Proszę o informacje na temat chiptuningu?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chciałbym uzyskać informacje czy stosuje się w tuningu silnika 1.6 GSI z instalacją gazową CHIPY. Jeżeli tak to jaki ma to wpływ na żywotność na silnik i gdzie mógłbym znaleźć informacje na ten temat. Pomyślności w Nowym Roku wszystkim "POLONEZIAKOM".
  
 
Powiem tylko że nie warto - przekonał sie o tym nasz kolega klubowy oto jego wrazenia :

http://motonews.pl/forum/?op=fvt&t=2340&f=12
  
 
Chipować silnik warto, tak uważam ja i ludzie których z nam nie tylko z Polonezami tak pisze fachowa prasa. Trzeba jednak podejść do tego z głową. Przede wszystkim wiedzieć co się robi i gdzie się robi. Chip tuning to wymiana sterownika silnika albo komputera jak kto woli z fabrycznego na inny (w silnikach z wtryskiem paliwa czy silnikach TDI itp). Gaźnikiowych się nie chipuje. Sa firmy które zajmują się tym profesjonalnie i ich chipy są testowane w silnikach na hamowni itd. Opracowali je ludzie którzy wykorzystali nieco zapasów mocy drzemiących w silnku, ponadto w firmach tych można zmienić wałek rozrządu zmodyfikowany (usportowiony)
Sprawa jest bardzo kosztowna i dla przykładu miałem okazję niedawno przejachac się Polonezem 1.4 z chipem firmy Vtech i wałkiem od Świątka Wydatek rzędu 4800 zł ale efekty niesamowite 0 - 100 9,8 sek, na trasie nieedną zachodnią furkę zostawiłem w tyle.
Podam firmy które się tym specjalizują Vtech Grabowski Motor Sport, Chojancki Tuning Centrum i Świątek Przestrzegam przed chipowaniem metoda chałupniczą czy jakimś dziwnym rzemieślnikom
Aha i jeszcze jedno nie czytałem tematu postu podanego przez GDA napisałem moje własne odczucia