Skrzynia i prędkościomierz

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam jestem szczesliwym posiadaczem bolidu 1600GLE.mimo ze jestem tu pierwszy raz chcialbym sie odrazu poradzic:problem taki:
niewchodzi mi wogule wsteczny jedynie od czasu do czasu z czworki co to moze byc i ile moze kosztowac ktos cos wie????

drugi problem to predkosciomierz tzn.pokazuje mi nie wiecej niz 40 nawet na 5 przu 4000obr/min czy ktos wie co jest????
moze jakis schemat budowy no bo to przeciez nie linka a ja nawet niewiem gdzie jest slimak.pomozcie.

krajewski5@wp.pl

z gory dziekuje pozdrowionka.
  
 
Nienapisałeć czy też przy wyłączaonym silniku czy tylko na włączonym masz problem z wstecznym biegiem

W drugim przypadku może być problem z regulacją skoku jałowego sprzęgła a sokładnie jest za duży i w takim przypadku nierosprzęgla ono silnika od skrzyni i nieda się włożyć biegu Przypadłość tą mośna odczuć podczas redukcji gry biegi wchodzą z pewnym oporem
W pierwszym przypadki może być więcej problemów niestety skrzynie polonezowskie naprawiełem 11 lat temu więc nie będe się tutaj wymądzał ale mam kilka teorii i postaram sie je zweryfikować przy pomocy książki (w celu przypomnienia sobie budowy)

Niemiał człowiek problemu kupił POLONEZA

[ wiadomość edytowana przez: bodziot dnia 2003-01-10 10:49:35 ]
  
 
Ja też mam uszkodzony prędkościomierz, ale wiem że to tylko sam zegar. Można to sprawdzić przez porównanie przejechanych kilometrów na jakiejś znanej Ci trasie z licznikowymi. Jeśli licznik dzienny (lub ogólny) będzie wskazywał jak trzeba, to masz uszkodzony zegar prędkościomierza. Jeśli pokazuje za mało, to pozostaje linka i ślimak przy skrzyni biegów.

Dzbanek
  
 
jesli chodzi o predkosaciomierz to pokazuje duzo za malo i kilometry tez sie niezgadzaja np.trase ok 25km ocenia na 9km.
wiec wg.twojej teorii bylby to slimak a gdzie on dokladnie jest?????

jesli chodzi natomiast o skrzynie to i na wlaczonym i na wylaczonym biegu nie daje sie wlaczyc wsteka.auto ma przeszlo 170000przebiegu bez remontu skrzyni wiec to chyba raczej cos grubszego.

ile orientacyjnie moze kosztowac skrzynia na szrocie w miare trybliwa????
  
 
Ślimak jest przy skrzyni od strony kierowcy. Jak będziesz podążał za linką to nie możesz go nie zauważyć. Dokładnie jest wkręcony w skrzynię.
Ale skoro piszesz że masz też problemy ze skrzynią , może to nie jest wcale wina ślimaka, a właśnie skrzyni biegów ?!

Jeżeli będziesz wymieniał ślimak to pamiętaj żeby kupić go do konkretnego modelu poldka (przełożenie mostu) bo inaczej może ci potem przekłamywać szybkościomierz.
  
 
Znakomy oferowałm mi skrzynie 5 za ok 150 zł
  
 
Skoro już jesteśmy przy szrotach i częściach - może by tak zebrać listę miejsc z częściami w różnych miastach z opiniami kupująych? Z Krakowa jest troche daleko do Zomisu Chętnie bym coś takiego zobaczył, bo na razie kupowałem tylko takie części, które kupuje się nowe - końcówki drążków, oleje itp.
Dzbanek
  
 
Mam do sprzedania skrzynie - rok 96-98 - w idealnym stanie - daje gwarancje na nia. Cena -230 zł
  
 
Kraju jestes z Łodzi mam do sprzedania skrzynie za 150 zł (do negocjacji) stan dobry.
  
 
Niestety z tego co piszesz podejrzewam skrzynie (wnioskuje zereszta biegow jest ok). Koszt jej naprawy moze byc dosc wysoki szczegolnie jesli nie bedziesz robil tego sam, a po pytaniu o slimak wnioskuje ze raczej nie. Wiec raczej kup cos na szrocie i zamontuj, to powinno rozwiazac oba problemy, bo slimak znajduje sie w tylnej czesci skrzyni biegow.
  
 
Cytat:
2003-01-10 14:04:03, SCHIL pisze:
Kraju jestes z Łodzi mam do sprzedania skrzynie za 150 zł (do negocjacji) stan dobry.



widziz chyba by mnie to interesowalo a napiz jezcze od jakiego polda i czy napewno jest dobra jaki moze miec przebieg????
  
 
Cytat:
2003-01-10 14:24:05, Wyrwizab pisze:
Niestety z tego co piszesz podejrzewam skrzynie (wnioskuje zereszta biegow jest ok). Koszt jej naprawy moze byc dosc wysoki szczegolnie jesli nie bedziesz robil tego sam, a po pytaniu o slimak wnioskuje ze raczej nie. Wiec raczej kup cos na szrocie i zamontuj, to powinno rozwiazac oba problemy, bo slimak znajduje sie w tylnej czesci skrzyni biegow.



no wlasnie zaliczylem wizyte u mechaniora i stwierdzil ze ok.300zetow i MOZE zrobi wsteke moze bo to ponoc zadko spotykany objaw i niewiadomo czy niebedzie trzeba wiecej odrazu robic wiec to bez sensu dlatego chce kupic inna.
ps.czy w plusach sa takie same???????co trzeba zmieniac????

a sam zeczywiscie niedam rady tego zrobic a jesli ty robiz takie zeczy wyrwizab to ci moge tylko pozazdroscic czasem sie grzebie ale raczej w mniej skaplikowanych rzeczach niz skrzynia.
pozdrawiam.
  
 
Kraju to jest mój telefon (ponieważ forum to nie giełda i Prezesi mogą mnie zlinczować ) 0505925616.
  
 
Cytat:
2003-01-11 10:07:03, SCHIL pisze:
Kraju to jest mój telefon (ponieważ forum to nie giełda i Prezesi mogą mnie zlinczować ) 0505925616.



Zlinczowac jak zlinczowac, ale co jesli zarzadaja 10% kasy na klub jako prowizje od sprzedazy?
  
 
Cytat:
2003-01-11 10:24:38, Wyrwizab pisze:
Cytat:
2003-01-11 10:07:03, SCHIL pisze:
Kraju to jest mój telefon (ponieważ forum to nie giełda i Prezesi mogą mnie zlinczować ) 0505925616.



Zlinczowac jak zlinczowac, ale co jesli zarzadaja 10% kasy na klub jako prowizje od sprzedazy?



Może nie bedzie tak źle.
  
 
Kurcze prezes wlasnie sie objawil na GG, zaraz pewnie cos wymysli
  
 
Cytat:
2003-01-11 10:35:57, Wyrwizab pisze:
Kurcze prezes wlasnie sie objawil na GG, zaraz pewnie cos wymysli



Może będzie wyrozumiały
  
 
Cicho sza, moze nie zauwazy
  
 
Na czat mi z tym

  
 
Cytat:
2003-01-11 10:49:09, GDA pisze:
Na czat mi z tym





Ale nikogo tam nie ma