OLEJ I BENZYNA.....????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
zaraz ktoś powie poszukaj w wyszukiwarce zanim coś napiszesz- szukałem i nic nie znalazłem na ten temat....
A mianowicie jestem ciekawy jak wygląda u was zużycie oleju i benzyny...malucha mam dosyć krótko ale na około 120km dolałem 150-200gram oleju, czy to dużo???
Jeśli chodzi o benzyne to zrobiłem taki eksperyment: miałem pół baku benzyny, rezerwa zaczęła mrygać a odkąd zapaliła się na stałe wyzerowałem licznik i zrobiłem dokładnie 50km....potem zalałem za 10 zł(3litry,powinienem zrobić około 50km...a zrobiłem 35;czyżby stacja mnie orżnęła????)
Jak wygląda u was zużycie oleju i benzyny?????
  
 
Cytat:
2004-12-21 01:34:40, specWROC pisze:
zaraz ktoś powie poszukaj w wyszukiwarce zanim coś napiszesz- szukałem i nic nie znalazłem na ten temat.... A mianowicie jestem ciekawy jak wygląda u was zużycie oleju i benzyny...malucha mam dosyć krótko ale na około 120km dolałem 150-200gram oleju, czy to dużo??? Jeśli chodzi o benzyne to zrobiłem taki eksperyment: miałem pół baku benzyny, rezerwa zaczęła mrygać a odkąd zapaliła się na stałe wyzerowałem licznik i zrobiłem dokładnie 50km....potem zalałem za 10 zł(3litry,powinienem zrobić około 50km...a zrobiłem 35;czyżby stacja mnie orżnęła????) Jak wygląda u was zużycie oleju i benzyny?????



miesięcznie robię koło 500-800 km i muszę dolać ok pół litra oleju a benzyny -to zależy jak jeżdże i gdzie zatankuję, jak zaleję na dobrej stacji PB98 to robię jakieś 250 km na baku przy spokojnej jezdzie albo 180 jak go deptam ;P, no a jak na kiepskiej stacji zaleje to tak gdzies 210 przy spokojnej a przy deptaniu to nawet do 150 zejde :|
  
 
Ja podobnie jak owz na pe pełnym baku daje ponad 200 km ale takie małe ponad :]
A co do oleju to jak miałem 1000 na dotarciu zmieniłem na British Petrol i jeżdze bez dolewek od tamtej pory (teraz ok. 1600km ) jest loos :]
  
 
Ty SpecWroc,ty lejesz 200ml oleju na 120 km??? Weż oddaj tego wraka na złom.
  
 
Cytat:
2004-12-21 07:28:25, Hycelius pisze:
Ty SpecWroc,ty lejesz 200ml oleju na 120 km??? Weż oddaj tego wraka na złom.



Może to dwusuw

U mnie spalanie to koło 6,2 w zimie i w miescie w trybie ekono-drive.

  
 
Hycelius
nie jestem w stanie powiedzieć czy to było na 120km ponieważ nie liczyłem kilometrów..czytałem w książce od kaszlaczka że na 1000km-1litr więc na 100km-100ml))....
Malucha kupiłem tydzień temu od starszego dziadka więc trochę czea przy nim popracować)))))......
  
 
Zalałem ostanio do pełnai w trybie mieszanym spalił mi na 180 kilosów 14,5 litra.
Zatankowałem znowu do pełna i jezdze - tankuje zawsze na statoilu zawsze do pełna i zawsze pb 98 ...
Zzuzycia oleju nie stwierdziłem ..... Sladowe ilosci 1800 km i dolałem moze z 100 ml....
  
 
Cytat:
2004-12-21 10:56:27, specWROC pisze:
....czytałem w książce od kaszlaczka że na 1000km-1litr więc na 100km-100ml....


Ty no co ty.Ten silnik to jakiś rzęch w tym twoim bąku.Jak można lać do maluszka 200ml oleju na 120km?To nawet na logikę wydaję się nierealne.Może ci spod miski leci albo na simeringu.Weż oblukaj.Jak wszystko jest szczelne to radzę ci go sie pozbyć bo jest już skończony.
  
 
Bena ok 11,7 litra na 200km na trasie przy prędkości średnio 100km/h, olej - jakiś litr Castrola RS na 4000 - 5000km
  
 
Faktycznie coś za dużo Ci tego oleju bierze

Ja u siebie jak wymieniałem olej (ponad 10.000 km) to może do teraz dolałem 200 ml i to bardzo wątpie... a tak z ciekawości to ile oleju lejecie zawsze do silnika ? Bo ja leje tak żeby było pół stanu na szabelce.

Co do paliwa to ciężko mi powiedzieć bo troche z gaźnika mi się sączy i dosyć szybko ubywa.
  
