Car audio w VW Golf III

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Szukam porad uzytkownikow car audio.
Zaznacze na wstepie ze nie zamierzam zrobic sobie z auta dyskoteki ani wydawac majatek na glosniczki.
W aucie mam cd/radio firmy JVC 4x25W.
Dotychczas dysponuje glosniczkami na desce(soprany).
Chce zainstalowac sobie tylko 1 pare glosnikow z przodu na drzwiach auta od strony kierowcy i pasazera.
Zastanawiam sie jaka roznica jest z instalacja 4 glosnikow czyli po jednym w kazdych drzwiach - tyl i przod. Czy jest oplacalna ta inwestycja??
Chce po prostu troche kulturalnieszy glos otrzymac, no i troszeczke basow.

P.S.
Namierzylem nast. glosniki do ktorych sie przymierzam:
Sony XS-F1723 (17cm)
http://www.sony.pl/ShowProduct.do?site=odw_pl_PL&category=ICA+Speakers&product=XS-F1723
Beda pracowaly jak wspomialem z cd JVC.
_________________
Pozdrawiam,
Piotrek
  
 
Cytat:
2005-01-08 16:47:32, pkirylcz pisze:
Chce zainstalowac sobie tylko 1 pare glosnikow z przodu na drzwiach auta od strony kierowcy i pasazera. Zastanawiam sie jaka roznica jest z instalacja 4 glosnikow czyli po jednym w kazdych drzwiach - tyl i przod. Czy jest oplacalna ta inwestycja?? Chce po prostu troche kulturalnieszy glos otrzymac, no i troszeczke basow.



Rozmawiając z kimś w 90% przypadków stoisz naprzeciw siebie i słyszysz dźwięki z przodu. Jeszcze bardziej drastycznie jest na koncertach itp podobnych imprezach - dźwięk dochodzi z przodu. Tak więc najlepszy efekt uzyskasz aplikując tylko zestaw przedni. Za basy odpowiedzialny jest głośnik niskotonowy (subwoofer) przeważnie montowany z tyłu samochodu bo ucho ludzkie nie rozpoznaje kierunku tak niskich fal dźwiękowych. Przy odpowiedniej instalacji systemu przedniego i odpowiedniego dobrania komponentów często się zdaża, że subwoofer jest zbędnym elementem - pomimo mody na ten przetwornik.
  
 
Witam!

Otrzymanie basu z samego radia nie jest łatwą sprawą ( żeby nie powiedziec niemożliwą ). Co do głosników sony to nie wiem co o nich myslec , jedni je chwala inni ganią , słuszałem kilka modeli głownie z serii X-plod i nic specjalnego soba nie prezentowały na tle konkurencji.

Jeśli masz zamiar zamiar zamontowac tylo głosniki w drzwiach przednich to powinieneś sie skupic na ich wygłuszeniu, choćby częściowym ( po 3-4 maty bitumiczne na drzwi powinno wystrczyć ). Dobrze by było jakbyś zainwestował w pierścienie dystansowe z MDF'u i przymocował głosniki do poszycia drzwi a nie do tapicerki. Odsyłam na stronę www.powe.pl można sie tam dowiedziec wielu fajnych rzeczy na temat car audio i zakupic po rozsądnych cenach wspomniane przeze mnie artkuły ( pozdro powegreg , przesyłka doszła do mnie po 4 dniach, thx ).

Osobiście poleciłbym przetworniki MicroPrecision 5.16 , taki własnie posiadam. Kiedys podłączyłem je przez radio, żeby zobaczyć jak grają ( radio - stary Kenwood KDC 4070 4x40 watt MAX ) i bzem mile zaskoczony ich skutecznoscia. Problemem moze byc ich cena, ja kupilem uyzwane za 500zl.

Pozdro.