Zakup i konfiguracja!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chce sobie kupic radyjko pioneera p77mp i do tego glosniczki rowniez pioneera TS-A6910, na razie dwa bo talarow za malo!
Czy to dobra konfiguracja czy bardziej doswiadczeni koledzy radza kupic inne glosniczki???
Zalezy mi przede wszystkim(jak wszystkim podejrzewam!) na czystosci dzwieku!
  
 
Czy czysty dzwięk one dają to nie wiem.
Ale napewno nie zagrają poprawnie! Chyba ,że nie zależy ci na scenie.

Zamiast tych jajek proponował bym dwudrożny odseparowany system przedni. Jaki zależy od kasy i gustu muzyki?
  
 
Radio Pioneer to dobry wybór.Czyste brzmienie i dużo mocy.Spokojnie sobie poradzi z średniej mocy zestawem głośników,tymbardziej że przy jakościowej muzyce duża moc nie jest istotna.Jednak każdy producent ma te lepsze i gorsze produkty.Radia Pioneer'a są bardzo dobre,ale głośniki kiepskie.Jeśli dysponujesz na zestaw przedni kwotą ok.500-1000 zł. to możesz już pomyśleć o komplecie HiFi.Midbass 130-165 mm+tweeter 20-27 mm.Do 500 zł. dostaniesz również coś co zagra,ale albo to będzie głośnik współosiowy(czyli tweeter będzie nad midbassem połączony z nim na stałe i przy takim wyborze wysokie tony będą słabo słyszalne,scena muzyczna znajdzie się nisko) lub dostaniesz np.Hertz'a który robi tanie zestawy dobrej klasy.Czasami są również przeceny w salonach car audio i można dostać dobry sprzęt za niższą cenę.Praktycznie każdy dobry salon sprzętu audio ma markę,którą importuję i ma na niej dużą marżę,więc mają możliwość sporo zbić cenę by się pozbyć nadwyżek.Z reguły zestawy HiFi charakteryzują się mało znaną nazwą,a poprostu dobrymi parametrami.Ważne parametry to:skuteczność w db i częstotliwość rezonansowa w hz.Dobry wybór to zestaw 165 mm + tweeter >20 mm, 50hz-20khz, ok.90db i mocy 50W>...(moc RMS).
  
 
Wielkie dzieki!!!!

Jestem malym audiofilem wiec Wasze rady sa bardzo dla mnie cenne, bo tak jak wspominalem wczesniej na caraudio sie nie znam!
W takim razie szukam midbassow i tweeterkow tylko mam pytanie tez co do sposobow montowania tego. Czy ma sens montowanie tweeterkow na przednich drzwiach a midbassow na tylnich? Mam 100 avant bez elektrisze szib wiec miejsca na przednich drzwiach jest BARDZO malo!!!
Moze skorzystac nalezy z miejsca na glosniki w desce na podszybiu???

[ wiadomość edytowana przez: krzyhoo dnia 2004-12-22 09:27:14 ]
  
 
Nie ma sensu montowac midbasow w tylnich drzwiach. Poprostu zepsujesz scene.
  
 
Ja bym pomyślał nad wyrzeżbieniem sobie jakiegoś panelika z mdf-u,a tweeterki najlepiej zamocować w przednich słupkach chociaż można też w trójkącikach koło lusterek bocznych.

Ja osobiście mam tweetery wstawione w podszybiu, ukierunkowane w strone -środka samochodu.
  
 
Jest tego od groma i jest np. cos takiego boschmann-a

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=37770924

czy moglbym w takim ukladzie tweetery i sredniotonowe zamontowac z przodu a basiki na tylnich drzwiach?

Jakie byscie policili mi glosniczki???
  
 
Temat o tym zestawie był już poruszany na forum. Kolega Rookie wyjaśnił pare kwesti TUTAJ