Jaki piecyk do skrzyni alpine

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam skrzynie alpine type e. ona ma w rms ok 200-240 wat. moje pytanie jaki wzmacniacz do tego dobrac? ile mocy w rmsie i czy 1 czy 2 kanalowy?

dziekuje za podpowiedzi
  
 
Witam!

Przy tej mocy zainteresowałbym sie na twoim miejscu jakąś mocną czterokanałówką ( 4 x 75 lub więcej watt na kanał w RMS oczywiście) , spokojnie powinna sobie poradzić z ruszeniem tego suba, a zawsze zostaną jeszcze dwa wolne kanały. Chyba że posiadasz już wzmak i ten ma być przeznaczony tylko na bas.

-[URL=http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=38904020 ] poleciłbym ten wzmak, jest pare lepszych na allegro ale cena tego nie jest odstraszająca a i marka wzmaka nielicha

Pozdro
  
 
mam juz 4 kanalowy i podpiete do tego elipsy oraz przod...ale chyba to sprzedam i kupie jakis wielo knalowy...
ale to kase musze pozbierac bo to wydatek min 1000pln
  
 
Odpowiedź dostałeś już na forum CAS. Reasumując: na bas przeważnie stosowane są wzmacniacze dwukanałowe i monobloki. W przypadku basu poziom zniekształceń odgrywa mniejszą rolę, ważniejsza jest moc i parametr damping factor. Te czynniki (między innymi) mają wpływ na kontrolę przetwornika. Dodam, że sama obudowa głośnika ma ogromny wpływ na reprodukowany dźwięk.
Nie ma zlotego środka, że do głośnika "xxx" pasuje wzmacniacz "yyy" bo jest zbyt wiele czynników pośrednich wpływających na efekt końcowy.
  
 
Wsztstko sie zgadza Bolls ale monobloki czy dwukanałowce renomowanych firm to wydatek ( przynajmniej w moim przypadku ) wymagający poważnego zaplanowania wydatków na kilka miesięcy do przodu ... , dlatego będe sie upierał przy swoim. Glosniki o mocach 200 - 300 watt RMS są o tyle "uniwersalne" że spora część wzmacniaczy wielokanałowych jest w stanie takie moce generować w układach mostkowanych bądż na oddzielnych kanałach przeznaczonych wyłącznie do kontroli basu ( w przypadku tych drugich najczęściej przy obciążeniu 2Ohm - i tu ujawnia się wyższość głośników dwucewkowych ). Dlatego jeśli ktoś liczy się z każdą złotówką to nie kupi oddzielnego wzmaka tylko pod bas , skoro jego wysterowanie jest możliwe tańszym kosztem.

PS. Jakie glośniki masz w drzwiach Sonaty, bo membraną przypominają troche Phase Linear.
Pozdro.

A co do wzmacniaczy wielokanałowych to:
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=39001851 - jakbym miał kasę sam bym kupił.
Narka.