JVC KD-S8R + dobor glosikow (Astra I hat) Pomocy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich.
Kupilem astre I hatchback i chciałbym wmontowac w nia jakis zestaw audio. W srodku jest radio JVC kd-s8r.
Nie zalezy mi na super dzwieku tylko na porządnym uderzeniu (oczywiście w miare moich kosztow). Nie wiem czy pakowac się w caly nowy zestaw czy kupic tylko glosiki na tyl. W astrze sa firmowe glosiki w drzwiach (3drwiowa astra) i firmowe gwizdki.
Nie wiem czy je wymieniac?
Poszukuje cos z boschmana bo słyszałem ze maja mocny bas. Prosil bym was abyście doradzili mi jakie głośniki wybrac i czy brac caly komplet czy tylko tyl i zostawic oryginalne z astry z przodu.
Ja się nie znam na tych mocach głosików i radia i nie wiem jak to dobrac aby gralo. Prosil bym aby dobrac tak glosiki do radia i ewentualny wzmacniacz na te dwa z tylu abym niepotrzebnie nie musial przepłacać.
Dodam ze mam jakas wzmocniona polke na glosiki wiec można tam cos dużego włożyć.

Z gory dzieki,
PS. Oczywiście szukamy na Allegro.
  
 
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=36416122
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=36779981

Heja! Normalnie nie polecałbym nikomu Boschmanna, jestem poprostu uprzedzony do wyrobów tej firmy, to jest według mnie zbyt tanie żeby mogło grac dobrze...ale koniec trucia, przechodzimy do konkretów. Z tym co podałem wyżej na twoim miejscu zrobiłbym tak:
- wszystko na ,wzmocnioną jak wspomnialeś, tylną półkę,
-dwa przednie kanały wzmacniacza przez zwrotnice zasilają 13-tki i tweetery,
-basy aktywnie pod kanały tylne,

Zielonego pojęcia nie mam jak to zagra
Dlaczego ten zestaw Boschmanna?? Bo wydaje mi sie że niezależnie od firmy, zestaw odseparowany zagra lepiej niż jakiekolwiek elipsy, czy inne "koaksjale".

Dlaczego wzmacniacz LightningAudio?? Bo mam słabość do firmy RockfordFosgate, a LightningAudio wchodzi w ich skład więc nie jest to jakis "no name", prawde mówiąc dziwi mnie jego niska cena.Ale to nie wszystko, w tej cenie nie znajdziesz na allegro drugiego wzmaka który dałby 2x100watt RMS na kanałach, fakt że 2X40 na przód to nie dużo, ale powinno spokojnie dac radę komponentom rozważanego zestawu ( szczerze mówiąc wolę 50watt RMS pożądnej firmy niż 100watt RMS Boschmanna, Firsta i im podobnym ).
Strasznie mnie interesuje jak to zagra. Jakbyś się skusił na powyższą propozycję to odezwij się kiedyś na PRIVA. Pozdro.
  
 
ale w takiej cenie to ja nie mam duzego wyboru
Cyba ze zostawie te fabryczne glosiki w drzwiach i kupie tylko cos na tyl ale nie wiem czy to ma sens?
A mi nie zalezy na super czystosci dzwieku. To ma poprostu mocno zagrac a w boschmanie 2x25cm dadza mi tego czego szukam. (tak mi sie wydaje) No chyba ze mnie ktos z bledu wyprowadzi i zaproponuje mi cos lepszego (pod moje wymagania)

A co do wzamka to chcialbym cos tanszego. Tak aby dalo rade temu zestawowi boschmana. Bo przyznam ze cena za wzamka jest dla mnie za wysoka(
  
 
Tapio nie należy oszczędzać na wzmacniacz. Nic nie zagra dobrze bez pewnej ilości wacików nawet takie zwykłe buszmeny.
Oprócz tego LightningAudio możesz jeszcze poszukać blaupunkta Gta-4100, może dorwiesz go w cenie 250zł.

Napewno odradzam wzmacniacze first,boschman i inne tego typu.
Pózniej zacznie ci cos piszczeć , brzdękać ,charczeć itp. Nie ma sensu wydawać kasy w błoto.
Lepiej dozbierać i kupić coś rozsądnego.
  
 
zastanawiam sie jeszcze nad kupnem narazie tylko 2 glosikow na tyl a z przodu dokupie pozniej.
Przegldalem troche allegro ale nic tam ciekawego nie ma.
Co moge dostac za 200zl na tyl? Jakie glosiki sa dobre i dadza mocny bas?
  
 
Hejka! Znowu będę się wymądrzał... Na twoim miejscu zrobiłbym tak: za dwieście zł. raczej nie znajdziesz nic poza tymi Boschmanami, ale jeśli potrafisz to przeboleć to zakup je i podepnij narazie pod radio.

Tak jak proponaowałem wcześniej, 4 mniejsze głośniki przez zwrotnice, a basy przez dwa pozostałe kanały raiowej końcówki mocy. Na początek powinno wysytarczyć. A potem dozbieraj i zakup porządny (400-500zł nieodzowne) wzmacniacz...bo jak powiedział MWMblack nie warto wyrzucac kasy w błoto.

Pozdro.

PS. Ja na swój komplet zbierałem przez okrągły roczek, a może dwa...juz sam nie wiem. Najważniejsze to uzbroic sie w cierpliwość.
  
 
a czy taki zestaw boschmanna procz tego basu zapewnia dobra slyszalnosc pozostalych dzwiekow? Czy to jest "zrownowazony" zestaw?
Czy nie ma duzego przejscia z glosikow 25 cm *bas) na 13 (srednie)? Czy te zwrotnice cos daja?

Bo tak sie zastanawiam czy nie lepiej zlozyc zestaw samemu w podobnej cenie czyli do 250zl max. Czy zloze cos sobie za to? Chocby moze z boschmanna albo alpharda?
np
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=38188045
i do tego http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=37246195

czy lepiej pozostac przy zestawie boschamanna

[ wiadomość edytowana przez: voy dnia 2004-12-27 14:09:43 ]
[ powód edycji: linki ]