Wypasne ogrzewanie w maluchu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Webasto,w maluszku



[ wiadomość edytowana przez: buczek21 dnia 2004-12-28 22:19:54 ]
  
 
A to je oryginal webasto czy może nagrzewnica z zaporożca, której nie miałem okazji jeszcze na oczy nigdy zobaczyć?
  
 
chyba w cabri bylo webasto
  
 
Hmmm, nazywanie tego typu urządzeń jako webasto jest niesłuszne. Webasto to nazwa firmowa jednej z firm produkującej takie maszynki. Ponadto na uwagę zasługuje firma Eberspacher. Te które wdać na zdjęciu to produkcja DDR;]

Nie powiem, że to głupi sposób na ogrzewanie. W większości te maszynki to jednak diesle Sam mam taką do ogrzewania garażu;] Moc to ponad 3,5kw a spalanie ropy to około 0.5l/h pracy. Do maluszka nadaje się ogrzewanie z garba i jeszcze jakiegoś autka. Najmiejsze jakie widziałem miało długość 30cm i moc około 0.7kw. Zdecydowanie wygodniejsze w instalacji do bobka;] No i benzyniaki;]
  
 
Simon wytłumacz mi po części zasadę działania tego Webasto.Spierałem się z kolegą bo on do mnie że ma webasto w audi 80 i coś mi tłumaczył o ogrzewaniu,natomiast ten co od niego kupiłem ritmo do mnie wczoraj na GG że chciał założyć webasto ale zadrogie bo nowe 1700zł,ja do niego a co to takiego,a on że elektryczny szyberdach.Więc nazwa faktycznie niesłiszna to poprstu nazwa firmy.No mniejsza z tym ale weż mi wytłumacz jak to działa to bierze prąd z akumulatora czy to jakiś siniczej jest niezależny?.Ciekawi mnie to w pizdu jak to działą.
  
 
Te webasto to taki miniaturowy silniczek spalinowy.Ktory swoimi spalinami ogrzewa powietrze(badz wode).Tak jak Simon_pg pisze zazwyczaj na rope-ale bardzo wydajne urzadzenie
  
 
Owe urządzrnie jak to czasem mawiam to połączenie silnika odrzutowego i diesla;] Z diesla podobieństwo bo jest i świeca żarowa, i pompka wtryskująca lub dawkująca paliwo. Z odrzutowego podział na komory dolotową z wentylatorem następnie komorę mieszania i na koniec komorą spalania która jest tak rozbudowana by jej powierzchnia była jak największa by jak najwięcej ciepła oddawać. Jak znajde jakieś schematy na sieci to dokleje;]
  
 
Znajomy (mechanik GŚ- Tomas) miał Cabrio- Bosmala i było tam webasto montowane chyba seryjnie.
  
 
Webasto to firma produkująca między innymi klimatyzacje, szyberdachy (całkiem fikuśne niektóre) i oczywiście systemy ogrzewania postojowego (niezależnego od silnika). Te ostatnie, jak już ktoś napisał mogą ogrzewać powietrze albo ciecz w układzie chłodzenia silnika. Mnie się bardziej widzi ta druga opcja, szczególnie w przypadku aut zasilanych LPG. Sterowanie jest możliwe za pomocą zegara z timer'em lub pilota, opcjonalnie telefonu komórkowego ale to już raczej nie dla nas . Sam planuje na przyszłą zimę ściągnąć sobie z jakiegoś zachodniego rozbitka takie coś do swojej maszyny, najchętniej sterowane zarówno zegarem jak i pilotem. Jest to o tyle dobre, że w momencie wejścia do samochodu mamy już silnik nagrzany do temp. umożliwiającej bezproblemowe odpalenie auta na gazie. System nagrzewa płyn w układzie chłodzenia do poziomu nieco poniżej temp. otwarcia termostatu i może też nagrzać wnętrze kabiny pasażerskiej.
Jeśli chodzi o zapotrzebowanie na "media" to urzadzenia te potrzebują poprostu trochę prądu i paliwa. Paliwo to chyba oczywiste do czego, a prąd potrzebny jest do zapłonu (świeca żarowa) oraz do wymuszenia cyrkulacji medium ogrzewanego (pompa wody i/lub wentylator). Po osiągnięciu odpowiedniej temp. urządzenie przechodzi w tryb podtrzymania spalając przy tym już dużo mniej paliwa.
Nowe urządenia tego typu są niestety dość drogie i do naszych autek raczej się nie opłaca takiego czegoś montować, jednak używane pochodzące np. z jakiegoś rozbitego auta to bardzo apetyczny kąsek.

A co za ogrzewanie jest właściwie w Garbusach . I jak wygląda to z Zaporożca bo na razie tylko o tym słyszałem??

BTW - nie wie ktoś czy są może systemy ogrzewania postojowego przystosowane do zasilania LPG? .
  
 
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=37964305
  
 
Cytat:
2005-01-03 21:51:56, specWROC pisze:
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=37964305


patent strasznie dziwny ciekawe czy działa
  
 
Na pewno działa świetnie, w końcu koleś "dołancza" instrukcje

Dla leniwych: >> LINK <<
  
 
wegług mnie to 120zł to za dużo za taką imprezę