Podłączenie tuby aktywnej

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy konieczne jest instalowanie bezpiecznika na przewodzie zasilającym wzmacniacz (dotyczy tuby z wbudowanym wzmakiem)?
Czy podłączając przewody sygnałowe muszę zrezygnować z głośników tylnych czy mogę poprostu pociągnąć +do+, -do- z tych głośników? Dodam , że nie posiadam wyjścia w radiu na wzmaka i podłączam go przez głośniki.
  
 
Co do bezpiecznika, to jest on konieczny. Montujesz na długości 30 cm od akumulatora. A co do kabli sygnałowych, to masz troche lipe, nie wiem szczerze mówiąc jak to wyjdzie, bo wyjściu wzmacniacza masz określone napięcie,a nie wiem jak to sie zmienia w wyjściu na głośniki, w takim razie Ci nie pomoge.
  
 
Jaki ma być przekrój kabla, jaki bezpiecznik oraz jakie przejście dać na zasilaniu gdybym chciał zrobić demontowaną tubę.Wiem że przesadzam ale czasem wózek te sprawy. Dzięki za zainteresowanie.
  
 
Wszystko zależy od mocy wzmacniacza. Ja przy 380 Watt RMS mam 10 mm^2, ale jeżeli masz słabszy, to i tak bym proponował na przyszłość już taki założyć. Co do bezpiecznika, to musisz sprawdzić jaki masz w wzmacniaczu i daj taki sam, ja u siebie mam 40A. A co do tego przejścia, to do końca chyba Cie nie rozumiem . Jeśli będziesz chciał wymontować tube, to po prostu możesz przecież odłączyć kabel zasilający od tuby.
  
 
W sumie to tylne głośniki i tak są niepotrezebne. Ja bym je odłączył a sygnał z końcówki mocy podał na tą tube. Nie wiem jak by zareagowała końcówka mocy w radiu gdyby miała z jednego kanału zasilać 2 głośniki + wzmak, wolał bym nie ryzykować , ale chętnie poznam odpowiedż kogoś kto zna sie na elektryce?

Odłanczając tylne głośniki poprawisz scene w aucie.



Szkoda że wcześniej tu nie zajżałeś.Wtedy nie kupił byś tuby.

P.S, Tak jak mówi Bzysiek, bezpiecznik lepiej założyć możliwie najbliżej akumulatora. Jeżeli to jest tuba aktywna to sądze na oko ,że 25-30A styknie. Ale lepiej sprawdzić jaki jest na wzmaku i dopiero dopasować.
  
 
No do końca z Tobą sie nie zgodze, że tylne nie są potrzebne. Jakoś jak porównuje dźwięk u mnie, gdzie nie mam tyłu z kolesiem, co ma, to jakoś wole jego opcje. Dźwięk jest w tedy jakiś taki bardziej przestrzenny.
  
 
Chcę podłączyć przód razem z tyłem a tubkę odzielnie. Co do połączenia tuby to przydałoby mi się takie połączenie abym nie musiał bawić się śrubokrętem.czincze czy coś innego.Właśnie nie wiem.