Olej przekładniowy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Wczoraj pojechałem zmienić olej w przekładniach (skrzynia, most), odwiedziłem zaprzyjaźniony serwis, ale okazało się że nie mają tego "czerownego" oleju więc wylądowałem w ASO. Tam powiedziano mie że ów olej stosowany był w modelach powyżej 98 roku, i że śmiało mogę kupować Mobil HD. Na pytanie ile litrów mam kupić kierownik serwisu ASO powidział: "Do skrzyni wchodzi trochę powyżej 3 litrów a do skrzyni więcej niż 2, więc niech pan kupi 6 litrów to zostanie trochę na dolewki". Następnie wróciłem do zaprzyjaźnionego serwisu i zleciłem wymianę oleju, niebawem jednak przychodzi do mnie mechanik i mówi że do skrzyni wlał półtora litra i więcej nie chce wejść argumentując to jakimś katalogiem, żeby tego było mało do mostu miał się zmieścić tylko 1 litr. Nie czekając zadzwoniłem do ASO prosząc o wyjaśnienia. Kierownik serwisu był wielce zdziwiony, mówił że za mało weszło tego oleju, posądził mojego mechanika o to że stary olej został nie do końca odessany. Mówię mu że nie da się więcej wlać bo wycieka już z otworu przelewowego, a on dalej uparcie twierdzi że powinny wejść trzy litry do skrzyni. Skończyło się na tym że zostały mi trzy litry oleju. Powiedzcie mi proszę ile na prawdę wchodzi oleju do tej skrzyni. (omega 94, manual, 2.0 16V).
  
 
W instrukcji nie podają, ale kojarzę, że u mnie weszło niewiele ponad 1 litr (mam skrzynię R25, taką jak standardowo wstawiano do Omegi B 2,0 i 2,5 w pierwszych latach produkcji). Pzdr.
  
 
wiem że masz bliżej do serwisu aso, tak więc zlecenie morderstwa kierownika serwisu zlecam Tobie. podaj mi numer do gościa a ja powiem mu że jest totalnym debilem, kretynem i palantem. do skrzynki / też i Twojej/ nie wejdzie więcej niz 1,1 litra. jeśli dokonujesz wymiany nie można wylać całego oleju co do kropelki i po zalewając nowym olejem nie wjelesz więcej niż 1 litr!!!!!!!!
co do samego oleju - jak wspomniałeś najlepiej zalać olej koloru czerwongo syntetyczny o nazwie Taf-X dowolnego producenta