Duze spalanie!!!!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
sprawa jest prosta moj fiata po prostu duzo pali. nie mowie tu o gazie, ale po prostu pali duzo benzyny (ok17l na 100km) .


prosze o jakies rady.

silnik 2000 dohc na gazniku weber.

pozdrawiam.
  
 
Łozyska, hamulce, geometria... moze cos go trzyma jesli silnik sprawny i wyregulowany...
  
 
Proponuje sprawdzic gaznik. U mnie jest podobnie 1600 DOHC na podwojnym Weberze i pali w miescie 14l/100 gazu. Dla mnie za duzo, ale wiem, ze gaznik jest do remontu. Po swietach powinno byc naprawione! Bolger wielkie dzieki za gazniczek
  
 
Hehe mam jeszcze jeden tyle, ze bez autossania I muszę w końcu wyjąć tą skrzynię z bagażnika

Karbo, żebyś ty bliżej Wawy mieszkał ... weź ty się i przeprowadź
  
 
witam ponownie!!!!

zapomnielem dopisac ze spalanie gazu jest jeszcze wieksze ok 20l100km. analizator spalin pokozuje dobre wskazania.

i jeszcze jedno. na trasie samochodzik pali normalnie.
pozdrawiam.

prosze o jakies rady
  
 
"normalnie" to znaczy ile? W przypadku swojego auta zauwazylem, ze jest to model jaki kiedys nazywano Grand Turismo, czyli lubi długie trasy. Źle się czuje na krótkich odcinkach, często gaszony i odpalany. Dlatego w trasie mój pali ok. 12 l (LPG)/100km przy predkosci średniej 100km/h. W zeszły weekend przegoniłem go z Łodzi do Częstochowy. Jak wjechałem na autostradę prowadzącą do Piotrkowa to utrzymywałem prędkość stałą w granicach 120-140. Potem kończy się autostrada i zaczynają światła, tutaj musiałem zwalniać, ale nadal starałem się utrzymywać powyżej 100km/h. W trakcie takiej podróży (ok 150 km) spalił mi jak juz pisałem 12l/100km gazu. Na benzynie próbowałem ostatnio jeździć i okazało się, że pow.4000 obrotów dławi się, a na gazie bez problemów dochodzę do 7000. Co to może być? Pompa, gaźnik, coś innego???
  
 
wiec po raz ostatni...

jedyna m fiacie bedzie gaznik??
przyczyna duzego spalania w moi
czy moze zawory lub cos innego??

prosze o wypowiedz mechanikow i ludzi ktorzy maja doswiadczenie w tych sprawach

dzieki pozdrawiam.
  
 
duze spalanie to 2 rzeczy
1 kiereowca
2 silnik

dawno zmieniales filtr powietrza - szczegulnie wazne na LPG.

jezeli na trasie pali ci kolo 10-11 lpg to jest wporzadku.
samochod w zimie bedzie zawsze wiecej palil.
w zaleznosci jakie odleglosci pokonujesz w miescie.
czy auto zdazy sie zagrzac.

przyczyna duzego spalania
benzyny - Gaznik +/mixer powoduje wieksze spalanie benzyny/
gazu - parownik + mixer/gdy jest zle dobrany/

jak masz ssanie automatyczne to ci wspolczuje i radze to przerobic na linke
  
 
czy w takim razie jesli na analizatorze spalin (na gazie) wskazania są dobre czy to znaczy ze mikser jest dobrze dobrany i spalanie powinno byc w pozadku??
  
 
jezeli po zalozeniu lpg bylo dobrze to znaczy ze mixer jest dobrze dobrany.

ile ci pali na trasie??????????????
jakie odcinki pokonujesz w miescie???????????????????

czy wiesz o tym ze wskazania analizatora na gazie sa duuuuzo mniejsze niz na benzynie??????

czy masz szczelna instalacje??????

moze tylko siadly ci sprezynki w parowniku i trzeba go przeregulowac.
wyczyscic filterek w elektrozaworze.

