc dobrze Paweł, że poinformowałeś o relacjach z Paryż-Dakar na Euro Sporcie.

Interesują mnie wszystkie ruskie marki (ze wskazaniem na ładę) i w rajdzie wypatrywałem też właśnie inne marki made in russia. Fajnie że na bardzo dobrym miejscu wśród ciężarówek jest załoga kamaza.
Co do samar - do paryż dakar nadawałaby się samara tarzan na podzespołach niwy. Albo jest też modernizacja 2111 - dokładnie to się nazywa 21116 4x4 Stayer, albo też 211134 4x4 Tarzan - druga modernizacja. Te zapewne byłyby świetne do Paryż-Dakar.

A swoją drogą ciekawe czy takie zwykłe współczesne terenowce typu te japońce, czy też lada 2123 bez żadnych tam przeróbek - ciekawe czy takie by se poradziły w tym rajdzie. Pytam bo jak wiecie 2123 to jeden z moich ulubionych modeli
  
 
nie rozczaryj się Miły, ale komentatorzy ES Polska to tacy sami fachowcy jak w innych stacjach. Oni komentują wszystkie dyscypliny więc...
  
 
Komentatorzy z eurosportu czasami daja taki popis,że smiejemy sie Konradem do łez. Myla sie , zastanawiaja przez pól minuty nad kazdym słowe. Do orłów nie należą na pewno
Pawel
 
 
O kurde, ale się wygupiłem z tym stwierdzeniem na temat komentarzy. Na swoje usprawiedliwienie mogę powiedzieć, że myślałem, że w ES pracują fachowcy, a tu się okazuje że są jeszcze gorsi (czy tam tacy sami) jak Kamel i Kraśko. Czasami niezły jestem naiwniak, co nie...? Teraz jest mi łyso.
Ps. Szkoda, że dzisiej zapomniałem obejrzeć bo uczyłem się przez wieczór i kompletnie zapomniałem o tym. WIęc nie miałem okazji pośmiać się z ich komentowania. Jutro nadrobię
  
 
to nie jest kwestia naiwności. Ja też myślałem że jak zajmują się sportem to i komentują fachowcy. ale niestety, w polskiej wersji to mają gości z łapanki. Konie są relacjonowane super oraz takie dyscypliny jak pływanie i łyżwiarstwo, bo wtedy zapraszają sędzów, renerów czy zawodników którzy tłumaczą zawiłości dyscypliny. i takie zawody w skokach do wody przy komentarzu sędziego stają przejżyste jak woda do której nurkują. Ale jak skoki narciarskie "komentuje" np. Domański, to zmieniam kanał.
  
 
Dzisiej chciałem obejrzeć, ale przypomniało mi się że na cyfrze+ nie ma eurosportu. Nie wiem czemu go odcieli. Świnie - zawsze muszą coś wywinąć. Szkoda, bo nie będę mógł pośmiać się z komentarzy na ES.
  
 
słyszałem w TV 5 przez 10, że weszła jakaś ustawa czy cuś w tym rodzaju i trzeba płacić udostępnianie kanałów, więc sieci kablowe porezygnowały z części kanałów "płatnych"
  
 
Słuchajcie pomyliłem się. BO gdy z rozbędu przeglądałem kanały to nie zauważyłem tego. To było tak, że chodzę z kanału na kanał po kolei i zanim wejdzie obraz to są tylko nazwy kanałów, a po kilku sekundach załaduje się obraz. A jak były początkowo te nazwy to napis był "ESP Polish". Nie wiedziałem co to jest więc myślałem że to coś innego i też pominełem. Zamiast takie dziwne skróty, to mogli zrobić normalnie "ES Polska" albo "Euro Sport Polska" a nie jakieś takie dziwne skróty. Dopiero jak zapytałem starego, to mi powiedział: a na kanale "31" nie ma?? I rzeczywiście był