 
Cytat:
2004-12-21 14:23:30, Hycelius pisze:
Ty no co ty.Ten silnik to jakiś rzęch w tym twoim bąku.Jak można lać do maluszka 200ml oleju na 120km?To nawet na logikę wydaję się nierealne.Może ci spod miski leci albo na simeringu.Weż oblukaj.Jak wszystko jest szczelne to radzę ci go sie pozbyć bo jest już skończony.



Tyle to chyba nawet nie zarla berta,co ja niedawno wykonczyles co???

EDIT:

Ja swoim maluchem zrobilem okolo 1500 km i oleju nie dolewalem.Ubylo go moze tak na oko sadzac po bagnecie jakies 150 ml.praktycznie niezauwazalnie....

200 ml na 100 km to 2 litry na 1000 a to juz naprawde sporo.........Tyle nawet nie wpieprzala moja Zastavka,z silnika ktorej olej tryskal doslownie na boki z powodu nieszczelnosci......



[ wiadomość edytowana przez: el_comendanto dnia 2004-12-21 15:38:03 ]
  
 
ale sie kurcze czepiacie!;P mówię na oko na 120 km...nie potrafie powidzieć dokładnie bo często zeruje licznik....ale mam sparciałą jakąś uszczelkę bo bucha mi olejem;P
Mam dwa pytania.

1.CZY KTOŚ WIE ILE POWINNO BYĆ OLEJU???PONAD POŁOWA NA BAGNECIE CZY MNIEJ NIŻ POŁOWA??
2.Kiedy sprawdzać olej przy zimnym czy przy ciepłym silniku???
Kiedy otrzymamy prawidłowy wskaźnik???
  
 
Cytat:
2004-12-21 16:22:08, specWROC pisze:
ale sie kurcze czepiacie!;P mówię na oko na 120 km...nie potrafie powidzieć dokładnie bo często zeruje licznik....ale mam sparciałą jakąś uszczelkę bo bucha mi olejem;P Mam dwa pytania. 1.CZY KTOŚ WIE ILE POWINNO BYĆ OLEJU???PONAD POŁOWA NA BAGNECIE CZY MNIEJ NIŻ POŁOWA?? 2.Kiedy sprawdzać olej przy zimnym czy przy ciepłym silniku??? Kiedy otrzymamy prawidłowy wskaźnik???



Na oko to chlop w szpitalu umarl

Najlepiej kiedy olej jest na wskazniku pomiedzy MAX i MIN,czyli w polowie...........
Sprawdzamy na zimnym,najlepiej po calonocnym postoju-przed odpaleniem silnika.Pamietaj,ze pomiar bedzie miarodajny jezeli auto bedzie stal na plaskim podlozu,bez przechylow
  
 
Cytat:
2004-12-21 10:56:27, specWROC pisze:
...na 1000km-1litr więc na 100km-100ml



Chyba ci sie coś pomyliło. na 1000km litr oleju ?? to połowa tego co lejesz i fabryka podaje że sie zmienia co ok 10 tys, więc teraz pomysl gdzie tu logika.
Litr to chyba nawet za dużo na 10.000 km dla nowego silnika. Wiec nie mogli czegoś takiego napisać. Źle przeczytałeś
  
 
W fabrycznej instrukcji od mojego EL'a wyczytałem że fabryczna norma zużycia oleju to 0,6 l na 1000km.
  
 
Cytat:
2004-12-21 16:33:25, 2Rotor pisze:
W fabrycznej instrukcji od mojego EL'a wyczytałem że fabryczna norma zużycia oleju to 0,6 l na 1000km.



niop w mojej jest dokladnie taki sam napis , moj sie mniej wiecej by miescil gdyby olej nie spier**** bokami :|
  
 
czyli po przejechaniu 10000km ubywa 6l oleju yyyy nie kumam już
  
 
Trzeba dolac co tysiac kilometrów olej i tyle.
Jak zalewałem lotosa to mi spalał troche oleju a na Bp zielonym nie ma takiego problemu.
Ps. zzuzycie nieaktualne troche bo teraz co prawda pali w granicach 8 ale Pojutrze oddaje głowice do splanowania i zmieniam wałek z serii od chojnackiego na serie od kałuzy ( niektórzy wiedzą o co chodzi )
  
 
Szary chyba masz rację nie doczytałem w instrukcji...przed chwilką ją przeglądałem i nic nie znalazłem na ten temat...piszą tylko aby zmieniać olej co 10000km..
Mówicie że prawidłowy wskaźnik oleju jest na zimnym silniku???
Ja zauważyłem że na zimnym silniku na bagnecie wskazuje mniej a na ciepłym jest troszkę więcej.(używam oleju selektol special)
Czy ktoś wie ile kosztuje regulacja gaźnika i czy wpływa ona na mniejsze zużycie oleju i paliwa??
  
 
Zalezy. ja po wymianie na regenerowany i porzadnej regulacji przez Ojca Barka126 który tu czasami bywa zauwazyłem poprawe.
Kompletna regulacja kosztowała mnie z 30 - 40 zł ...