Działanie TC a Omedze B..

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Mam TC w Omedze B ale nie wiem jak to ma działać. Co jakiś czas w momencie gdy jakieś koło traci przyczepność mignie mi kontrolka TC na desce rozdzielczej. Na razie warunki zimowe nie pozwalają na ciężkie testowanie samochodu i wyczucie systemu. Może ktoś mnie oświeci w jakich sytuacjach i jak zachowuje się TC i czy działa cały czas czy tylko po włączeniu ( zapalona kontrolka na desce rozdzielczej ) - nie mam instrukcji i każda podpowiedź jest cenna.
Do usłyszenia - Ddar
  
 
Czesc

1. Po wlaczeniu zaplonu kontrolka TC powinna zgasnac. Jesli tego nie robi to albo TC jest wylaczone, albo uszkodzone.

2. Jesli po nacisnieciu przycisku kontrolka TC sie zapala to oznacza, ze WYLACZASZ kontrole trakcji, a nie WLACZASZ.

3. TC dziala w momencie zerwania przyczepnosci kol tylnych i przy zarzucaniu na boki tylu samochodu. Innych momentow wlaczania nie zauwazylem - oprocz niepozadanych na np. dziurach w nawierzchnii.

Moze ktos cos jeszcze dorzuci.
  
 
Witam
Generalnie kontrola trakcji działa cały czas, chyba że się ją wyłączy ( o ile jest taka możliwość). Powinna działać w każdej sytuacji, gdy istnieje zagrożenie dla utrzymania właściwego toru jazdy, czyli w zbyt szybko pokonywanym zakręcie przy ostrym ruszaniu na śliskim itp. Jak to jest konkretnie w Omesi nie wiem bo w mojej tego nie ma, ale zasada jest chyba taka sama w każdym aucie.
Pozdr
  
 
Jeśli kontrolka TC zapala ci się tylko sporadycznie ( w czasie poślizgu kół ) to wszystko ok. znaczy że działa i sprowadza cię na "dobrą drogę" Jeżeli pali się stale to nie działa. Wyłącznik TC w mojej Omesi jest koło radia.
W sumie dobra rzecz na zimową porę , nie wyobrażam sobie jazdy zimą Omesią bez TC. Co do testowania to stań na oblodzonej drodze (teraz takich nie brakuje) i spróbuj gwałtowniwe ruszyć , poznasz od razu właściwości TC. Mimo ryku silnika ruszysz powoli i bez kołysania na boki.
Pozdrawiam.
  
 
Witam
Dzięki za wszzstkie informacje - teraz mam jasność sytuacji i wiem że wszystko jest ok. Swoją drogą jeśli ktoś wie gdzie można ściągnąć instrukcję do omegi B to chętnie bym skorzystał.
Do usłyszenia.