ABS do zamontowania w C+ ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ma ktos moze jakis kontakt do tworcy strony :
www.polonez.of.pl

Zaciekawila mnie jedna wiadomosc :
"Hamulce Lucasa są już odpowiednie do tego samochodu. [Jak masz Lucasy to możesz sobie założyć ABS ) ]. "

Kolejne cudowanie i wychwalanie na wyrost ? Fantazja ?
Czy ktos juz cos takiego probowal ? albo gdzies chociaz o tym czytal ? Cholernie mnie to zainteresowalo
  
 
khm

właścicielem strony jestem Ja (co chyba widać po butonach ) zrobiłem również kilka miesięcy temu nowy jej "design", natomiast twórcą tej strony (i wszystkie teksty tam zawarte są jego autorstwa) był kolega Poldek - ten polonez na zdjęciach to jego, aczkolwiek już go od prawie roku nie ma.

co do twojego pytania głównego to nie odpowiem, ale może koledzy coś zasugerują
  
 
No nie przygladalem sie buttonom :>>

No szkoda ze go nie ma nigdzie To ciekawy pomysl jest a jaka oszczednosc na oponach No moze rzeczywiscie ktos inny bedzie wiedzial cos na ten temat , zabawa kosztowna ... ale jaki komfort
  
 
Dobre to jest na ślizgiej nawierzchni,wiem to z doświadczenia.Jednak na suchej nawierzchni zwykłe hample są bezkonkurencyjne.Przykład:mój kumpel ma BMW 3 z ABS i na suchej nawierzchni poldek jest lepszejszy
Natomiast na śniegu robi ze mną co chce(dodatkowo jeszcze układ anty poślizgowy przy ruszaniu)
  
 
ABS w poldku według mnie jest praktycznie nie do założenia, największym problemem może okazać się założenie pierścieni na piastach kół i czujników zbierających z nich impulsy
  
 
nie wiem gdzie i kiedy ale jakoś mi sie obiło o uszy ze istnieje taka możliwość, mało tego podobno nawet airbagi od lanosa pasują ale sam nie wiem co o tym sądzić.....
  
 
rotfl na Airbaga od Lanosa to za nic bym nie wpadl nie no fantazja gora
  
 
Nie ryzykowal bym zakladania airbagow od innego samochodu to musi zostac obliczone przez konstruktorow np gdzie ma sie znajdowac czujnik przeciazen i przy jakich wartosciach ma ja odpalic i w jakim czasie, wydaje mi sie ze opcja z airbagiem mogla by wiecej zaszkodzic niz pomoc, ale ABSik to dobra opcja ale mi sie nie bedzie z tym chcialo bawic
  
 
Jojo - spoko! Sysytem lucas był montowany w Fiatach TIPO. Po prostu zakładamy tarcze z wersji z ABS. Reszta systemu tez musi być żywcem wzięta z tipo i już mamy ABS
  
 
podobno w 96 fso wypuscila poldka atu z ABSm i Airbagiem wersja pokazowa abs i airbag po dopasowaniu i obliczeniu wielkosci pouszki zaporzyczono od pozniejszego lanosa moze to iprawda wkoncu w polsce sa robione poduchy do wielu modeli aut
a co do ABSu to niejest to takie piekne jak sie mowi mam abs w avensisie i wlasnie robie wyloncznik aby to guwno niedzialalo nieraz sie nanim "przejechalem" ciut zadaleko ABS niepozwoli tylko na postawienie auta bokiem ale wydlurza droge hamowania
  
 
pisali kiedys chyba w AŚ że w Poldkach z kierownica z Nexi ( kombi ?) mozna by zamontować Airbag z Nexii wlasnie.
  
 
Tia. Tylko jak go podłączysz...Do pstryczka na tablicy? Ew. można coś takiego zamontować jako zabezpieczenie przed kradzieżą np po 30 sek od zapalenia silnika...
  
 
kiedyś na TVN był program na ten temat , CHYBA "WIZJER tvn"
gdzieś koło pruszkowa zakładali takie coś, ale to było już raczej dawno
  
 
właśnie, właśnie, chodziło o tą kierownice trójramienną z kombi, i podobno można było sobie extra zażyczyć taki bajer.....
  
 
No to zaczynamy szukac Tipo z ABS
  
 
Cytat:
2003-01-10 15:48:21, OLO pisze:
Tia. Tylko jak go podłączysz...Do pstryczka na tablicy? Ew. można coś takiego zamontować jako zabezpieczenie przed kradzieżą np po 30 sek od zapalenia silnika...



Hehe

Widzisz, że już nie unikniesz wypadku. Pstrykasz pstryczek i poducha odpala

  
 
Tak Janio

W instrukcji powinni dodac jesli sytuacja na drodze robi sie "goraca" ulurz prawa noge tak aby w czasie wybadku pstryknela magicznym pstryczkiem w celu odpalenia airbagu