Przegląd 15 tys km

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
wybieramy się z Yarkiem na pierwszy przegląd do Piaseczna. czy mamy na coś szczególnie uważać ?
  
 
Gratuluję uważajcie na innych bo jak się Yarek spodoba to będą chciali zabrać
Tak na serio to uważaj i nie daj sobie Tojotko wmówić jakiś niestwożonych rzeczy, znasz to auto to wiesz co ewentualnie może mu dolegać. Nie daj się nabić w butelkę - zwyczajnie

[ wiadomość edytowana przez: madzia_83 dnia 2004-12-08 09:45:06 ]
  
 
Na coś??? Owszem, na ASO Chodzeń w Piasecznie

To jest mały przegląd (olej, filtr, korek, kontrola poziomu płynów), więc może zbyt wiele nie przepłacisz, bo oni strasznie drodzy są.
  
 
Cytat:
2004-12-08 10:02:12, Jackal pisze:
Na coś??? Owszem, na ASO Chodzeń w Piasecznie To jest mały przegląd (olej, filtr, korek, kontrola poziomu płynów), więc może zbyt wiele nie przepłacisz, bo oni strasznie drodzy są.


A gdzie jest taniej ? Nie bardzo mam czas na dalekie jazdy
  
 
Taniej jest wszędzie indziej
  
 
Cytat:
2004-12-08 15:42:40, Jackal pisze:
Taniej jest wszędzie indziej ::


Przez telefon np salon w Markach podal kwotę ca 480 zl, a Chodzeń 450. W sumie kosztowalo u Chodzenia 417. Może dlatego że zmienili mi olej castrolslx-longtec-B na tańszy txt 5w-30. Pani przy odbiorze nie umiala mi wytłumaczyć dlaczego. Poza tym obsługa super, terminowo, uprzejmie Zrobili jeszcze gratis polerkę na Yarkowych zadrapaniach i zaprawkę na błotniku. Czy z tym olejem to coś nie tak ?


[ wiadomość edytowana przez: tojotka dnia 2004-12-09 23:01:32 ]
  
 
Poczytaj wątek o olejach, bo za długo tłumaczyć. Ja jeżdżę na Mobilu i żadnego Castrola nie wleją, ale są też odwrotne opinie.

Generalnie im większa rozpiętość cyferek tym lepiej (np. 5W50 jest lepszy niż 5W30 lub 10W40).
  
 
Cytat:
2004-12-10 10:56:53, Jackal pisze:
Poczytaj wątek o olejach, bo za długo tłumaczyć. Ja jeżdżę na Mobilu i żadnego Castrola nie wleją, ale są też odwrotne opinie. Generalnie im większa rozpiętość cyferek tym lepiej (np. 5W50 jest lepszy niż 5W30 lub 10W40).


czy dobrze zrozumiałam ? 5w30 nie jest na gorące lato ?
  
 
Tak

Pozdrawiam
  
 
to chyba powinnam pojechac z reklamacją, prawda ? Nie uzgodnili tego ze mną i nawet nie umieli uzasadnić dlaczego zmienili. Przecież lato bywa u nas gorące.
Cytat:
2004-12-13 22:19:22, MisiekII pisze:
Tak Pozdrawiam

  
 
Zalali olejem, jakim zalewają standardowo. Autko nie ucierpi, ale przynastępnej wymianie poproś o inny olej.
  
 
Standardowo leją 5W30? A mi sie wydawało ze w naszym klimacie to zawsze dawało się W40..

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2004-12-14 11:09:55, Jackal pisze:
Zalali olejem, jakim zalewają standardowo. Autko nie ucierpi, ale przynastępnej wymianie poproś o inny olej.


zgłosiłam zapytanie do serwisu. Skoro 13 tys wstecz przekonali mnie do castrol slx-longtec-B mimo, że chcialam mobil1, to niech teraz wytłumaczą dlaczego zmienili na 5w30. Zobaczymy jak mi to wytłumaczą
  
 
Cytat:
2004-12-14 20:18:11, Tojotka pisze:
zgłosiłam zapytanie do serwisu. Skoro 13 tys wstecz przekonali mnie do castrol slx-longtec-B mimo, że chcialam mobil1, to niech teraz wytłumaczą dlaczego zmienili na 5w30. Zobaczymy jak mi to wytłumaczą


dzwonili, przepraszali, Kierownik zaklinał, że chciał dobrze, że 5w30 to już nie ten co kiedyś, że zmodyfikowany, że będę miała mniejsze zużycie paliwa, że tańszy a doskanały i takie tam. Przeprosiny przyjęłam
  
 
Kurcze Tojotko a moze zażądać od nich ponownej wymiany??
  
 
Cytat:
2004-12-23 07:09:18, madzia_83 pisze:
Kurcze Tojotko a moze zażądać od nich ponownej wymiany??


Madziu, może i tak, ale do tego trzeba jeszcze czasu, którego mi stale brakuje. W ten sposób odpuszczam wiele reklamacji, bo jak bym wszędzie zaczęła dochodzić swego to bym wielu życie uprzykrzyła. Poza tym święta to czas rozejmu, czas wybaczania
  
 
No No Tojotko żeby ktos nie wukorzystywał Twojego dobrego serca i serca (silnika) Yarka