Odseparowany system dwudrożny

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

niedawno kupiłem Golfa III i zaczynam instalować sprzęt. Chciałbym do niego wsadzić system audio jak w termacie, czyli tweetery na gore i 165mm w drzwi przednie. Szukalem zestawow roznych firm i przyznam, ze juz nie wiem co wybrac. Ogranicznikiem jest tutaj 60,5mm glebokosci - tylko tyle wejdzie w Golfa III (tak mi powiedzieli w autoryzowanym sklepie Pioneer), a nie chce nic przerabiac. Limit kasy to 400zł, ale lepiej ok. 300zł. Dodam, ze bede chcial je podlaczyc do jakiegos odtwarzacza cd/mp3 4x50W, ktorego tez dopiero kupie. Czy takie glosniki dobrze pojda bez odzielnego wzmacniacza? Zapodam co znalazłem i jak możecie to wskazcie mi ewentualnie jakie sa wasze doswiadczenia z tymi glosnikami (w nawiasie zaznaczyłem, czy wiem, że sie zmieszcza na glebokosc):

Pioneer TS-1785 (tak)
Pioneer TS-H1704 (tak)
Sony XS-HA1727 (nie wiem)
MacAudio MAC PREMIUM 2.16 (nie wiem)
MacAudio MAC MOBIL 2.16 (nie wiem)
Magnat CLASSIC 216 (nie wiem)
Magnat BULLPOWER 216 (nie wiem)
Magnat XRACT 2160 (nie wiem)
Magnat CARFIT 216 (nie wiem)
Helix Blue 62 MK II (nie wiem)
Clarion SRS 1725 (tak)
Blaupunkt GTC 660 (nie wiem)

Jak ktos wie jak glebokie sa te glosniki, to tez piszcie. Hertze wszystkie za glebokie.
  
 
Na allegro znalazłem coś takiego.

LINK

Pod radio powinny się nadać. Osobiście nie słuchałem ,ale słyszałem wiele pozytywnych opini.
Mówisz że masz płytkie otwory montażowe głośników, ale zawsze można jeszcze dołożyć pierścień z mdf-u.???


[ powód edycji: uproszczenie pzdr VOY ]

[ wiadomość edytowana przez: voy dnia 2004-12-21 19:45:01 ]
  
 
MB-Quart dobra firma. Czesto tez na allegro byly Hertze.
  
 
dzieki za te MB-Quarty... tez o nich slyszalem dobre rzeczy ,ale myslalem, ze sa drozsze...

... ale teraz widze, ze to 13-tki

[ wiadomość edytowana przez: jazzik dnia 2004-12-21 23:09:18 ]
  
 
Na twoim miejscu wzioł bym te hertze i dorobił pierścień z mdfu.
KLIK
  
 
Musze kupic przed swietami, a Hertze w sklepie sa drogie jak diabli. Poki co najwiecej slysze dobrego o Helixach, jesli chodzi o glosniki ponizej 400 zl.

Znalazlem jeszcze takie glosniki:
PHONOCAr 2/847
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37049714

co o nich sadzicie?
  
 
To kup na allegro...
  
 
Musze je miec przed swietami - nie kupic. Allegro odpada.
- "Tylko w takim wypadku dostane czesciowy zwrot kosztow od UE"

[ wiadomość edytowana przez: jazzik dnia 2004-12-22 18:43:43 ]
  
 
Słuchaj wszystko zależy również od typu muzyki jakiej słuchasz.
Mi osobiście hertze sie nie podobają bo mają za ostre wysokie tony ,ale również mocne kikbasy.Nadają sie do techno!

Osobiście cały czas nie słucham techno bo jest nudne, a te hertze do muzyki bardziej ambitnej to sie nie nadają zbytnio.

Wolał bym axtony,dego,kick,canton,MQ, poszukaj takich firm .
Może dostaniesz gdzieś w promocji przedsiątecznej
  
 
Jutro polookam po sklepach

Glownie slucham muzyki elektronicznej (ciezko to nazwac techno) i zespolow gitarowych.
  
 
No i koniec problemu wyboru glosnikow. Zdecydowalem się na Hertze DSK 165, ktore znalazlem na stronce gdanskiego sklepu po 370 zl. Pojechalem po nie, tam się okazalo, ze juz ich nie ma. Sprzedawcy byli do rzeczy i w ramach swiatecznej promocji potargowali się ze mna o ESK 165. 400 zl poszlo i mam ESK 165 pod choinka . Niedosyc ze zmiescilem się w wyznaczonym limicie, to chyba kupilem naprawde niezle glosniki. Pewnie bede mial jeszcze mnostwo pytan odnosnie montazu i dalszej rozbudowy.

Pozdrawiam,
dzieki wszystkim za pomoc i...

Świętego w kominie, Prezetów po szyję,
Zielonej choinki, prezentów 3 skrzynki,
Zimnego szampana i Sylvka do rana.
  
 
No to gratulacje! Czasami warto sie potargowac