Radioodtwarzacze USA a POLSKA

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
zastanawia mnie czy jak sobie sprawie w USA radyjko typu www.onlinecarstereo.com/CarAudio/ProductDetail.aspx?ProductID=14118 ..to czy nie będzie problemu z działaniem tego sprzętu w Polsce. Konkretnie chodzi mi o odbiór stacji radiowych. Znajomy miał jakieś radio zza wielkiej wody i skala w nim miała tylko wartości nieparzyste.. na przykład.. 90,3 90,5 90,7 ..gdzie w Polsce stacje nadawcze częśtotliwość mają z reguły parzystą.. 98,4 itp. Czy nie będzie problemu? Ew. może jaki inny mógłby stanąć mi na drodze.
  
 
Heja! Problem z radiami zza Wielkiej Wody to jak sam zauważyłeś kłopot z odbieraniem na naszych falach radiowych i raczej nic z tym nie zrobisz. Poza tym cena tego radyjka to jakieś 330$ dolicz do tego jeszcze 50-60$ za przesyłkę , opodatkowanie itp. i będziesz miał prawie 400$. Na allegro ten Pioneerek chodzi w okolicach 1500zł, a czasami taniej. Pozdro.
  
 
Cytat:
2004-12-08 17:56:08, doogas pisze:
Czy nie będzie problemu? Ew. może jaki inny mógłby stanąć mi na drodze.



Dodatkowy problem to brak RDS-u.
  
 
..zastanawia mnei jeden fakt. znajomy miał tak jak napisałęm.. u mnie natomiast w panasonicu mam zmiane czestotliwości co 0.05 Mhz ..czyli 101,10; 101,15; 101,20 ..i w tym przypadku nie miałbym problemów ani z odbiorem naszych i innych stacji o ile sie nie myle. jak myslicie? ...chodzi o to ze ja placilbym tylko za kupno radia.. shipping nie wchodzi w gre bo przyleciałoby w plecaku
  
 
Nie wiem, jak tam u Ciebie, ale we Wro większość stacji ma końcówke nieparzystą: Eska - 104,9; Radiostacja - 106,1; Muzyczne Radio - 105,9; Blue FM - 106,1...
  
 
u mnie tylko chyba RMF 88.2 ma parzysta...
  
 
no to jaki moze być problem z tymi radiami z usa ?
  
 
Dogas przecież sam napisałes jaki może byc problem

A czy radio odbiera fale parzyste czy nieparzyste możemy tylko zgadywać. Ja bym poprostu napisał do tego sklepu i sie spytał jakie fale odbiera
  
 
witam
Niewiem czy mam racje ale dla mnie to jakas bzdura kazde normalne radio powinno miec skok czestotliwosci co 0.1 mhz.
  
 
widziałem co miał znajomy w Camry w wersji kanadyjskiej.. i było tak jak pisałęm tylko nieparzyste.. wiec wole sie zapytać
  
 
witam
ja mam pionka p4600mp wlasnie z usa i odbiera rzecz jasna tylko nie parzyste bo taki tam maja standard.
oczywiscie pionki da sie przerobic na normalny raster czestotliwosci ale niestety nie wszystkie.
mialem kiedys kaseciaka KEH-2600 i tam wystarczylo zamienic rezystorki przy procu i smigal co 0,05 MHz.
pozdro