Kiedy zmieniales FILTR POWIETRZA
  
 
jezeli po zalozeniu lpg bylo dobrze to znaczy ze mixer jest dobrze dobrany.

ile ci pali na trasie??????????????
jakie odcinki pokonujesz w miescie???????????????????

czy wiesz o tym ze wskazania analizatora na gazie sa duuuuzo mniejsze niz na benzynie??????

czy masz szczelna instalacje??????

moze tylko siadly ci sprezynki w parowniku i trzeba go przeregulowac.
wyczyscic filterek w elektrozaworze.

Kiedy zmieniales FILTR POWIETRZA

wiec od poczatku:
mikser mialem wymieniany bo stary sie połamał przy dokrecaniu. teraz jest inny niz byl ale spec ktory go zakladal powiedzila ze bedzie pasowal.

wskazania analizatora na wolnych obrotach to ok 1,3 CO
i na wysokich ok 1,0 CO

instalacja jest w 100% sprawna.

parownik był regulowany przez specjaliste od gazu a oprocz tego byl zakladany inny i bylo to samo.

filterek przy elektrozaworze jest nowy (wymieniany 2miesiace temu)

filtr powietrza jest nowy.

na trasie spala normalnie ok 10-11l gazu100km (przy sredniej predkosci ok 100-120kmh
a po miescie zazwyczaj przejezdzam krotkie odcinki ale zdaza sie ze jezdze caly czas z krotkimi przerwami. nie ma roznicy czy tak czy inaczej po miescie pali jak smok (mozna wiaderkmi wlewac paliwo a on to wypija

pozdrawiam. prosze o rade

  
 
a silnik sie dogrzewa? termostat sie nie zawiesza? zimny silnik konsumuje znacznie wiecej gazu niz nagrzany , u mojego qmpla w fso 125 spalanie gazu wzroslo w zimie o 3 litry tylko dlatego ze zaraz po odpaleniu przelacza na gaz... gdy jezdzi na benie az silnik zlapie powiedzmy te 50 stopni{jakies 3 4 minuty dluzej} gazu na 100 pali 3 litry mniej... tu litr tam litr i sie 20 na 100 uzbiera
  
 
Cytat:
na trasie spala normalnie ok 10-11l gazu100km

a po miescie zazwyczaj przejezdzam krotkie odcinki ale zdaza sie ze jezdze caly czas z krotkimi przerwami.




jezeli na trasie pali normalnie to niemasz czego szukac.
poprostu ZIMA.
z tego co widze to w miescie silnik jest caly czas zimny i ma prawo tyle palic.

zrob sobie zaslonke przed chlodnica.
mozesz owinac parownik jakos izolacja termiczna.

osratnio sam sie zdziwilem jak silnik szybko sie wychladza przy temperatyrze panyjacej za oknem
  
 
kurcze jednak wydaje mi sie ze 23-25l gazu100km po miescie to i tak za duzo!! ??
  
 
25 litrow gazu po miescie to pali mojemu znajomemu chevrolet monte carlo 5.0 V8 tak ze wspolczuje samochodu.... taki wynik to chyba wina nieszczelnej instalacji albo walowania licznika na stacji z gazem a nie stanu silnika czy stylu jazdy
  
 
Mój reord w uno turbo 17litrów beny,ale 25?jezu.Na złom tylko.
  
 
ja sie moge poszczycic spalaniem 5l bezyny 98 oktanowej na 39 km!!! czysta ekonomia dlatego na miasto mam inna bryke Ikarus 280!!! polecam



samochód to nie kuchenka, na gaz nie jeździ!!!
  
 
U mnie mirka potrafiła w trasie spalic 8l gazu, w mieście wychodziło ok 10 l/100km silnik 1.8 DOHC tak więc nie wiem jak wy jeździcie albo kto wam reguluje silniki Gruber jak przestaniesz wciskać pedał gazu do oporu to zacznie mniej palic Pozdrawiam