Budowa skrzyni

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mógłby ktoś mi wstawić linka z jakimś artykułem, gdzie jest pokazana budowa skrzyni??
I od razu miło by było, jakby jakiś program do obliczania wymiarów :].
Z góry dzięki!!
  
 
Cytat:
2005-01-04 16:01:03, Bzysiek pisze:
Mógłby ktoś mi wstawić linka z jakimś artykułem, gdzie jest pokazana budowa skrzyni?? I od razu miło by było, jakby jakiś program do obliczania wymiarów :]. Z góry dzięki!!



Poczytaj
Poczytaj 1
Poczytaj 2
  
 
Jak sie jeszcze nie zdecydowałeś jaką obudowe chcesz mieć to warto jest sie zapoznać z właściwościami każdej obudowy
  
 
OK, wielkie dzięki :]
  
 
Cytat:
2005-01-05 13:38:48, MWMblack pisze:
Jak sie jeszcze nie zdecydowałeś jaką obudowe chcesz mieć to warto jest sie zapoznać z właściwościami każdej obudowy



Byłem na tej stronce i nie zgadzam się z tym opisem, każdy głośnik ma swoje przeznaczenie i jak zrobimy skrzynie zamknięta do głośnika który producent stworzył pod basreflex to żadnego głębokiego basu nie uzyskamy a o skuteczności możesz zapomnieć i tak samo na odwrót jak do głośnika który ma pracować w zamkniętej zrobisz BR to będzie ci się rozłaził w nieskończoność, chyba ze kolega robił ta tabelkę pod głośniki "no name" które nie maja żadnej specyfikacji i robi się skrzynkę na intuicje.

osobiście uważam ze najlepiej otworzyć sobie WINISD wklepać dane głośnika który chcesz kupić i zobaczyć jak się będzie zachowywał w obudowie BR a jak w zamkniętej, zobaczyć jakie będzie miał opóźnienia, jak nisko będzie schodził, jakie zniekształcenia itp.
  
 
Masz racje ta tabela nie oddaje rzeczywistych osiągów jakie może uzyskać poszczególny głośnik.
Ma ona pokazywać właściwości obudów pod neutralnym głośnikiem niskotonowym!
I tak w rzeczywistości jest.
Wiadomo że np. taki Intertechnik MDS08 nie nadaje sie do obudów typu bandpass. Ale według mnie można go pakować równie dobrze w zamkniętą skrzynie jak i BR. Straci na odpowiedzi impulsowej ale zyska na czyms innym

Osobiście kozystam z wymiarów zalecanych przez producenta a jaki mi nie pasuje to symuluje w winisd i sam klepie.
  
 
Cytat:
2005-01-06 10:28:34, Yezoo pisze:
chyba ze kolega robił ta tabelkę pod głośniki "no name" które nie maja żadnej specyfikacji i robi się skrzynkę na intuicje.



Ta tabelka swego czasu była drukowana w czasopiśmie, o ile mnie pamięć nie myli "Car & HiFi", specyfikacja obudów poparta była testami wielu różnych głośników i ma swoje racje. Natomiast właściwości i predyspozycje konkretnego modelu głośnika to już inna sprawa.
  
 
Cytat:
.... Wiadomo że np. taki Intertechnik MDS08 nie nadaje sie do obudów typu bandpass. Ale według mnie można go pakować równie dobrze w zamkniętą skrzynie jak i BR. Straci na odpowiedzi impulsowej ale zyska na czyms innym...



wlasnie mam zamiar to sprawdzic i skrecici sobie druga skrzynke