Pomóżcie mi dobrać sprzęt do samochodu Renault

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam!

Z góry mówie, że nie jestem jakimś maniakiem sprzętu po tysiące watt, może dlatego że nie mam na to siana na razie
Zrobiłem prawicho, mam renault kangoo starego i moge nim jeździć a nie mam ani radia ani głośników. Bez tego nie dam razy.
Chce stworzyć sobie przyzwoity sprzęt do hh i techno.
Na gwiazdke moge sobie zażyczyć radio, więc co polecacie?
Takie radyjko na mp3 z allegro za ok 350 złotych jest przyzwoite, coś typu 4x40W ?
Dobra powiedzcie mi teraz jakie głośniki o ile wiem mam tylko miejsce na przednie głośniki więc ilu watowe bym musiał kupić, ile by kosztowały, może jakąś tube do bagażnika później??

Chce zeby na prawde przyzwoicie grało, ale żeby majątku w to nie pakować.
Pomożecie??

  
 
za 350 to jeszcze nie widzialem radyjka na mp3 chyba ze te co nazywaja radiami a w rzeczywistosci to wileki shit za te 350 kup sobie lepiej zwykly Cd a firmowy, ja od tego bym zaczal, bo jak kupisz, jakies h... radio to nawet glosniki za kilkaset zl Ci nie pomoga....
  
 
no jak to z tego co widziałem takie radio za 350 zlotych niczym sie nie rozni prawie od tych za 600 zlotych, 4x50 wat sa albo 4x40 pinierka za 400 zlotych juz dostane na allegro, dlaczego to jest shit?
Na co w takim razie mam zwracac uwage patrzac na radio?
tylko mp3 wchodzi w rachube
  
 
A po co ci mp3?
Stary radia różnią sie wieloma żeczami NIE tylko mocą urojoną 4x40w której tak naprawde nie mają!
350 zł to za mało na pożądne radio chyba że kupisz starszą alpinke ale one są napewno bez mp3 lub clariona.

Głośniki hertze esk-165+ wygłuszenie dzrwi jak zrobisz sam to wyjdzie ok 500zł.

Jak szukasz tanszych to GMS. Ale wytłumić i tak trzeba, bo bez tego to jest totalna kiszka.
  
 
co oznacza wygłuszenie drzwi?
Ile to może kosztować?

Takie radyjko Pioneer DEH 3600 kosztuje na allegro 600 zlotych ma mp3 4x50W to radyjo sie nie nada?
Napisz jeszcze raz jakie głośniki jaki model. 500 zlotych za 2 glosniki to troche za duzo.... mowie to nie ma byc studio w samochodzie, ma przyzwoicie grac i juz.
TAK ZEBY WSZYSTKO wynioslo ok 800 zlotych oki?



http://www.pioneer-eur.com/files/SFYC/index9c10.html aha na tej strone jest napisane ze w moich kangusie max to sa glosniki 110W trzeba to wziasc chyba pod uwage nie?
Pozatym wchodzą 100mm i nie sa w drzwiach wiec drzwi trzeba wyciszyc? wiec jakie te 100 mm glosniki by sie nadaly

[ wiadomość edytowana przez: juni dnia 2004-12-14 23:26:44 ]
  
 
Heja!
Pioneer DEH 3600MP to fajne radyjko...nie ma się czego czepic.

Co do głośników o średnicy 100mm , to sory ale do grania to się one nie nadają , a i ozdoba tapicerki z nich marna...
Zestaw o którym wspominał MWMblack (pozdro koleżko) składa się z 2szt. midbasów , 2szt. tweeterów i prostych zwrotnic i w tej cenie to naprawde ciężko znaleźć i polecić coś lepszego. Problem polega na tym że trzeba miec gdzie te głośniki zamontować, a nie wspomniałeś czy Kangoo ma niejsca w drzwiach na 16-stki.
Pozdro.
  
 
Właśnie w tym problem ze w drzwiach nie ma miejsca tylko jest w tapicerce.... wiec glosniki 100mm to jest shit i nie bedzie gralo dobrze? Co teraz? ;(
  
 
Oryginalne miejsca na podszybiu w Kangoo mają mały rozmiar 100mm (to prawie głośnik średniotonowy) dodatkowo o ile dobrze pamiętam otwory montażowe są dość płytkie i głośniki ze zbyt dużym magnesem się nie mieszczą.
Z takich małych głośników nie ma prawie basu i jeżeli chcesz by lepiej zagrało to możesz zamontować 165mm głośniki w drzwiach są wersje kango z kieszeniami na drzwiach tylko że na kraj są one montowane tylko z najwyższym pakietem wyposarzenia ale w drzwiach są otwory ( w blasze) a na tapicerce z tyłu zaznaczona jest linia cięcia.
Głośniki nalezy zamontować nie do samej tapicerki (bo plastikowa tapicerka będzie brzęczeć!!) ale przy użyciu pierścienia MDF wsadzonego pomiędzy tapicerkę a blachę zaś wysokotonowe założyć w miejce 100mm głośników na desce.
A kiedyś jak kasa pozwoli zrobisz sobie jeszcze wytłumienie i będziesz mile .
Jak wytłumić zajrzyj na np. http://powe.pl/lanos.html
  
 
widze ze znasz sie na rzeczy
Nie moge rozcinac samochodu ojca
ile kosztuje takie przerobienie gdzies w serwisie + 2 glosniki 165?
Ile by mnie to razem bez radia kosztowalo?

  
 
Stawiam tak na ok 1000zł w salonie car-audio(z wygłuszeniem)

Jesteś z Poznania ,więc możesz podsokczyć sie popytać na Promienistą (audiokomplex) lub Na majakowskiego "Pioneer"(na przciwko wjazdu na malte.


P.S. Masz kangusa koloru żółtego?
  
 
kolory srebrnego metalic.
Kurde 1000 zlotych to troche za duzo.... trzeba dorzucic radio i jest 1500.
To samochod ojca bede go mial jako samochod przejciowy poki sobie cos nie kupie nie chcialbym tyle kasy w niego pakowac...
A na tych 10cm glosnikach nie pociagnie?
Dolina
  
 
Słuchaj jak byś poszperał na necie to jest kupa fotek z takich zabiegów.
Mógłbyś wszystko zrobić sam. Potrzeba troche czasu i inwencji twórczej. Raczej napewno zmieścił byś sie w 400zł.

Tylko czy jest sens to wszystko robić jak to nie twoje auto
Póżniej zmienisz autko a Ojcu zostawisz drzwi przygotowane pod 165 ,których zrobienie zajeło ci mase czasu i pieniędzy.

Ja bym zbierał kase na audio to mojego własnego auta.

Pozdro.