Pali jak smok

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
moje auto omega A 20i kombi pali w miescie ponad 30l benzyny na 100
fachowiec nie mogl sie podpiac kompem (nie wiem dlaczego ) i sugeruje ze to przeplywomiez co wy na to??
ile taki przeplywomiez moze kosztowac??
  
 
Najpierw to pojedź do jakiegoś porządnego warsztatu i upewnij się co ci szwankuje. Przepływomierz nie jest tani ,przynajmniej do mojego auta słyszałem o cenie 1,8tyś.zł.
  
 
Witam

Nie wierzyłbym za bardzo temu gościowi skoro nie potrafi podpiąć się do kompa to bardzo prawdopodobne że gość nie ma pojęcia o czym mówi tym bardziej, że przepływomierz pełni funkcję niejako bierną (informuje układ) a nie wpływa na spalanie czyli ilość paliwa jakie zostanie zużyty jest przecież instalacja odprowadzająca nadmiar paliwa w związku z czym popisuję się pod sugestią mojego poprzednika pojedź do innego warsztatu
Pozdrawiam
gieROY
  
 
Moja Omka tez palila sporo. I co ?? Mialem dziurke w wezyku. Odkryte przez przypadek.
  
 
Dokładnie Dramar jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach. Pozostaje tylko jedno pytanie on tak faktycznie pali czy tylko komputer wskazuje, że tyle żłopie? Ale z tego co przeczytałem chyba tyle żłopie.
Pozdrawiam
gieROY
  
 
Witam,

Słyszałem, że takie spalanie może być spowodowane zepsutą sondą lambda... możliwe to? Kolega Sawik ma podobny problem... ale nie wiem czy go już rozwiązał Nowa sonda kosztuje ok. 190zł

pozdr.
  
 
Dramar, Twoja Omega-Sintra paliła ok. 18. Myślełem że to z powodu chipa. Jeśli to była tylko dziurka, to ile Ci pali teraz?
  
 
Ha ja tez tak myslalem. Po przejechaniu ok 2500km komputer wskazuje zuzycie srednie 13.3litra. Mozna przyjac, ze przejechane mniej wiecej pol na pol miasto-trasa. Moje obliczenia mniej wiecej sie pokrywaja ze wskazaniami kompa. Miasto to teraz jakies 14.5 - 15 litrow. A nie 18-20.

A i kieszeni wyraznie ulzylo ( take uffff... zrobila )
  
 
Dzięki. Zaczynam się czuć przekonany do permanentnego przeprogramowania na Sintrę. Nie pytałem jeszcze w ASO, ale sądząc z doświdzczenia Prowo nie będzie to dla nich proste. Czy możesz podać ten poznański warsztat, w którym Tobie przeprogramowano skutecznie i bez pomyłek?
  
 
po przejechaniu 80 km dotankowałem 30 litrów benzyny to nie byly wskazania kompa. czasem jak odpalam cieple auto to s ruru leci czarny dym a tak wogule to z ruruy sypie sadza do 2500obrotów silnik jest slaby a objawow malej mocy nie ma na zimnymm silniku gosc. Jak sie podpinal do kompa stwierdzil ze cos jest pokrecone w instalacji

tabaluga
  
 
Moim zdaniem to jest objaw przepływomierza.
Nistety nie jest to tanie - do B to ładnych kilka stówek - nadzieja że do A mniej.
  
 
bylem u innego mechanika zreszta w aso jemu sie udało wpiac do kompa i twierdzi ze wszystki wskazania ( czujniki sa w normie) wykluczyl przeplywomiez stwierdzil tylko ze warto go umyc. Jego zdaniem komputer ma cos namieszane i ze czasem to sie zdaza. Niestety w tym roczniku nie da sie kompa wgrac od nowa. Pozostaje mi chyba kupno nowego?.(uzywanego)ale najpierw umyje przeplywomiez no i sprawdze dziurki

p.s. szkoda ze mieszkam tak daleko
tabaluga