Jaki sub do JBLa?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jaki glosnik polecilibyscie?
Czy lepiej kupic sam glosnik i dorobic do niego skrzynie, czy juz gotowa skrzynie z glosnikiem?
Obecnie posiadam dwukanalowy wzmacniacz JBL DECADE DA 1002.
Oto dane spisane ze wzmacniacza:
-power output 4 Ohms 100W x 2
-peak power output 600W
Czy taki wzmacniacz bedzie sie do czegos nadawal? Co o nim myslicie?
Ile kasy trzeba szykowac na cos sensownego? Czy okolo 1000zl wystarczy na glosnik i skrzynie?
  
 
taka kaska powinna ci wystarczyc. Moim zdaniem kupic juz glosnik ze skrzynia... Nie musisz sie martwic i wyliczanie litrazu, katy nachylenia glosnika i takich tam pierdol. Ale to twoja kasa i twoja decyzja...
  
 
Ja bym polecił głośnik JL Audio lub Infinity, no i do tego wyliczona skrzynia z MDF'u. Za 1000 zł, to czułbym sie jak w raju, jakbym miał coś takiego robić .
  
 
Jakie konkretnie modele bys polecil?
Czy moj wzmacniacz nadaje sie do czegos?
Jaka moc powinien miec glosnik do tego mojego wzmacniacza?

Do tej pory mialem dorabiana zamknieta skrzynie z glosnikiem 38cm JBL GT3-15.

Znalazlem na allegro cos takiego klik i takie cos klik
Co myslicie o tych skrzynkach i ogolnie o glosnikach Hertza?
  
 
Musze sie przyznac ze Hertza nie slyszalem w akcji ale slyszalem opinie ludzi zadowolonych jak i wrecz bardzo niezadowolonych... Moim zdaniem chodzi tu raczej o skonstruowanie skrzyni pod ten glosnik... ale moge sie mylic. Co do akcji na allegro ktore wymieniles to polecalbym raczej ten pierwszy link oparty na ES 300. Wzmacniacz ci powinien wystarczyc. Suby podlaczamy na mostku wiec da chyba rade .
  
 
Cześć! Nie zgodzę się z kolegą Voy'em, po pierwsze duża membrana to duże obciążenie dla wzmacniacza , Twój JBL powinien na mostku dostarczac około 300watt RMS, Hertz ES300 powinien mieć choć trochę zapasu mocy aby grać dynamicznie, na twoim miejscu wybrałbym skrzynię z dwiema "dwudziestkami" , śpieszsę z wyjaśnieniem: podejrzewam że serię DECADE JBL'a można obciążyć do 2OHM'ów ( głośniki łączysz równolegle i jeden podłączasz do gniazda konektorów skrzyni ) co wyciśnie trochę dodatkowej mocy ze wzmaka, po drugie: dwa mniejsze basiki są zdecydowanie bardziej precyzyjne niż jeden kolos - a zważywszy na faky że zabudowane są w skrzyni bas-reflex to ciśnienie i tak będzie spore. Ale ostateczny wybór i tak należy do Ciebie. Pozdro.
  
 
Te skrzynie Hertza podalem tak tylko przykladowo, nie jestem jeszcze na nic zdecydowany.
Z tego co piszesz, wydaje mi sie, ze chyba w niedalekiej przyszlosci bede musial zmienic moj wzmacniacz na cos lepszego.
Poleccie mi cos, co narazie jakos w miare zagra pod tym wzmacniaczem i ewentualnie po zmianie wzmacniacza na lepszy wytrzyma to i bedzie gralo jeszcze lepiej.
  
 
Hertze z seri Es-300 nie są udanymi konstrukcjami o wiele lepszym wyborem będą te dwie dwudziestki.
Tak jak mówi Rookie trzydzietka będzie mało dynamiczna.
Wzmacniacz ma moc 340RMS przy 4ohm w mostu, nigdzie nie znalazłem ,że jest stabilny do 2ohm. Zresztą hertze potrafią zejść poniżej 2ohm co może spowodować wyłączanie się wzmacniacza.
Najlepiej jak bys sie tego dowiedział.

Jeśli faktycznie jest stabilny do 2ohm to bierz 2x20cm, bedzie szybki mocny i precyzyjny basik.

