*Wymiana reflektora omega b.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jako że kupiłem soczewki hella, którymi postanowiłem zastąpić zwykłe lampy omegi, postanowiłem umieścić opis demontażu i montażu. Z pierwszą lampą zmagałem się ze 2 godziny z drugą 30 minut. Do operacji potrzebny jest długi klucz nasadka 9 mm, wkrętak krzyżak oraz płaski, i torx nr 20 ( ten od kratki przeciwmgielnych), przyda się dobre światło.

1.Otworzyć maskę
2.Krzyżakiem odkręcić dwie śruby grilla, ( po środku na górze jest plastikowy bolec, trzeba go wcisnąć nie połamać) zdjąć grill.
3.Odkręcony grill odłożyć na bok nie będzie potrzebny aż do czasu składania auta na powrót.
4.Zdjąć plastikową zaślepkę z nad reflektora (taka listewka).
5.Zdjąć plastik obok przeciwmgielnych ze zderzaka ( śruby torx).
6.OSTROŻNIE zdjąć plastikową listewkę z pod reflektora (mocowana na śrubę pod grillem obok reflektora i zatrzaski w błotniku i w zderzaku, zatrzaski w zderzaku trzeba lekko nacisnąć w dół i do siebie rękę wsadzając przez dziurę po kratce w zderzaku) w błotniku jest jeden i trzeba z nim naprawdę ostrożnie i delikatnie (kombinować, bo chyba sposobu uniwersalnego nie ma).
7.Teraz odkręcić dwie śruby znajdujące w się w górnych zaczepach reflektora.
8.Odkręcić długą nasadką trzecią śrubę ( pod reflektorem ) . Nasadke najlepiej pokierować przez dziurę po zaślepce pomiędzy reflektorem a zderzakiem (to chyba jedyna droga). Uwaga żeby nie zgubić śruby.
9.Delikatnie poluzować reflektor tak by można było włożyć rękę, aby odpiąć kostki od świateł, kierunku i silniczka.
10.Kostki mają pod spodem taki ząbek, który trzeba delikatnie odgiąć.
11.Wyjąć odpiętą z kostek lampę.
12.Odkręcić silniczek świateł od starej lampy. Przekręć obudowę silniczka jest mocowana na 3 zaczepy.
13.Przy przekładaniu silniczka do nowej lampy zwróć uwagę by łepek bolca był w szynie mocowania w lampie. (Brzmi skomplikowanie, ale jest proste).
14.Nową lampę zakładaj w kolejności odwrotnej, co do demontażu starej. Tylko dolną śrubę przytrzymuj sobie przez kratkę w zderzaku, bo się na zemścisz po wszechczasy.
15.Po wpięciu soczewki pod kostki zobacz czy działa ( po co montować coś co nie działa?? )

Osobiście radzę robić stronami. Pomiędzy lewą a prawą zrób sobie przerwę na bluzganie i papierosa, wtedy drugą założysz w 30 minut. Jak założysz już lampy to jedź na ustawienie to kosztuje 10 zeta a nie będziesz świecił ludzią po oczach.

PS. Jak by co to zapraszam na Priv. Jak się nauczę komputera to postaram się umieścić zdjęcia.
  
 
świetny opis
musisz koniecznie zamieścić te zdjęcia.
Jak chcesz prześlij mi je na maila a ja je wstawię.

Wątek narazie blokuję tak jak inne w tej kategorii.
Jak coś daj znać na prv.


[ wiadomość edytowana przez: alicia dnia 2005-03-29 17:01:44 ]
  
 
Dla wersji ze spryskiwaczami operacje dodatkowe:

5a. Zdjąć końcówkę spryskiwacza z rurki przed reflektorem - pociągnąć do siebie, wtedy widać plastikowy ząbek końcówki zaczepiający o otwór w rurce - rozłączyć.

5b. Odłączyć rurkę doprowadzającą płyn do spryskiwacza - dostępne przez otwór po kratce obok przeciwmgielnych - końcówka rurki ma zaczep, zahaczający o kołnierz (zgrubienie) na wejściu do korpusu spryskiwacza. Odchylić zaczep i wyciągnąć rurkę z korpusu. Przygotowaną uprzednio zaślepką zatkać rurkę - np. śrubą M5 - tak żeby nie tracić płynu w nadmiarze. Przekręcić króciec wlotowy w korpusie spryskiwacza, tak aby był w poziomie co umożliwi póżniejsze wyjęcie lampy wraz z zamontowanym pod spodem spryskiwaczem (trochę manewrów przy wyjmowaniu - lubi zahaczać o zderzak / wzmocnienie zderzaka).