P³yn ch³odz±cy...

  
Sortuj wg daty:
rosn±co malej±co
Witam,
Mam niewielki problem z p³ynem ch³odz±cym, który krótko mówi±c gdzie¶ mi umyka. 3 tyg dola³em do poziomu, a teraz komp. mi krzyczy, ¿e za ma³o.
Nie wiem, czy to ma co¶ wspólnego z instalacj± gazow±, któr± za³o¿y³em oraz z faktem, ¿e jak wsiadam rano i odpalam silnik na benzynie to mi siê poprostu dusi. Jednak po prze³±czeniu na gaz wszystko jest O.K.
B³agam, porad¼cie co¶, bo sam ju¿ nie wiem, czy mam siê udaæ do mechanika, czy do gazowników z tym problemem

Pozdrawiam
Konrad
  
 
ja mam podobnie z t± ró¿nic± ¿e silnik jak brzytwa obojêtnie na gazie czy benzynie i niby wszystko ok a co miesi±c muszê dolaæ ok. 100ml ¿eby czujnik zgas³. w zbiorniku widzê ¿e dos³ownie minimalnie jest poni¿ej kreski. dzia³o siê to równie¿ jesieni± gdy nie by³o mrozów. z tym ¿e wcze¶niej la³em 100ml na 3 miesiace. p³yn wymieniony na nowy jakie¶ 2 mc temu - ¿adnych zmian. - jakie¶ rady?

ps. tego p³ynu naprawdê minimalnie ubywa - ale mo¿e to pocz±tek czegos powa¿niejszego ???

pzdr
  
 
Jedyna powazna rzecz z ubtkami plyny chlodzacego to padnieta uszczelka pog glowica pamalu pamalu ubywa i nagle bum.
Ale zanim zacznicecie sie obawiac to sprawdzic czy nie ma gdzies wyciekow a mozliwosci jest wiele od chlodnicy laczeniach wezy pompie wodnej, nagrzewnicy itd.
  
 
Witam
Je¿eli p³yn dostaje siê przez usczelkê pod g³owic± to pewnie jest te¿ w uk³adzie smarowania. Objawem p³ynu w oleju jest osad , mo¿na to sprawdziæ otwieraj±c korek wlewu oleju. Je¿eli na korku jest jasnobr±zowy osad - podobny konsystencj± do majonezu - znaczy to, ¿e p³yn dostaje siê do oleju - czego nie ¿yczê.
Pozdr.
  
 
Witajta
Co do uciekaj±cego p³ynu, to mo¿liwo¶ci jest bardzo du¿o. Je¶li jeste¶my przy uszczelce pod g³owic±, to Arklin bardzo dobrze mówi - majonez - je¶li p³yn leci do uk³adu smarowania. Równie¿ nie ¿yczê nikomu. Jest jeszcze jedna sprawa - p³yn ucieka bardzo powoli w miejscym gdzie temp. silnika jest wysoka i... po prostu paruje. Takie przypadki zdarzaj± siê bardzo czêsto, a do zdiagnozowania s± trudne. Je¶li w oleju nie ma majonezu, to to pewnie to
  
 
Witam

Mia³em podobn± sytuacjê no i tak jak jak moi poprzednicy mówi± trzeba siê pozbyæ podstawowej w±tpliwo¶ci czy plyn nie umyka do oleju je¿eli nie to jest jedna prosta metoda po rozgrzaniu silnika stañ w miejscu gdzie nie ma innych plam na pod³o¿u i rano sprawd¼ czy co¶ wyciek³o. Dobry p³yn jest lekko gêstawy i szybko nie wyparuje. W ka¿dym razie sprawd¼ wszystkie obejmy, pompê, termostat. My¶lê ¿e dasz radê. Oby nie w oleju - trochê roboty wtedy jest.
Pozdrawiam
gieROY
  
 
Witam,
sprawdzi³em korek wlewu oleju. Jest czarny, znaczy siê ¿adneg majonezu nie stwierdzi³em.
Pod samochodem te¿ ¿adnych podejrzanych plam.. (przynajmniej oleju) Poniewa¿ nie mam gara¿u, a na dworze plucha, to ciê¿ko sprawdziæ, czy cieknie gdzie p³yn.
Szukam dalej...

Pozdrawiam
Konrad
  
 
Czasem jest tak, ¿e przy b. ma³ym wycieku na ¿ebrach ch³odnicy p³yn wyparuje prêdzej ni¿ spadnie na pod³o¿e i wtedy ciê¿ko to znale¿æ.
Pêkniêcie mo¿e rozszerzaæ siê np. tylko przy gor±cej ch³., a mo¿e te¿ byæ odwrotnie.
Pzdr.