Co do fokusa???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hey potrzebuje porady. Mam zamiar nagłośnić autko i chciałbym kupić sprzęt w granicach do 3500 PLN i nie wiem co wybrać. Chodzi mi o głośniki na przód, wzmaka i suba, co polecacie???
  
 
Najłatwiejsza konfiguracja to : dwudrożny-odseparowany zestaw głośnikowy, 4-kanałowy wzmacniacz do niego i dwukanałowy wzmacniacz + 25cm subwoofer (fokus jest mały, więc nie potzreba ogromnych głośników). Sprzęt chcesz kupować nowy czy używany?
  
 
Sprzęt chciałbym raczej nowy i myślałem raczej o jednym wzmaku 4 kanałowym i sub na mostku. A generalnie chodzi mi o to co konkretnie kupić - marka, model
  
 
Zacznę od wzmacniacza, pierwsza propozycja to μ-Dimension μ-Pro 3.4x:

μ-Dimension μ-Pro 3.4x

Cena nowego to około 2000zł ale importer ma wystawowe egzemplarze po dużo niższej cenie.

Głośniki DLS
DLS UP-6
Też są trochę przecenione.

Zostanie około 500zł na głośnik basowy.
W tej cenie JL Audio wydaje się dobrą propozycją
JL Audio 10W-0

Pewnie zaraz się znajdą głosy sprzeciwu jednak przy tak wielkiej różnorodności sprzętu nie sposób wprost odpowiedzieć na Twoje pytania. A te propozycje to były, pierwsze, które nasunęły mi się na myśl. Może ktoś zaproponuję inny układ.

  
 
Dimension
DLS
JL

Tylko zastanawie mnie czy starczy mu pary do zasilenia tego wszystkiego, ale z drugiej strony ta cena i jakosc.
Te dls-mają aż 150RMS "pewnie zaje... kopią".
10W-0 jak wiadomo ma 125RMS ale słyszałem ,że po wygrzaniu potrafi o wiele wiecej przyjąć. Ogólnie fajowy zestawik.

Z głośników polecił bym jeszcze, DEGO

Trzeba jeszcze pamiętać o wygłuszeniu, przynajmniej drzwi żeby te głośniczki zagrały. A to nie jest tania sprawa i kable.
Nie wiem ile wezmą w salonie car-audio ,ale myśle że ok 600zł.



[ wiadomość edytowana przez: mwmblack dnia 2004-12-25 19:21:47 ]

[ wiadomość edytowana przez: mwmblack dnia 2004-12-25 19:22:50 ]
  
 
Cytat:
Tylko zastanawie mnie czy starczy mu pary do zasilenia tego wszystkiego, ale z drugiej strony ta cena i jakosc.


Nie będzie to audiofilski zestaw, ale też nie będzie to typowa masówka. Nie zawsze moc odzwierciedla jakość.

Cytat:
Te dls-mają aż 150RMS "pewnie zaje... kopią".


Moc niby duża ale głośniki DLS nigdy nie słynęły ze zbyt dużej skuteczności, za to linniowość jest ich zaletą.

Cytat:
10W-0 jak wiadomo ma 125RMS ale słyszałem ,że po wygrzaniu potrafi o wiele wiecej przyjąć.


I 250w ciągłej mocy jemu nie zaszkodzi, ale na to mają wpływ również inne czynniki.
Samochód jest jednym z trudniejszych pomieszczeń do naglośnienia ze względu na geometrię i wpływ warunków zewnętrznych, stąd w świecie Car Audio tyle nieporozumień i różnych zdań a złotego środka nie ma....

  
 
Tak jak pisałem ta kaska ma być tylko na sprzęt a na instalacje mam osobną pulę i licze się z dodtkowymi wydatkami