Jeśli nie jest stabilny , polecam Hertz-a Es-250. Bardzo dynamiczny i potrafi zatrząsnąć autkiem.
wpakuj go w basreflex lub bandpass i będzie wymiot.
Na bandpassa zrób idealne wymiary jakie podaje producent, słyszałem go w takiej skrzyni i potrafi narobić kupe chałasu.
Po wygrzaniu podawaliśmy mu sporo ponad 300Rms i spokoje wytrzymywał.

Chyba ,żę potrzebujesz miłego basiku, wtedy kup 2xJl 10W0 w skrzynie zamkniętą dzieloną.
Jl znajdziesz na essa.com.pl

pozdro.

edit: W sumie to masz na wydanie 1000zł, a za to można dużo fajnych rzeczy wybrać. Tylko szkoda że ogranicza Cie tez wzmak.
Napisz jeszcze czego oczekujesz od subwoofera?





[ wiadomość edytowana przez: mwmblack dnia 2004-12-10 01:54:33 ]
  
 
Do 1000zł można np. kupić cos takiego:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36719495


lub coś takiego


http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,85,139&kid=139&pid=672

Zależy co kto preferuje .




  
 
Jeśli chodzi o tego Audiobahn'a, to nie mam pytań ;]. Z tych dwóch już raczej bardziej skłonił bym sie ku Audiobahn, niż JL (które też są przezajebiste ).
  
 
W sumie to sam niewiem czego oczekuje. Jakos specjalnie audiofilem nie jestem, z drugiej strony tez nie lubie tylko samego lomotu. Lubie po prostu jak cos w miare ladnie gra, czasem zatrzesie samochodem i wymasuje mi plecy.
Muzyki slucham prawie kazdej, oprocz powaznej i metalu.

Co do wzmacniacza, to raczej napewno jesli bardziej rozbuduje swoje audio to bede musial go zmienic.
Chodzi o to, zeby wybrac taki glosnik, ktory poki co pod slabym wzmacniaczem zagra w miare ladnie, ale bedzie tez mial jakies rezerwy, ktore okaze po zmianie wzmacniacza na lepszy.
  
 
Heja! Jeśli brać pod uwage to co napisałeś o wymaganiach względem głosnika to ja poleciłbym JL Audio 10w3, jest to o tyle ciekawa seria że już od 200watt rms gra bardziej niż przyzwoicie, a zważtwszy na faktże to konstrukcja ze Stanów to jakieś rezerwy napewno posiada . Audiobahn - bardzo ciekawy ale musiałbyś chyba wozić ze sobą całą elektrownię żeby go zasilić - 1100watt rms, sam piec pod niego to wydatek conajmniej 1500zł i to nie za nowy egzemplarz...


Pozdro.
Niech moc będzie z Tobą...
  
 
Cytat:
2004-12-10 09:58:41, Bzysiek pisze:
Jeśli chodzi o tego Audiobahn'a, to nie mam pytań ;]. Z tych dwóch już raczej bardziej skłonił bym sie ku Audiobahn, niż JL (które też są przezajebiste ).




Ja bym bez zastanowienia brał JL audio

P.S Fiacior jak nie wiesz czego chcesz to cieżko będzie coś wybrać, ale taki Jl zagra bardzo ładnie i napewno nie cicho, no i nie będziesz musiał zmieniać wzmaka.
  
 
A masz na mysli jakis konkretny model JL, czy obojetnie jaki glosnik tej firmy?
  
 
Cytat:
2004-12-10 18:01:33, fiacior125 pisze:
A masz na mysli jakis konkretny model JL, czy obojetnie jaki glosnik tej firmy?




Podałem niżej

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,85,139&kid=139&pid=672

Dać go w zamkniętą skrzynke i będzie ok.

Fiacior napisz jeszcze co masz za radio , jaki system przedni czym zasilany i czy masz wogóle wygłuszone drzwi.
Bo może zamiast wywalać 1000zł na bufer trza by sie wziąć za pożadny przód.

pozdro.
  
 
Akurat najpierw chcialbym zrobic jakis subik.
Poki co mam zamontowane z przodu panele z jakimis dwudroznymi glosnikami 165mm, z tylu elipsy JBL i narazie jest to zasilane z radia Pioneer DEH-P945R.
Wzmacniacz JBL lezy bezuzyteczny i czeka na suba.
Zmiana glosnikow przednich i drugi wzmacniacz beda nastepne w kolejnosci.