Winiety-czyli jak okradać w majestacie prawa.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
przeczytałem ten artykuł
i włos mi się zjeżył na głowie. Za chwilę ustanowią podatek za używanie chodników. To się normalnie jeździć odechciewa.
  
 
Żle się dzieje w państwie duńskim...
Jak tylko dowiecie się kto fałszuje winiety toproszę o kontakt. Dam nawet 150 zł za całoroczną . Wolę sponsorować uczciwych złodzieji niz tych co udają uczciwych a kradną mi ciężko zarobione złotówki.
  
 
Niestety chyba sie nie wywiniemy!
Szlag mnie trafia jak sobie pomyślę,ze te pieniądze i tak nic nie zmienią.Nie wierzę w to,ze sytuacja z drogami w Polsce zmieni sie na korzyść przez te winiety.Juz to przerabialiśmy.
Pamiętacie co miało się stać z pieniędzmi z podatku drogowego????Miały iść na drogi. I poszly tylko chyba nie u nas
Pozdr
Paweł
 
 
Paweł,

te pieniądze poszły na drogi .......................... samochód dla Pana Ministra !!! ops:
  
 
taki POLski Winietu, qrwa: odebrać bogatym i zabrać biednym...
  
 
Pewnie niewiele to da, ale spróbować można.
Zaprotestujmy wspólnie przeciwko tej paranoi.








  
 
Jasie podpisałem wszystkimi czterema kołami !!!

  
 
Ja też
 
 
Wpisałem się i oczywiście pozostaje mi odszukać taką listę popierających winiety....Ciekawe ilu tam się wpisało.
  
 
i ja tyż!!!
  
 
A na trasie Września -Poznań trzeba teraz płacić 10,- PLN za autostradę, która i tak tam była (dodali kilka telefonów, z których i tak nikt nie skorzysta w dobie komórek, etc. i... ustawili bramki) -> teraz wyjazd do P-nia jest droższy o 2x10,-=20,-PLN)!!! Gdyby dobudowali chociaż 1 km, ale nie -> wyremontowali stary odcinek (który nie wymagał wg mnie pilnego remontu; było OK) i każą sobie płacić...

Za winiety chętnie zapłacę, ale jeśli faktycznie 100% z tego pójdzie na drogi i to zaraz, a nie kiedyś tam (w co - jak niestety większość - wątpię...).
  
 
Cytat:
2003-01-12 22:28:39, Grzegorz2107 pisze:
Wpisałem się i oczywiście pozostaje mi odszukać taką listę popierających winiety....Ciekawe ilu tam się wpisało.


poniżej cytat ze strony na której protestowałeś
Cytat:
Ogólnopolski protest przeciwko wprowadzeniu winietek
Nie zgadzamy się na wprowadzenie dodatkowych opłat za używanie dróg
protest poparło już 52769 osób
od 9:00 22 sierpnia
zobacz pełną listę



pozdrawiam
  
 
Ja też się dopisałem.
pozdrawiam.
  
 
Ja sie tez wpisalem, pomimo iz watpie podswiadomie ze cos z tego bedzie.
Przegladajac wpisy widzialem ze sa tez i zwolennicy!Paranoja!
Przeciez taki wielki podatek dopierdzielili w paliwie, i co?
I gowno!
Jeszce niedawno w szkole sie uczylem z madrej ksiazki- ROCZNIKI STATYSTYCZNE ze w Polsce za 10 lat(albo wiecej-juz nie pomne) przybylo az 10 km, autostrad! Dla mnie kpina w porownaniu z setkami kilometrow jakie powstaly za ten sam okres w innych panstwach! Nie wspominajac juz o ich jakosci!
Te 10 to pewnie tyle co musieli dobudowac bramki i przerobic dojazdy.
Chcialem zauwazyc jeszcze ze w innych panstwach polityka mowi wyraznie zeby ceny paliwa byly nizsze, aby wiecej ludzi moglo sobie pozwolic na jazde wlasnym srodkiem transportu, przez co wplywy do budzetu panstwa sa wyzsze!!!
Wiemy tez dobrze ze stacje paliw utrzymuja sie nie ze sprzedazy paliwa, ale z wszystkich dodatkow, gadzetow itp.! Niektorzy mawiaja ze stacje benzynowe to wspolczesna melina, bo 24h, mozna dostac wodke i papierosy!
Ale w Polsce zawsze musi byc inaczej, my to nawet o malo co podatku od DZESZCZOWKI nie placimy!!!(bo takie projekty juz byly)
U mnie pod blokiem 20 lat drogi nikt naprawic nie mial za co(albo nie chcial), az wreszcie ktos urwal miske olejowa, zatarl silnik, i zaskarzyl spoldzielnie, wtedy naprawili- jak im dopierdzielili kare, koszty naprawy auta itp.
Ciekawe tylko czemu nie wczesniej i taniej o koszty naprawy uszkodzonego auta!
Miejmy nadzieje ze nie beda nas wiecej okradac!