Jbl i co dalej?? pomozcie :(

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie, jestem poczatkujacy w dziedzinie car audio system i chcialbym stworzyc w moim autku cos co by pieknie grali i dawalo rowniez bas (ale nie musi to byc bas ktorego slychac na 200m, taki spokojny, wywazony) Autko mam dosc nietypowe - DAIHATSU CHARADE, niedawno odkupilem od kumpla po fajnej cenie 2 glosniki JBL CS 396e, 3 drozne, w autku mam radyjko ROADSTAR CD-800MP3/FM 4x40 W i po podlaczeniu wysokie i srednie tony sa ale basu brak, wiem ze musze podlaczyc jakis wzmacnacz i skrzynie wsadzic do bagaznika (ale ponoc te gl daja duzo basu), no i pomyslec nad jakims dobrym radyjkiem, ale czy to ma sens?? moze kupic skrzynie do bagaznika a na przod dac jakies 2 drozne (w drzwi) + gwizdki?? albo te 3 drozne w tylne drzwi?? zupelnie nie wiem, doradzcie cos...
  
 
Te 3-drożne sprzedać. Nie pakować ich do tyło bo będą psuły scene.

Kupić 2-drożdy system odseparowany.

wygłuszyć drzwi.

Wymienić radio na Alpine,Clarion,JVC.Ewentualnie pioneer.

Kupić wzmaka(4-kanałówke) 2 kanały dać na system przedni , kolejne dwa spiąć w mostek i na suba.

Na początek możesz kupić bapunkta 4100, system przedni GMS-a, subwoofer hmm zależy ile kasy chcesz wydać? nie napisałeś.

Zadbać o pożadną instalacje, czyli 10mm kable prądowe, interkonekty dobrze ekranowane z kabelkiem remonte. Prądowy + ciągnąć lewą stroną a sygnałowe prawą stroną auta.

Nie kupować sprzętu w sklepach typu media-markt.

Jak to wszystko zrobisz to będziesz miał pożadne granie. Co do jakości pozostawi wiele do życzenia ,ale to jest zależne od kasy i wykonania.


  
 
to znow ja, co do kasy to nie wiem, na wszystko moge dozbierac ale z gory mowie ze napewno nie bedzie to wzmacnacz za 1500 zl iradyjko za 2000, mysle ze na owe radio chicialbym przeznaczyc okolo 700 zl i od tego bym zaczal, problemem jest baaaardzo maly bagaznik w tym autku - 173 l.m, czy zmiesci sie tam jakas tuba lub skrzynia ktora bedzie wspolgrala akustycznie z resztą??, no i problemem jest takze totalny brak miejsca na umieszzcenie glosnikow w drzwiach, tzn musialbym jakies opaski dorobic i glosnik wystawalby np 3-4 cm od tapicerki....moze zmienie sobie autko ale to za jakis rok i mysle sobie czy poprostu nie poprzestac na 3 droznych w polce+wzmacniacz+radyjko, tylko ze wtedy pozegnam sie z glebszym basem, ktory w sluchaniu muzyki technicznej jest jednak niezbedny (
  
 
Witam.

Przymocowanie głośników do tapicerki to zły pomysł, tak sie nie robi.
Potrzeba by więcej przeróbek np. wyciąć dziure w tapicerce , między tapicerke a blache dać pierścień z mdf-u , przymocować to do blachy tak żeby tapiceka opierała sie napierścieniu i dopiero głośnik na to. Wiadomo że głośnik potrzebuje pewnej przestrzeni do grania więc jeśli w miejsce gdzie chcemy włożyć głośnik jest blacha to poprostu trzeba wyciąć kawałek blachy tzn. kółko 160.

Robi sie tak w celu usztywnienia całej konstrukcji. Dodatkowo oczywiście trzeba wszytko wygłuszyć matami lub środkami kałczukowymi jak blachogum Po takich zabiegach efekty są naprawde zaskakujące. Wtedy dopiero widać jak taka 16 potrafi kopnąć!

Ale jak wiesz ,że będziesz zmieniał autko to to poprostu nie ma sensu. No nie?

Z bagażnikiem akurat miałem ten sam problem co ty.
Maxymalną szkrzynke mogłem włożyć 25L i to jeszcze profilowaną.
Więc kupiłem głośnik który odpowiadał mi brzmieniem i nie potrzebował dużych skrzyń aby pożadnie zagrać. Mowa o Hertz-u ES 250. W zamknientej skrzyni gra jak Alphard na basreflex nie miałem miejsca. Więc zaryzykowałem i sklepałem skrzynie bandpass a raczej 3 skrzynie I okazało sie że najładniej gra w takiej jaką producent zalecał czyli k. zamknięta 7L!!! a k.BR 17L. Gra piknie.

Tylko na zmachola nie można żałować!

Z radyjek to alpine z seri CDA, JVC z seri KD-Sh lub clarion.
Pozdro.

edit:literówka.

[ wiadomość edytowana przez: mwmblack dnia 2004-12-18 15:14:22 ]
  
 
Dzieki serdeczne, juz pojasnialo w mojej glowce jednak sprzedam te JBLe (choc fajnie wygladaja i sa zupelnie nowe) i ROADSTARa a dozbieram sobie na porzadniejsze radyjko, pozniej wzmacniacz itd. Mysle ze do wakacji skompletuje calosc przynajmniej chcialbym... Zastanawialem sie jeszzce czy nie poprzestac na 3 - droznych w polce + zestaw 2 drozne + gwizdki z przodu ale chyba zadne 3 drozne nie dadza takiego basu jak tuba lub skrzxynia a jednak zalezy mi tez na tym
  
 
Najważniejsze jest to aby uzbroić się w cierpliwość.

Wspomniałeś o tubie, poczytaj ten wątek:

https://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=74216&c=0&f=3

  
 
co do basu to mysle ze bedzie to jednak srzynia A tak wogole to jak uzbieram kase to zwroce sie do Ciebie o pomoc w sprawie wyboru odpowiedniego sprzetu np, na Allegro znasz sie na tym
  
 
a tak wogole to chcialem sie zapytac o wzmacniacz - jaki mniej wiecej musialby byc - dla skrzyni + zestaw przedni, jaka moc RMS, czy moglbys mi jakis polecic kilka na allegro, tak do 700 zl
ja upatrzylem kilka ale nie wiem czy sa dobre np ten

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=37080803

mniejsze z firma, chodzi mi o moc RMS, a tak wogle to jakie marki bys polecil

wiem ze musialbym okreslic do jakiej skrzyni i do jakiego zestawy przedniego, ale to takie ciezkie... nie wiem jeszzce jak finansowo ale mysle ze na skrzynie chcialbym przeznaczyc
znalazlem cos takiego

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=36983911

lub cos takiego ale mocno zniszczone
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=37346817

a zestaw przedni np
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=37132099

lub
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=37132824

Jesli moglbym cie prosic to skomentuj moje wybory
Pozdrawiam
  
 
Wzmacniacze:

SIGNAT
XETEC

Tylko xetec ma coś mało mocy w mostku i pożądnego suba nim nie zasilisz. Poszukał bym jeszcze axtonów, może audison srx3.
Ale ten signat jest ok.

Z subwooferów jak chcesz jakości to:
INtertechnik
JL AUDIO
MDS08,
LUB CLOSED

Jak wolisz troche hałasu narobić to:
EQ DB
HERTZ

Na przód z tych co podałeś to tylko ESK. DSk to już nie to.

[ wiadomość edytowana przez: mwmblack dnia 2004-12-25 19:03:30 ]