Elipsy Pyle

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam !

Potrzebuje elipsy z dobrym basem i nie drogie. Na alegro widzialem glosniki PYLE 120-170zl Czy warto cos takiego kupic? Potrzebuje glosniki za max 200zl!! Zastanawiam sie czy na alegro sa podrobki? Powiem ze poprzednie moje glosniki to elipsy 6x9 firmy silicon za 99zl w media i graly ladniej niz magnaty 6x9 za 179zl w media. Ktos je w nocy pozyczyl bo chyba myslal ze mam tube i bardzo sie nacial zaznaczam glosniki SILICON sa ok ale zastanawiam sie czy nie wziac czegos z sredniej polki. Prosze o rade.

Dzieki.
Pzdr
  
 
Heja! http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=36021258 - osobiście skusiłbym się na te Pioneer'ki 255zł to rozsądna cena. Nie jestem specjalistą od 6x9 sam miałem JBL'a GTO935e i nie powiem żebym był zachwycony, ale żle nie grały. Problem z tymi głośnikami polega na tym że to ani naprawdę dobry tweeter, ani mocna basowa membrana...no ale życie w Polsce zmusza do kompromisów i nic na to nie poradzimy. Pozdro.
  
 
Panie, osobiscie mialem dpczynienia z JBL nie pamietam modelu ale mialy kewlarowe membrany, wrazenia: za twardy bas, elipsy pionierka jakis model z 98 roku no szerokie pasmo i gwizdki super ale bas praktycznie go nie bylo. Poczytalem wieczorem na roznych stronach i jak narazie przekonuje mnie tylko LANZAR. Wczoraj bylem w sklepie z Car Audio i pytalem sie o glosniki. Koles powiedzial ze jedyne glosniki do polecenia to: JL Audio, Lanzar, Pyle, Erthquake i Infinity. Zaczalem szukac i znalazlem w jakims sklepie internetowym elipsy Lanzara 7x10 moc 180W RMS No i przy czyms takim tuby nie potrzeba
  
 
witam
Ostatnio zakupiłem głosniczki ALPINE SPE-6902 (30W RMS) pod radyjko Pionka DEH-1600, i jestem bardzo mile zaskoczony, graja napawde rewelacyjnie, głęboki czysty bass--- jak za taką kasę polecam naprawde warto skoro czysto ladnie graja to po co PRZEPŁACAĆ ( kupione w media za 199zł) na 100% w drzwi tez wstawie Alpiny
  
 
Przy zakupie glosnikow kieruj sie przede wszystkim czestotliwoscia pasma(np.50hz-20khz-dobre ucho ludzkie slyszy mniej wiecej od 20hz do 16,20 khz).Jesli chodzi o basy wszystko ponizej 50hz to juz odczuwalny bas.Tweeter do 20khz to juz kultura,jesli pojdzie wyzej tym lepiej.Nie patrz na moc,tylko na skutecznosc w db(dobry glosnik to od 89db w gore)im wieksza skutecznosc tym glosniejsze i czystrze granie.Nie sugeruj sie tez za bardzo marka(model modelowi nie rowny).Kiedys we fiacie 125 milo mnie zaskoczyly elipsy boshmanna(a bylo to z 5 lat temu i kojarzylo sie z totalna tandeta).
  
 
hmmmmm... ja mialem elipsy SILICON i mialy skutecznosc 90 dB pasmo 50-20 000Hz i moc 45 RMS na glosnik. Wstawilem je w polke i bylem wiec zdziwiony ze to tak piknie gra... Znajomi mowili ze niepotrzebnie inwestuje w fiata, ale jak uslyszeli cene tych glosnikow to mieli takie oczy....hehehe 99.90 w Media Markt... No coz myslalem nad Boschmannem ale podobno zyja tylko 6-12 miesiecy a mi zalezy na czyms czego latwo nie zajezdze...Jakies propozycje??
  
 
Tanie elipsy , słyszałem kiedyś Lanzary jakies tam niby300RMS,
co do jakości pozostawiały duzo do zyczenia ale bass miały konkretny jak na tekiego rodzaju przetworniki .
Oczywiście trzeba je było podczepic pod wzmaka żeby sie pożadnie rozbujały.

Chociaż jak byś kupił jbl-a też nie powinieneś się zawieść , słyszałem wiele pochlebnych opini na ich temat.
  
 
W Fiata jak najbardziej warto inwestowac!!! Co do elips to Pyle tez sa w miare dobre jezeli chodzi o bas Moze nie rewelacja ale ładnie graja